Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (61)

Jári (2004) (S05E02)

Dokument uvedený v rámci cyklu Soukromé životy (zařazené ale do cyklu Příběhy slavných http://www.csfd.cz/film/264200-pribehy-slavnych/) mapuje životní osudy Jaroslav Marvana formou rozhovorů s nejbližšími rodinnými příbuznými či hereckými kolegy. Dokument vcelku poučný, pár věcí člověk o herci tohoto formátu možná nevědě. K tomu ještě pár archivních snímků z televizní produkce a fotky. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

Tichý muž (2004) (S05E03)

Dokument ČT z cyklu Příběhy slavných (nebo Soukromé osudy) o velikánovi československého i českého filmu. Poutavý dokument sice natočený tradičním způsobem (rozhovory s kolegy a rodinnými příbuznými, sestřihy z filmů, divadelních her či rozhovorů), ale k tomu také spousta zajímavých informací především o tom, jak to bylo se zákazem veškeré mimodivadelní činnosti a s podpisem anticharty. Poutavé a poučné. Skvělé. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

Věčný Kristián Oldřich Nový (2004) (S05E04)

Klasicky a standardně udělaný dokument o věčném milovníkovi a Kristiánovi Oldřichu Novém. Rozhovory s jeho vrstevníky, autentické záběry či ukázky z filmů nám připomenou velkého herce, kterého komunistický režim výrazně utlumil. A tak nám zbývají hlavně jeho staré prvorepublikové či protektorátní filmy. ()

Lehkou chůzí (2005) (S06E02)

Dokument uveden v rámci cyklu Předčasná úmrtí, jinak nazvaný i Příběhy slavných. Klasický dokument plný vzpomínání ex členů i současných členů (rok 2005!) hudební skupiny YoYo Band. Především ale mluví Vladimírův brácha Richard. Hezké a milé vzpomínání na zpěváka a textaře, který umřel nešťastnou smrtí po pádu z kola. Čest jeho památce. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

Dva chrámy Josefa Kemra (2005) (S06E10)

Josef Kemr byl vzácný člověk a jsem rád, že také dokument jej takto zachycuje. Ukázal jej v jeho naprosté přirozenosti, ukázal jeho obrovské klady a to, co se mu v životě nepovedlo, zmínil jen na okraj. Stejně jako Kemr byl pieta sama, tak i tento dokument ho s velkou pietou přibližuje. Bohu díky za tohohle herce. Hudební režie: Tomáš Krygel ()

Vichřice mezi životem a smrtí (2005) (S06E11)

Tradiční dokument o Heleně Růžičkové z cyklu Příběhy slavných. Naprostá klasika - rozhovory, ukázky z pořadů a filmů, fotky, komentáře přátel a kolegů. Uděláno tak, jak to z předchozích dílů známe. Hudební režie: Jiří Bura ()

Hovorově Horňas (2005) (S06E13)

Při vzpomínce na tak úžasného herce, baviče a hlavně dobrého člověka nemůžu dát méně než pět hvězd. Dokument je natočený s velkou láskou a všichni účinkující (kolegové, kameraman Lebeda, příbuzní - Alena Činčerová a Adéla Sirotková, kněz Alois Kánský, velké množství rodinných přátel) se o Miroslavu Horníčkovi vyjadřují jen v tom nejlepším světle. Krásná vzpomínka. Hudební režie: Josef Hofman ()

Šimek šoumen (2005) (S06E14)

Dokument v rámci cyklu Životy slavných. Kvalitně, zajímavě i poutavě udělaný dokument o velkém baviči, ve kterém uvidíme pár záběrů se Šimkových pořadů a spoustu názorů jeho známých a spolupracovníků. Hudební režie: Josef Hofman ()

Velký mistr malých rolí (2006) (S07E01)

Dokument v rámci cyklu Příběhy slavných je plný radosti ze života velkého umělce. S láskou na něj vzpomínají jak jeho dcera a dvě vnučky, tak také kolegové. Velice láskyplný dokument. ()

Momentálně jsem mrtvý... (2006) (S07E02)

Dokument uveden v cyklu ČT Předčasná úmrtí, později jako Příběhy slavných. Vyprávění o velkém slovenském herci je postaveno na Satinského životním hereckém partnerovi Milanu Lasicovi, dále vyprávějí kolegové, přátelé, doktor a manželka. Moc hezké vzpomínání má pachuť v podobě Satinského smrti, kdy téměř nikdo nevěděl o těžké nemoci, kterou trpí a když naráz odešel do hereckého nebe, zůstalo po něm mnoho prázdnoty. Příjemný a milý dokument. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

Buďte pozdraven, pane Jouda! (2006) (S07E06)

