Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa rivah k tomuto seriálu (14)

Drahý můj Jiří Grossmann (2000) (S01E02)

Vzpomínka hodná toho vzpomínaného, na něhož vzpomínali s láskou a sympatií. ()

Světák Jan Libíček (2000) (S01E17)

Všichni na Libíčka dojatě anebo s historkou vzpomínají. Skutečně nezapomenutelný herec, jak řekl Sovák, nikoho podobného jsme před ním ani po něm už neměli. ()

Herec v zahradě (2001) (S02E11)

Pozoruhodný střihový dokument osvětlující Cupákův život a dílo. (A ta jeho zahrada a mlýn). ()

Blues samotářky (2001) (S02E17)

Cyklus PŘEDČASNÁ ÚMRTÍ vynesl Ostravské studio ČT do popředí zejména díky soustavné práci dramaturga Vladimíra Štvtni. ()

Marnost nad marnost (2002) (S03E11)

Vzpomínka na člověka, který si dělal život těžký. ()

Písničku si cestou notoval (2004) (S05E10)

Pozoruhodná osobnost, její dobrodružný vývoj a krutá tečka potvrzená rozsudkem do Mauthausenu. ()

Tiché kroky (2007) (S08E04)

Zajímavá žena s nesnadným životem: nesnášela slabé, ale ani silné. ()

Tak akorát (2008) (S09E01)

Výborní herci, to nemohla režie pokazit. ()

Oltáře útěchy (2008) (S09E12)

Milé historky kolem osobnosti a díla Vladimíra Komárka. ()

Jsem vaše Ljuba (2008) (S09E14)

Kvalitní dokument osvatlující všestranný talent a kouzlo Ljuby Hermanové. Vznikl díky ostravské televizi a Štvrtňovi.(70%) ()

Božský Bosňák (2010) (S11E03)

Portrét Josefa Bláhy, člověka s velkým srdcem, který se uměl rozdávat.(70%) ()

Smrt o Vánocích (2011) (S12E07)

Taky mám hořký pocit z jejího života a herecké práce v něm. Silná osobnost, která se na veřejnou scénu svou opravdovostí charakteru nehodila. ()