Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

verrien

Tento film neměla Julia Roberts nikdy natočit. Nikdo ho neměl natočit. Něco tak neuvěřitelně nezáživného už jsme dlouho neviděla. Dlouho se plká o ničem, pak se chvíli něco děje v Římě - tedy v podstatě neděje, ale jako cestopis dobré. Pak se nic neděje v Indii, a pak na Bali. Kultura a prostředí jsou jedinými devizami snímku. Hlavní hrdinka je na facku celou dobu, neví, co chce, a bohužel se z toho do konce filmu nevzpamatuje. Celou dobu máte pocit, jako kdyby střihač dostal epilepsii a volnou ruku, a nějak film prošmikal tu i onde, jak to zrovna přišlo pod ruku. Ve výsledku tedy nevíte, kde se který moment vzal, a jaké duševní pohnutí zrovna přivedlo emočně labilní hrdinku tam, kde je. Vedlejší postavy jsou stejně ploché, jako ona sama (a teď nenarážím na hrudník). Jde to celé odnikud nikam, a straaašně se to vleče. Je to v duchu současných trendů - cestování (je údajně spisovatelka, nebo něco na ten způsob, ale skoro nikdy nic nepíše), jídlo (přinejmenším v první polovině se ze všeho snaží prostě vyžrat), meditace (trochu to zavání fanatismem). Poslední slovo - milovat - jsem ve filmu neviděla, protože Julia tam nemiluje opravdu nikoho, ani sama sebe moc ne, a její konečný románek je z těch nejslabších filmových lásek - plytký, nezajímavý, nedramatický, nudný - jako celý film. Už nikdy více. ()

walsidal

Film „Jíst, meditovat, milovat“ (i když „pray“ rozhodně neznamená „meditovat“) má jeden výrazně plusový aspekt: Julii Roberts. Bohužel to nestačí. Filmu bych vytkl především to, že diváka vůbec ničím nepřekvapí. Od začátku filmu je jasné, o co půjde a co se stane a to se také stane. Jistě, pohled do tří rozdílných kultur je možná zajímavý (například jak Italové používají k řeči ruce), ale spíše tak pro dokumentární film. Také scény, které zřejmě mají vyvolávat emoce, například zpověď v podání Richarda Jenkinse, je prostě nevyvolávají. Paradoxně nejsilnějším momentem je tak loučení Liz se svojí přítelkyní (Viola Davis) před odjezdem… Ovšem kdo má rád Julii Roberts, tak se i přes tyto nedostatky na film určitě rád podívá. ()

PaoloNegro

Tento film jsem viděl v kině. To nebylo až tak třeba, ale něco to dalo. Ideální film na večer z v podzimních dnech to nejen v rámci čtvero ročních období, ale i z pohledu věku diváků a divaček. V dnešním uspěchaném světě lidí, co se sami stále hledají jako hlavní potava Liz Gilbert. Z různých příběhů znám případy, že v takových životních situacích volí dobrovolně některé osoby i psychiatrická zařízení, ještě těsně před tím, než by se sami mohli zbláznit ;-) Prostě někomu napověz jinému nedělej radši nic a pomož mu najít zase naději a další ke štěstí. Což tento scénář asi i měl v záměru. Každopádně nečekejte zase nějaké zázraky, ty se dějí přeci každý den ;-) ()

stret

Film plný rádoby múdrostí a celý čas bolo zrejmé, že zo sveta ženy. Na ezoterický film povrchné, mľandravé, bezobsažné. A film plný filmových efektov - viac ako v Transformers 3 - lebo len tak bolo možné urobiť z Robertsovej nevráskavú tridsiatničku. ()

LenaSovi

Úžasný sympatický film, skvělý na oddych a když zrovna vnitřně cítíte, že byste chtěli něco změnit, možná vás to trochu nakopne.. knížku jsem nečetla, ale film má našlápnuto dost vysoko.. soundtrack k filmu naprosto bomba, žádné složité zápletky, ale příjemná atmosféra, místy mě Julie Roberts trošku štvala, ale jinak super :) ()

LUIGISde

Juls cestuje z ameriky cez itáliu az na bali, prvá časť je o jedle a tá druhá o sebapoznaní, je to príjemné ale chýbal tomu určitý šmrnc, ťahá sa to cez 130 minút a vo finále človek ani nevie že sa tM niečo udialo. Za mňa 55% max ()

Horn odpad!

