Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

Creony

Páni, až tady jsem si všimla, že Julia Roberts je vlastně strašně ošklivá. A jestli tohle mělo být něco jako "Hej, všechny ženy s krizí středního věku, zanechte všeho a vyražte chytit nějakou super exotickou nemoc..." musím říct, že to funguje i na ty s krizí čtvrtživotní :-). Jinak to teda byla pěkná blbost. A vůbec, málo se tam jedlo, to já bych jim ukázala! ()

Solverino odpad!

Smrtelná nuda a blábol o ničem :( Pseudo pokus o hledání sama sebe se rozplizává v bezbřehé nudě a zdlouhavých blábolech... asi jako Sex ve měste přes hodně ojetý kopírák :( Hnus! A čumět na blbku s hubou jak vrata od stodoly mě silně irituje... nikdy více! ()

habertek

Film je dost dlouhý a není nija extra záživný, ale líbilo se mi cestování, učení italštiny, objevování národních zvyků atd. Nějak jsem nechápal kde brala všechny finance na to všechno, ale ned tím si asi člověk nemůže u takových filmů lámat hlavu:) Konec je dost obyčejný jako u milionů dalších romatických filmů........55% ()

Marrianna

Možná přeci jen trochu nadnesené hodnocení, každopádně koukám jako blázen na to hodnocení ostatních. Tak něžný jemný film, který mě líbezně pohladil po duši už jsem dlouho neviděla. Julia je prostě kapacita, role ji sedla jak ulitá, možná je to tím, že ten příběh je příběhem nás všech. ()

petite fille odpad!

dlhý a suchý exkurz do akéhosi moderného konzumného poňatia spirituality človeka (= vyhľadávam, len keď mám problém a po nabažení sa ju opúšťam a s dobrým pocitom pohladkaného ega sa vydávam konať podobné chyby ako na začiatku). umocnené o to viac, že je to vraj skutočný príbeh. toto dielo z diaľky pripomínajúce film je v súlade s názvom rozčlené na tri epizódy, pričom každá pripomína oddelený a iný život hlavnej hrdinky. dôkazom pre toto tvrdenie nech je zas môj skutočný príbeh: medzi Talianskom a Indiou som si na hodinku odskočila do obchodu a vnímanie filmu mi to nijako nenarušilo. takisto hlavná hrdinka s prostredím akoby prepína svoju osobnosť, staré problémy prekrýva novými vplyvmi presne podľa toho, čo sa jej v okolí naskytne, destinácie si vopred navolí ako atrakcie. slovom, efektívny útek od vlastnej nemohúcnosti. to, že si Liz Gilbert zahrala Julia Roberts, síce dodáva filmu šmrnc (a komerčný potenciál), čo iba lepšie zakrýva, že je to celé jedna veľká otravná óda na duchovnú plytkosť precivilizovanej spoločnosti. ()

Swayne

O tomto filme 2 veci... 1) bol dlhý, dlhý, dlhýýý... fakt bol desne dlhý (ono tá kniha sa asi ani nedala sfilmovať inak) a miestami som to už skoro nevedel vydržať, ale dopozeral som to a oplatilo sa... pretože 2) ide o zaujímavý snímok, ktorý vôbec nie je o tom, že sa teraz máme všetci rozviezť, zanechať všetko čo máme, odísť meditovať na druhý koniec sveta, a to nás spraví šťastnými (ako to 90% ľudí hodnotí na fórach a v diskusiách) - Eat Pray Love stojí na 1 jednoduchej myšlienke - "Ak chceš byť šťastný/á a robiť šťastnými aj ľudí naokolo, v prvom rade treba byť šťastný/á a vyrovnaný/á sám so sebou." ... Tento film mi na dnes večer padol veľmi vhod. ()

Brziii

krasne jak nekdo hleda sama sebe a pritom je to film o me, trosku zbytecne delsi, ale koukatelne, neni nic lepsi nez koukat na navod co s nejakym zivotem, j bali tam musim :D ()

nakiniki

ach jaj... taková škoda, že to nevyšlo... Příliš roztažené, rozpiplané a prakticky docela nezáživné. Zklamaná jsem...zklamaná. 40%. ()

elleyne

První polovina filmu se děsivě táhne a původně jsem přemýšlela, že to ani nedokoukám. Ale druhá polovina už je o dost lepší, což asi i znamená, že filmu by rozhodně prospěla kratší stopáž. ()

geo311

Tento film je určen jen pro polovinu diváků. A věřím, že některým ženám se i líbil, protože to byl jejich zfilmovaný sen. Julia Roberts se mi líbí když se směje, ale tady se pořád jen tak vševědoucně usmívala. ()

Alca

Trochu ujeté, ale není to na škodu. Jednu hvězdičku ovšem sundavám za Julii Roberts, podle mě v tom neměla vůbec hrát ona. ()

GabikaHarmen

Zhrnuté v 3 bodoch (viac si tento film podľa mňa ani nezaslúži): 1. Je to primitívny film, ktorý sa len snaží tváriť, že je hodnotný. 2. Typicky silené "úsmevné" scény, ktoré sú charakteristické pre takéto slabé, priemerné filmy ako je tento. 3. Hrooozne iritujúca práca so svetlom. Ale naozaj. A to sa ani náhodou nehrám na fajnšmekra. Okrem toho nikdy predtým som nevidela Juliu Roberts takto afektovanú. A Javiera Bardema tak neprirodzene rozcitliveného. Cieľovou skupinou sú asi ženy tesne pred menopauzou, ktoré už nevedia, čo od dobroty, pretože nič v živote im nechýba, tak si umelo vytvárajú problémy. To môžme rovno vo veľkom točiť filmy o starých páprdoch, ktorí opúšťajú rodiny, kvôli mladým pipkám. Nikoho to nezaujíma. ()

fordhont

Myšlenky, hledání sebe sama, odchod od stereotypů, prožívání, užívání si jídla, užívání si života. Tohle všechno je téma tohoto filmu, takže v tomhle ohledu je fajn a příjemný. Na druhou stranu bych uvítal více estetické stránky jako třeba delší záběry na krásy Itálie, Indie a Bali, zajímavější a emociálnější hudbu. Pěkné téma, ale něco tomu chybí. ()

subic

Zůstaneš tady tak dlouho, dokud si neodpustíš. Film, na který jsem se docela těšil, až ho zase někdy budou dávat. A POZOR, je to první film, kde mi Julča vůbec nevadí, dokonce je docela v pohodě. Italština a italská gastronomie, to je něco pro mě. Hinduismus a sloni, to je taky v pohodě. Takže až na ten konec. ()

bloody21

prvně jsem dal čtyři a než film zkončil, spadlo hodnocení na tři :D a úplně na konci jsem hodnocení změnil zpátky na 4 :D nejpodivnější pocit z filmu za poslední dobu ()

elishia

Jezis, to byla ale hovadina. Jak vystrihane z popularnich zenskych magazinu. Nalestene hovno na tyci. Memento povrchniho moderniho zapadniho sveta. Jedna * za naivni nadeji, ze to vlastne byl ve skutecnosti hluboky psychologicky pocin, jenz byl natoceny tak posrane katalogove, az se stal sam na sebe parodii... Trapna a utrpna Julia, nesmyslna hudba, ktera ma trhat za srdce, prepalene barvy a spousta radoby dechberoucich dynamickych zaberu z dronu. Celkove velmi nepovedene cestovatelske video s naprosto plytkym pribehem. To uz radsi zapnout cestomanii, tam se aspon clovek dozvi neco o zivote... ()