Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii s pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku. (TV Doma)

sona123

Už je mi to jasné, zejména u romantických komedií nemůžu dát na věhlasné kritiky, nebo i hodnocení na CSFD. Protože kdybych na to byla bývala dala, tuhle sladkou parádu bych neviděla a byla by to škoda. No ano, ke konci už to ztrácelo dech, možná proto, že se až přepálil start, ale to nevadilo. Zalapala jsem po dechu, když jsem viděla kouzelného Javiera, ale ten mi tu ke konci nejmíň seděl. Nejvíc se mi naopak líbila ta část "jíst," tedy Itálie (ale to se vlastně zdaří téměř v každém filmu, protože Itálie - to jsou překrásné uličky, libozvučný jazyk, skvělý hudební doprovod, plno barev a skoro až i vůní, které k divákovi proudí přes obrazovku). Julia zraje a jako herečka je čím dál lepší, i když jasně, ve filmech, které si vybírá, to asi nejde až tak moc znát, přesto mám pocit, že ví, co hraje a věřím jí každé gesto a ještě víc každý ten její překrásný úsměv. Byl to relax, byla to romantika, bylo to přesně to, co jsem potřebovala dostat. ()

Mikeel

Silně podhodnocený film, protože na něj není nahlíženo tak, jak by mělo být. Tenhle film není jen odpočinkovou podívanou na líné sobotní odpoledne, tenhle film je inspirativní a přináší lidem poselství. Možná to tak působí jen na mě, protože tento styl života z velké části sám uznávám, ačkoliv nemyslím, že by to nebylo až tak jasné. Zkuste se na to dívat z jiného úhlu, nedívejte se na to, jako na film, který pak musíte "hrozně objektivně" zhodnotit na ČSFD, ale koukejte se na to jako na film, který Vám má otevřít obzory, který Vás má někam nasměrovat... K nějakému alternativnímu způsobu života, někam, kam hranice racionální světa nikdy nedošáhnou. Racio je totiž to, co musíte nechat zamčené ve skříni, abyste se mohli dívat na takovéhle filmy! :) ()

spageta

Přestože byl film tak dlouhý, nenudil. Sice mi místy připadal děj trochu "osekaný" - dějové linie občas rychle přeskočily bez nějaké návaznosti - nebo se mi to jenom zdálo. Každopádně velmi sympatizuji s hlavní hrdinkou, velice odvážná žena, která má můj obdiv - šla za svým snem bez ohledu na to, co si o ní ostatní myslí. Proslulý úsměv Julie Roberts filmu dodal jakousi jiskru. Další hvězdičku přiděluji prostředí Itálie, které bylo moc hezky charakterizované. ()

jasse

Nudné a dlouhé...i přes přehlídku celkem přitažlivých mužských jsem u toho usnula a vzbudila mě až závěrečná píseń Eddieho Veddera v titulcích. Ten chlap by tím svým hlasem totiž vzbudil i mrtvého. Takže aspoň za to ta jedna hvězdička. ()

Movie Gourmet

Řekl bych, že se jedná o poměrně zdařilý a dokonce i zajímavý romantický film, což většinou nebývá u tohoto žánru zvykem. Rozhodně mu nechybí zajímavý scénář s výbornou Julií Roberts v hlavní roli. Verdikt: 3 a 1/2* a 75-80 %. ()

Blazin

Trochu zklamání, ale moc jsem nečekal. První půlka filmu ještě šla, tím myslím než Julia Roberts odjela do Indie. V Itálii byl děj ještě detailní, mělo to hlavu a patu, dobré postavy. Pak mi přišlo, že si rešisér a scénárista v jednom řekl, že se to už jenom nějak dojede, jak kdyby ho to přestalo bavit. Bali a Indie hrůza o ničem, a ještě se to neskutečně táhlo. Film je navíc přehnaně dlouhý, má přes dvě hodiny, konec jsem dotrpěl jen tak tak. ()

simply

Jeden z malá snímků, který mi už od začátku nesedl a těšila jsem se až bude konec. Julia Roberts není špatná herečka, ale tady mi její hysterická a přehrávající Liz vyloženě vadila. Film nezachránil ani můj oblíbenec Javier, který dokáže zahrát skoro cokoliv... ()