Tradiční dokument s rozhovory rodinných příslušníků, přátel či kolegů je naštěstí proložen spoustou kvalitních ukázek Holzmannovi práce, což už samo o sobě je zárukou skvělé kvality. Ale i vzpomínání je moc hezké a samo o sobě vyvolá příjemné vzpomínky na komika, který měl svůj osobitý, ale o to úžasnější humor. Hudební režie: Josef Hofman PS: Děkuji Viktoru Maurerovi za zmínku o Uherském Hradišti, ve kterém s Felixem Holzmannem měli jednou představení. ()

Já si ten život sním syrovej (2006) (S07E08)

Dokument z cyklu Příběhy slavných (ČT). Zajímavý dokument o zajímavém a výrazném umělci českého uměleckého nebe. Dokument je plný rozhovorů osob velmi blízkých Jiřímu Kodetovi. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

Zdeněk Podskalský - bonviván i skeptik (2006) (S07E13)

Uvedeno v rámci cyklu Příběhy slavných. Klasicky a zcela tradičně udělaný dokument plný rozhovorů a vzpomínek Podskalského syna, manželky, přátel i filmových herců či znalců. Rozhovory provází fotky, ukázky z jeho děl i záznamy z osobního archivu. Dokument, který poví hodně. ()

Neřízená střela Stella (2006) (S07E14)

Nemám problém s tímto tradičně natočeným dokumentem. Spousta hereckých kolegů i dva režiséři vzpomínají na úžasnou herečku, která si v životě užila své po osobní stránce, aspoň že v pracovní sféře to bylo na jedničku. Dokument, který Stellu ukazuje jako výraznou hereckou osobnost a do žádné kontroverze ani bulváru se nedostává. Hudební režie: Josef Hofman ()

Povolání: Vladimír Dvořák (2006) (S07E16)

Krásný dokument, který mapuje život a životní tvorbu renesančního umělce Vladimíra Dvořáka. Část dokumentu se zabývá jeho ranou tvorbou v rozhlase a divadle, větší část se ale samozřejmě věnuje jeho srdečnímu projektu - Televarieté. Film se však nevyhýbá ani jiným tématům - politika, ženy, zdraví, .... Komplexní dokument, na který je radost se dívat. Hudební režie: Josef Hofman ()

O zelených očích Krásné paní (2007) (S08E01)

Dokument z cyklu Předčasná úmrtí. Na začátku to vypadá na tradiční dokument, ale postupem času to nabere grády a především posledních 10 minut je nesmírně zajímavých, snad až napínavých. Povedený dokument o krásné herečce, jejíž brzký odchod ze světa i jeviště byl hodně zbytečný a osudový. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

Kila hrajou (2007) (S08E02)

Uvedeno v rámci cyklu Předčasná úmrtí. Tradičně natočený dokument s velkou poctou vůči herci, který i malé role dokázal proměnit ve svůj koncert. Uvidíme spoustu autentických fotek, osobních videí i záběrů z filmů a divadelních představení. Mluví o něm jak rodina, tak hlavně režiséři. Hezké vzpomínání. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()

Sesazený král (2007) (S08E08)

Uvedeno v cyklu Příběhy slavných. Živě udělaný dokument, který ukazuje, jak to bylo s Burianovou nákloností k fašismu a mapuje především druhou polovinu jeho života. Výborný dokument. Hudební režie: Josef Hofman ()

Naška, slečna z dobré rodiny (2007) (S08E13)

Dokument uvedený v cyklu Příběhy slavných. Dlabu vám tady na řeči o tom, že dokument vidí Gollovou v růžových brýlích. Chtěl bych některé chytráky vidět, jak by se zachovali v době války, když by jim šlo o kejhák (životní etapy během války) a nebo kdyby jim umřela nejbližší osoba (problém alkoholismu po smrti manžela). Já si užil krásně a s úctou natočený dokument o nádherné československé herečce, kterou ve své době celý národ miloval a na konci jejího života o ní ani nevěděl. Hudební režie: Jiří Bura PS: potěšila zmínka, že v domově důchodců nebyla z důvodu, že by se o ní neměl kdo starat, ale pro své dobro ()

Tak akorát (2008) (S09E01)

Dokument ze série Příběhy slavných tentokrát mapuje život dvou nerozlučných přátel a nakonec i manželů Vlasty Fabianové a Bohuše Záhorského. Zcela běží podle tradičního scénáře - spousta fotek, filmových i divadelních ukázek, vzpomínání spolupracovníků, přátel a známých. Okořeněním dokumentu je četba z memoárů Záhorského a Fabianové, které čtou Dalimil Klapka a Zdena Hadrbolcová. Hudební režie: Vladimír Chrenovský ()