Akčnú komédiu natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera režisér Robert Schwentke. Rozpráva príbeh bývalého agenta CIA Franka Mosesa, ktorý žije pokojným a idylickým životom na vidieku. Až dovtedy, keď sa ho nové vedenie CIA rozhodne zlikvidovať. V tú chvíľu nastáva súboj na život a na smrť medzi špičkovým, ale zostarnutým agentom a celým zvyškom CIA. (TV Markíza)

Vocoun

Velmi, velmi příjemné překvapení. V době vzniku tohohle filmu jsem si již nebyl jistý, jestli neustále stejné role Bruce budou ještě někoho bavit. Výhodou tohle filmu ovšem je to, že vás jeho role ani bavit nemusí. Je sice hlavní postavou tohohle povedeného vtipného akčního snímku, ale ve společnosti Mirren, Malkoviche a Freemana, spolu s příjemným Karlem Urbanem, vás prostě Bruce až tak nezajímá. Akční scény jsou místy postaveny dost nereálně, což ovšem tomuhle filmu vůbec nic neubírá, spíše naopak. Celé je to takové svěží, rytmické, postupné odhalování vedlejších postav a vysloužilých zabijáků. Jednoduchá zápletka, jednoduché rozuzlení a spousta střelby a krvavých šrámů :) Výhodou filmu je, že tak trochu paroduje sám sebe, což mu dodává lehkost a humor. Největším tahákem je ovšem Malkovich, který se přes přehršel skvělých rolí dle mého v tomto filmu našel. Tenhle paranoidní "stařík" s pohledem zhuleného šmouly či medvídka Pů je prostě dokonalý a nádherně rozjasňuje celý film. Tohle se prostě povedlo od začátku do konce a ani mírně otravná Mary-Louise to nemůže pokazit :) Pěkné 4 hvězdy, 78% ()

64B

Film z prostředí vysloužilých agentů (důchodců). Bezva hlášky, u filmu nuda nebyla, jenom obsazení by mohlo být malinko jinčí. ()

helrohir

Štýlové, akčne obstojné, mierne sebaparodujúce, ale najmä ultra zábavné. Bruce je opäť starým dobrým Brucom, Malkovich je fakt na smiech (v dobrom slova zmysle), Helen Mirren, Freemen aj Cox sú tiež vcelku OK. Osobne mi trochu vadila postava M. L. Parker, naopak výraznejšie zaujal Karl Urban, ktorý by už mohol dostávať viac ponúk, pretože zatiaľ ma nesklamal ani v jednom filme. Suma sumárum, som rád aj za takéto uletenejšie akčňáky, naviac so sympatickým obsadením, takže nie je o čom. Poctivých 75%. ()

liquuid

Kdo miluje spojení komedie a akce ve formě krimi, tak si musí vyloženě pochutnat na podobných filmech, jako je RED. Vůbec nelituji utracených peněz, stálo to za to. Největší překvapení je Mary-Louise Parket a její pojetí. Zahrála to bravurně, to klobouček. ()

boombang

Morgan už trochu senilní, Malkovich už blbne úplně, zato Helen se nezdá a nevzdá. A Bruce je pořád stejná herecká plešatá zpěvačka, i když zde to bylo vcelku fajn. Slabší tři potrhané hvězdy. ()

Guran

Ze začátku to bylo hodně pomalý, ale pak se to rozjelo a jednalo se o pěknou komedii. Nejlepší je ta scéna s tím hasičem. Rozhodně se nejdná o podobnej typ filmu jako je "Smrtonosná past". ()

Tominni

Taková spíše oddychovka, která moc nepřekvapí (scénář bych řekl až podprůměrný), ale na druhou stranu film příjemně ubíhá. Příběh stojí na partě agentů v důchodu, kterou chce někdo vlivný zlikvidovat. Ale pokud je v jejich čele Bruce Willis, je asi jasné, jak to dopadne. Film tedy pobaví, ale ničím moc nepřekvapí, lepší 3*. ()

JosefTomas

Výborný akční film, který má rychlé tempo, které určitě nikdy nenudí a každá postava má svůj styl, kterého se drží a herci se v nich opravdu vyžívají. 85% ()