mira007

Kdysi nejlépe placená herečka Julia Roberts jako rozvedená žena, která hledá sama sebe a svůj vnitřní klid na trase New York, Řím, Indie, Bali, aby našla Javiera. Dvouhodinová utahaná nuda s filozofickou ezo omáčkou, která kryje něco jako romantický film. Dvě hvězdy za obsazení a něco málo obrázků z exotiky, ale jinak zklamání notabene tento film se mi vygůglil mezi deseti filmy s tematikou vaření - úplně mimo, krom toho, že hlavní hrdinka řekne, že ráda jí. ()

dosig

Jak čtu ty ostatní komentáře k filmu, tak si připadám ve svých 23 letech jako čtyřicátnice. Kde se stala chyba? Asi by na to neměli čumět chlapi, když je to očividně film pro ženské a oni ho nemůžou pochopit, a pak tady píšou takové capiny. Film je to v jistém směru inspirativní a to ne zrovna v tom, aby člověk odjel na rok po světě, když se rozvede, ale že když se člověk dostane na dno, je jen a jen na něm, aby našel svoji vnitřní rovnováhu a sílu se z toho dostat. Nikdo to za něj neudělá a ani to samo nepřejde. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale při poslední scéně mi odkapával z monitoru med. ()

Gore

Nejlepší na tom filmu byl song od Neila Younga (eat), Richard Jenkins (pray) a jedna pravdivá věta (love), ale to je zatraceně málo. ()

(Z)denny

Těm co to ještě neviděli, tak poradím - běžte se někam najíst, pak meditujte a s někým se pomilujte. Rozhodně uděláte líp, než abyste koukali na tento snímek.. Ale abych tento snímek úplně nepohanil, je tam vidět pěkná příroda. Občas.. ()

arcticsky

Totální čajíček bez vzruchu. Nebýt charismatického Bardema, snímek dopadl ještě hůře. A....ta Julia vlastně jako herečka nestojí skoro za nic. Vzpomínám na jeden dobrý film s ní a to Hráči se smrtí. A to už je dávno, dávno.... ()

Greg25

Neskutečná stopáž (pocitově ještě delší). Není to příjemná oddychovka, zábavná jednohubka, zajímavě částečný cestopis, ani výlet za poznáním vlastní duše a tajů života (jejdamane těch klišé řečí zejména v poslední části, jak z brožurky obsahující to nejlepší - nejhorší? - z motivačních citátů). Jíst, meditovat, milovat pro mě nemá žádné kouzlo a není ani ničím z výše uvedených, přitom námět vypadal slibně - jako oddechovka pro ženské publikum - s hrdinkou, která chce najít samu sebe. Ale poselství filmu vlastně je, poselstvím jakéhokoliv romantického filmu. Nic neobjevíte, jen dostanete americkou představu toho, jak vypadá cestování, což s reálem ani najitím sebe sama nemá nic společného. Film stejný jako instatní polévka, zasytí vás po dobu co ji jíte, ale pak jste hladový až k uzoufání. Tady navíc ještě unuděný. 50% ()

Maura

3 filmy v jednom, pričom ten prvý sa mi páčil najviac. Keď začali autobusy v Indii zvážať západných turistov do meditačného centra, mala som tej instantnej preduchovnelosti po krk. ()

barteca

Zpovykaní bolestíni ze Západu hledají na Východě, co mají doma pod nosem. Zdlouhavééé, v Itálii měl být konec. Herečtí partneři Julie velmi nepřesvědčiví , i ten Bardem tomu moc nedal. Škoda. ()

P-puma-

Mno možná jsem slepá a neviděla jsem odkaz, o který se film snažil, ale pro mě to byly dvě hodiny strávené sledováním Julie Roberts jak jí, medituje a hádá se s nějakým mužem o tom kým je a nebo není. ()

Aluminium

Ó môj bože. Opísať moje negatívne pocity z tohto filmu je veľmi ťažké. Len pár postrehov: zbytočne dlhý film na rozoberanie debility hlavnej postavy (a.k.a. Julia), ktorá pri každom úsmeve vyzerala ako maska. Kto mal ešte chuť chytiť ju pod krk a dať jej pár faciek? ()