Příběhy slavných

• Česko Předčasná úmrtí (viac)
všetky plagáty
TV spot
Česko, (2000–2013), 170 h 29 min (Minutáž: 45–60 min)

Réžia:

Petr Lokaj, Zdeněk Gawlik, Pavel Křemen, Petr Kotek, Marek Dušák, Václav Kučera (viac)

Josef Kemr, Helena Růžičková, Miloslav Šimek, Július Satinský, Zdeněk Štěpánek, Karel Zich, Jiří Kodet, Stella Zázvorková, Vladimír Dvořák, Eva Jakoubková, Libuše Geprtová, Nataša Gollová (viac)

Recenzie používateľa FOCKE_WULF k tomuto seriálu (3)

Muž, který chtěl létat (2000) (S01E06)

Hrzán uměl létat, akorát jednou špatně přistál. Vyjadřuje se tu kde-kdo, jen ne dcera Barbora. ()

Ztracený hlas (2001) (S02E03)

Laďka byla krásná žena, urostlá, sebevědomá, talentovaná, energická, do života vybavená optimismem a sociální inteligencí, akorát měla v knize osudu napsáno, že umře mladá jako Ayrton Senna nebo Jim Morrison. ()

Míťa (2010) (S11E04)

Cyklus Příběhy slavných občas zahlédnu na čt1, některé díly byly zajímavé, třeba jak se režisér Petr Lébl oběsil v divadle, což mi přijde narcisistní. Míťa Masopust měl zvláštní osud. Můj první dojem z něj - ten je ňákej přiskříplej, dalo mi práci vůbec se rozpomenout, kde jsem ho viděl hrát. Ale prý byl talentovaný a navzdory svému vzhledu velký lovec žen. Plejboj Miroslav Plzák se rozčiloval, že pozval kočku do vinárny na večeři a před jeho očima mu ji sbalil tenhle skrček (tato akce bývá v pickuperské komunitě označována jako "přealfování"). Jeho kariéra šla do kopru, když se poznal se svou ženou. On si vlastně mohl říct, když poznal tu svou Danu -od teď se mi přestane dařit a půjde to se mnou jenom z kopce. Ona si ho nevážila a on, asi aby se jí přiblížil, s ní začal chlastat a brát drogy, čímž se stal nepoužitelný pro uměleckou práci. ()