O filmu jsem věděl jen to, že jej ženy nutí sledovat své partnery a ti tím, že je sledují s nimi nějak dokazují, že je milují. Jen z toho důvodu jsem film dokoukal do konce, abych zjistil, v čem onen test spočívá. Nezjistil. ()

710.cz

V Teorii velkého třesku Rajesh zmínil, že mu tento film změnil život. Mám to podobné; po jeho zhlédnutí jsem si uvědomil, že propříště nebudu utrácet čas podobnými filmy a radši budu dělat něco užitečného. ()

Megahead

Aj keď je Julia Roberts dosť známa herečka, väčšinou hraje z môjho pohľadu v slabých a priemerných filmoch, pričom "Jedz, modli sa a miluj" je jeden z nich. ()

Di.ana

Jedz, Modli sa a Miluj. Musím uznať, že je to doposiaľ ten najkrajší názov filmu, aký som kedy počula. Zaujal ma natoľko, aby som si pozrela film už s menej pre mňa zaujímavou či nie veľmi obľúbenou herečkou (sorry Julia). Zapla som teda film ala zvedavosť vs ja 1:0, čakajúc čo tento názov prinesie. Začiatok sa niesol celkom v reálnom duchu, pekne zobrazil život človeka v bode kedy stagnuje na jednom mieste keď dýcha ale nežije. Obdivujem silu a schopnosť opustiť svoju komfortnú zónu aj za cenu zlomeného srdca. Niekedy proste musíš. No v realite tomu predchádza oveľa viac vecí a nie je to úplne tak “easy”. Ďalej môžeme vidieť, že jediný kto ti dokáže dať to čo chceš si ty sám a najdôležitejší vzťah ktorý máš je ten, ktorý máš so sebou. Film sa viac menej nesie po celý čas v monotónnom priam až nudnom duchu miestami som skoro chytila depresiu ale len skoro! Občas si to jednoducho potrebujeme upratať v hlave, zrovnať si a určiť priority, ten výstup z komfortnej zóny alebo vydanie sa do neznáma nie je až tak od veci. Človek častokrát príde na to, že rieši úplne malichernosti, blbosti, sračky…. Že nie je podstatných sto tisíc veci ale tá jedna jediná. Že strata nie je vždy katastrofa. Že nepotrebujeme ani tak vlastniť materiálne veci ako prijímať tie nemateriálne. Že radosť nepramení s hromadením ale práve rozdávaním. V konečnom dôsledku potrebujeme jesť, aby sme prežili, mier aby sme mohli milovať, pretože chaos je esencia lásky a s ňou máme v živote ten správny balanc. A možno že mier je ten jing a láska je ten jang.  Za mňa je toto film na jedno použitie a/alebo pozretie niečo ťahavé- zdĺhavé no s peknou myšlienkou možno aj na zamyslenie sa a to sa cení. ()

Dr.Marek

Těch 57% chápu, protože tohle je film určený pro úzkou skupinku lidí, žádný masový. Je určený pro ty, co už mají nějakou zkušenost s meditací, Ti se v tom najdou. Ten film tady předběhl svou dobu - kdyby přišel o 10, 13 let dýl, měl by už jiný hodnocení. Ale Brad Pitt coby producent tomu věřil a jak je vidět z tržeb, tak se ve většině zemí trefil. Spoustě lidí co tu hodnotí filmy, tak uniká jeden podstatný aspekt každého filmu - a to je "poselství." A v tomhle filmu je jasné, ale většině zdejších diváků uniklo. Pro vysvětlení - samozřejmě, že Julia Roberts je v tomhle případě "kráva," jak píše jeden uživatel, a jeho slovy "nakonec přijde na to, že byla kráva." No, ale o to jde - většina jí podobnejch na to (bez meditace) nikdy nepřijde. ()

DiDu

Nekecám, já jsem to dokoukala na desetkrát, protože jsem nechtěla, aby mi to strašilo v seznamu rozdívaných filmů. Věřím, že kniha byla pro některé lidi zajímavá a tuším, že do filmu se jí vlezla tak čtvrtina. Taky přesně chápu, co nám chtěla sdělit. Ale opravdu nejsem cílovka. Vy, co máte v hlavě trochu pořádek, film, pro všechno na světě (!), vynechejte. Je to naprostá nuda a Julia Roberts na pár facek. ()