Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa Paity k tomuto seriálu (14)

Příběhy slavných (2000)

Podobné Potomkům slavných, jen o něco lépe dělané. Jinak to ale zase takový zázrak nebyl. Stačí si někdy zapnout Discovery a uvidíte, jak se dělá podobný pořad profesionálně. ()

Drahý můj Jiří Grossmann (2000) (S01E02)

Jsem přece jen mladší generace, takže už rozhodně nepamatuji Jiřího Grossmanna v divadle. Přesto si myslím, že tento dokument mu vzdává hold velmi důstojně a ukazuje, že velmi mlád odešla skutečně veliká osobnost kulturního života. ()

Jó, to jsem ještě žil (2000) (S01E05)

Velmi podařená dokumentární záležitost, která se pochopitelně dotkne velmi známého Semaforu a ještě známější umělecké dvojice S+Š. ()

Já budu chodit po špičkách (2001) (S02E13)

Legenda českého bibítu možná, ale jinak byl Petr Novák vcelku nudný a takoévý je i tento pořad o něm i přes útrapy, které se mu staly. Ale komu ne. ()

Dva chrámy Josefa Kemra (2005) (S06E10)

Pocta famóznímu herci, který zvárnil neskutečné mnoství nezapomnutelných rolí. Tohle prostě byl pan herec. Osobně jej řadím mezi TOP 10. ()

Vichřice mezi životem a smrtí (2005) (S06E11)

Helena Růžičková podle mého nebyla nikdy žádná super herečka, ale hrála v těch několika filmech, které si budeme pamatovat do smrti. ()

Hovorově Horňas (2005) (S06E13)

Skvělá vzpomínka na skvělého herce, ale hlavně moderátora a baviče s grácií. Bylo hezké si zase některé jeho momenty připomenout. ()

Šimek šoumen (2005) (S06E14)

Šimek byl bezesporu legenda nejen televizní, ale především divadelní zábavy. On vlastně ani kamery nepotřeboval. Stačilo mu, když dělal legraci pro diváky v divadle. A když někdo viděl, že je o to takový zájem, tak to začal strkat i do televize. ()

Velký mistr malých rolí (2006) (S07E01)

Hold Františku Filipovskému, který neuvěřitelně obohatil náš filmový fond a díky němuž si dodnes můžeme vychutnávat řadu zahraničních komedií s naprostou jistotou, že nás i po desítkách let stejně dobře pobaví. ()

Buďte pozdraven, pane Jouda! (2006) (S07E06)

Holzmannovský humor mi příliš nesedí, proto dávám jen tři hvězdy. Holt, ne každému se zavděčíte. ()

Neřízená střela Stella (2006) (S07E14)

Linda Kallistová Jablonská skutečně umí a to, že velmi dobře. Alespoň já jsem se o tom velmi přesvědčil. ()

Sesazený král (2007) (S08E08)

Jestli chcete dokument, který ani tak nemluví o filmové práci Vlasty Buriana, ale spíše o jeho soukromém životě, nebo spíše vůbec životě a jeho osudu, tak se na to podívejte. Ti, co mají zájem spíše o jeho filmovou tvorbu, tak si pusťte spíše Krále komiků. ()

Pepíček (2008) (S09E08)

Už tak ne zcela povedené zpracování dalšího "životopisu". Resp. svou úroveň si drží, ale nepřidává nic navíc. ()

Ilínek (2009) (S10E06)

Je zajímavé sledovat, jak se herecké štace ujímá syn po svém velmi slavném otci. ()