Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa NinonL k tomuto seriálu (32)

Žízeň po životě (2008) (S09E10)

Milé připomenutí populárního herce Petra Haničince. Vzpomínají jeho herečtí kolegové a elegantní manželka Radmila. Byl to chlap každým coulem a jeho konec musel být dosti těžký. ()

Dobrovolný dárce hlasu (2010) (S11E01)

Seznámení s významným českým hercem a dabérem trochu z jiného úhlu. Nevěděla jsem, že žil celý život na vysoké noze, nebo se tak aspoň snažil vypadat. Hezký dokument. ()

Ten, který skákal přes kaluže (2011) (S12E04)

Pohnutý osud. Talent od Boha a jasná svědectví, jak málo se měl pan Dlouhý rád. K životu ho nepovzbudila ani dcera a později ani krásná chlapecká dvojčata. ()

Smrt o Vánocích (2011) (S12E07)

V dokumentu promlouvá i dcera Lucie a je vidět obrovský rozdíl v chápání světa i neshody ve vzájemném vztahu. Milena Dvorská se zřejmě do velkého světa vůbec nehodila a nebýt Wericha, který ji, patnáctiletou, pobláznil pro film, mohla žít mnohem šťastněji. ()

Janinka (2011) (S12E10)

Byla nesmírně křehká, velmi krásná a oduševnělá. Povídání o této půvabné herečce se mi líbilo. Hlavně její manžel a dcera měli co říct. Je škoda, že odešla tak mladá. ()

Chlap na toboganu (2011) (S12E13)

Celkem dobré zpracování životopisu, ale hlavně konce Martina Štěpánka. Překvapilo mě zjištění, kdo všechno v uměleckém a mediálním světě je příbuzný. Dá se říct, že skoro každý s každým. ()

Ritz, nebo nic (2011) (S12E14)

Opravdu pouhá recyklace pamětí Adiny Mandlové z knihy Dneska už se tomu směju. Jen minimum nových informací. Pro ty, kteří četli knihu, velký přínos nevidím. Snad jen doplnění dobových obrázků a záběrů. Pro ty, co knihu nečetli, jen stručný výtah bez velkých souvislostí mezi sebou a návazností. Milovníkům herečky každopádně doporučuji knihu si přečíst. Nicméně už to určitě udělali. ()

Ta, která odmítla Hollywood (2013) (S13E02)

Byla zkrátka mladá a mladí lidé dělají často chyby. Navíc, je chybou láska? Lída Baarová Josepha Goebbelse pravděpodobně opravdu milovala. V době, kdy ještě nebyla válka, v době před mnichovskou zradou. Kdo může soudit mladou dívku za to, že je krásná a zamilovaná? ()

Milovník života (2013) (S13E03)

Pěkný díl o herci, kterého poznamenaly role princů a králů. Absolvoval tři manželství a narodily se mu tři děti. Prožil poměrně naplněný život, přesto se mu ale hodně snů nesplnilo. ()

Elegán ve fraku (2013) (S13E04)

Dokument o Raulu Schránilovi se mi líbil. Věnoval se nejen jeho herecké kariéře, ale také rodinnému životu a životním nesnázím. Například téměř roku strávenému ve vězení. Líbily se mi i vstupy jeho dcery, ve své době slavné čarodějnice Sandry a hereckých kolegů z Mladé Boleslavi. ()

Jednou jsi dole, jednou nahoře (2013) (S13E06)

Pěkný dokument o smutném životě jedné z největších prvorepublikových hvězd. V životě se dočkala jen páru významných rolí, po Únoru 1948 už pro ni role nebyly. Věnovala se rodině a živila se zpěvem a překlady, ovládala několik světových jazyků. Ale ani rodina jí štěstí nakonec nepřinesla a posledních dvacet let života by možná i oželela. ()

Život v ofsajdu (2013) (S13E11)

Trochu přehnaná tvrzení o Haasově kariéře v Hollywoodu a i jinak celkem zmatený dokument o životě slavného prvorepublikového umělce. Zatím ze série Příběhy slavných nejslabší. ()