Když po dlouhém boji se zákeřnou nemocí zemřela herečka Helena Růžičková, mluvilo se v nekrolozích o odchodu velké české herečky a silného člověka. Režisér Troška napsal: "Helena se stala členem každé české rodiny a symbolem češství, a to v dobrém slova smyslu." Jiní psali o odchodu statečné ženy a velké herečky. Jaká však byla ve skutečnosti? Obraz výjimečné osobnosti skládají prostřednictvím vzpomínek P. Černocká, S. Zindulka, P. Hapka, bratři Formanové a další. Připravili V. Štvrtňa, Š. Horáková a J. Novák. (oficiálny text distribútora)

Tommassi3

"Na tragickej život jsem já pes !!" ;) Velmi zajímavý dokument Šárky Horákové a Jána Nováka přibližující život jedné velké ženy, velké herečky s velkým srdcem i nesmírně originálním komediálním talentem !! Helenu Růžičkovou diváci samozřejmě znali jako velmi rozporuplnou postavu, její zvláštní vztah k synovi Jiřímu rozhodně nebyl tajemstvím, čemuž se zde autoři maximálně věnují, bohužel však na úkor dalších důležitých skutečností, které zůstaly naprosto opomenuty, předně té, jak se z osvětlovačky mladoboleslavského divadla stala herečkou !! Celý dokument obdržel možná z mého pohledu poněkud paradoxně velmi tísnivý a posmutnělý look, a tak jednoho zákonitě napadá, že Helena by si jistě zasloužila kvalitněji zpracovaný medailonek.. ()

topi

Výborně zpracovaný dokument o silné osobnosti Heleny Růžičkové, kde jsem se dozvěděl spoustu věcí, které jsem o ní vůbec nevěděl. Podbarveno hudbou z filmů Petra Hapky - Panna a netvor, Dívka s mušlí, Gagman. Moc pěkné. ()

otík

Tradiční dokument o Heleně Růžičkové z cyklu Příběhy slavných. Naprostá klasika - rozhovory, ukázky z pořadů a filmů, fotky, komentáře přátel a kolegů. Uděláno tak, jak to z předchozích dílů známe. Hudební režie: Jiří Bura ()

sator

Takové "drobné detaily" jako jak se dostala od povolání osvětlovačky na prkna divadla, nebo jak se dostala do Činoheráku-což byla ve své době meta divadel, pan režisér neřeší... ()