PlayEasy

Důchodecká akční řež, která sice chvílemi ztrácela dech (jak to bývá u důchodců), ale pobavila a vykouzlila na naší tváři nostalgický usměv. Stará dobrá parta se sejde, aby to nandala těm mladejm a to my rádi :) Každý druh filmů potřebuje sice poctít, ale taky za ty rádoby filmy uštědřit pořádnou facku.., nebo radši kopanec...., do koulí (nejde-li o ženu:)! 75% ()

mrclTV

Film pravidelne osciluje medzi "trápne vtipný" a "roztomilo vtipným", ale najčastejšie je to neprehľadná nuda (ako, o čo išlo v tomto filme?). Nezaujímavá 100-minútovka. ()

ostravak30

Opravdu nejvíc se u akční podívané pobaví ten, kdo u ní moc nepřemýšlí. Rozhodně nejvíc jde o komedii, protože těch vtipných scén je zde víc. Vlastně už samotný fakt, že se důchodci pouštějí do akce je zábavný, ale není důchodce jako důchodce. Mezi Helen Mirren nebo Morganem Freemanem a Brucem Willisem je zjevný rozdíl. Děj je sice komplikovaný a prakticky nedává smysl, ale o akční scény není nouze. Jenže samo o sobě nestačí si jen dělat prču sám ze sebe, což partička dělá prakticky v každé scéně. Škoda jen, že akční hrdinové neřeší větší, třeba i globální problém nebo proti sobě nemají lepšího protivníka. Takhle je to jen zábavná fikce párty stárnoucích herců, kteří mají chuť ukázat, že akční filmy nemusí dělat jen mladí a oni nepatří do starého železa ačkoli trpí artrózou kolen. ()

White-Man

Stará škola, která má stále co říci :-) Napínavá akce, vtipné dialogy, dobré herecké obsazení, co víc si může člověk přát? Bavil jsem se skvěle. Ani jsem tak moc neočekával, že se při akčním filmu takhle zasměji. Znovu přichází éra herců, kteří tak váleli v letech dávno minulých. ()

yatan

Retired and Extremly Dangerous..Na moj vkus prilis pomale na taky zaner. Herci su dost dobri, cely pribeh stoji na pleciach hlavne Bruca Willisa, Morgan sa zjavi na par minut, ale John Malkovich je tu na nezaplatenie..Miestami trosku silene, ale koho to zaujima ked Willis moze zas dat svoj dolezity ksicht a my mu to zas zereme aj s najlepsou quote roka: Kordeski trained you?....... Yea?...... I trained Kordeski...6/10 ()

me3x®

Zaujímavé koľko ľudí to už videlo a ešte len tu v Londýne to budú dávať až o tri dni :D ale akokoľvek... kvalita to bola na pozeranie dobrá - do kina sa na to nevyberiem, ale nie preto, že by sa mi to nepáčilo, ale stačilo. Rozhodne som ale po televíznych upútavkach očakával väčší šmejd. Čo sa mi páčilo a čo nie? Rozhodne chémia medzi Willisom a Parker, akčné scény typu "odpálkovaného granátu" a pištoľ verzus bazooka (sorry tie neoborné termíny - v zbraniach sa nevyznám) :D a potom celé to malo dosť vtipných hlášok a situácií. Z hercov ma najviac tešil Malkovich. Prečo nie 5? Aj keď celé to dalo zmysel predsa ma ten príbeh okolo viceprezidenta nezaujal a chvíľami to skĺzalo do trápnosti. súhlasím s honotením, aké je tu na csfd dnes 20.10.2010 (aký pekný dátum) 77% ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

21.02.2012

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

V obou případech je fakticky rozhodnuto, že pokračování bude. Nebráníme se. S Die Hard 5 to studio 20th Century Fox myslí smrtelně vážně a Bruce taky, protože se aktivně zúčastňoval na výběru… (viac)

Kevin Bacon opět zlotřilý

Kevin Bacon opět zlotřilý

01.08.2011

Několik let se pohyboval „mimo výsluní“, ale jako hlavní lotr v X-Men: První třídě zazářil (doslova) a tak ve světle áčkových reflektorů chvíli zůstane. Zahraje si totiž padoucha v nadpřirozené akční… (viac)

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (viac)