Godfrey (William Powell) nechal svou minulost daleko za sebou. Jeho adresou je teď městská skládka č.32 na břehu East River v New Yorku. Jednoho dne si ho vyhlédne partička snobů, kteří v noci provozují zvrhlou zábavu. Jedné z dívek se přitom zalíbí, a tak se stává sluhou v její rodině. Godfrey se této úlohy zmocní velice dobře, přestože to s namyšlenou rodinou Bullocků nemá vůbec jednoduché. Navíc se do něj slečna Irena (Carole Lombard) zamiluje. Vše tak směřuje k překvapivému rozuzlení. (worm14)

Foma

Určitě jedna z nejvtipnějších a nejinteligentnějších komedií. Ohromná spousta hlášek, který nejde ani na první shlídnutí všechny stihnout vnímat. Náznaky romantiky, která je bláznivá, trefný poznámky na bohatý, na chudý, na příživníky, dost rychlej děj a velká nápaditost. Byl sem až překvapenej originalitou tohoto filmu, nepřipomíná ani Capru, ani Lubitsche, ani Hawkse, styl režie je vskutku původní a herecký výkony na jedničku, ozdobený krásou Carole Lombard a Gail Patrick a vtipnou elegancí Williama Powella. O filmu se píše, že je to první a taky definitivní screwball comedy, právem. Jenom něco k ději: Dvě bohatý mladý dámy (sestry) jdou do slumu, vybrat "muže, kterýho nikdo nechce" na nějakou snobskou soutěž, najdou jednoho, ten tu první odmítne, s tou druhou jde na večírek, ona díky němu získá cenu a nabídne mu práci služebného. On přijme, ona se do něj zamiluje, ta druhá ho provokuje, maj bláznivou mamku a už se roztáčí kolotoč elegantně bláznivýho humoru. ()

zette

Samotny pribeh je hodne hloupy. Jako komedie, plna vtipnych dialogu a jako romance vsak film funguje vytecne. Slusne obsazeni a herecke vykony. ()

Hollohlaway

William Powell je opět velmi dobrý a zábavný, ostatně právě kvůli němu jsem si film pustil. Role komorníka sedne jeho typu humoru a některé dialogy, hlavně z úvodu filmu, jsou parádní. Potom se to bohužel dost zpomalí a byť je ztřeštěná rodinka zábavná, moc se tam toho neděje. Carole Lombard velmi průměrná, naopak pobavil Eugene Pallette. ()

vitekpe

William Powell se zaradil jiz v "Nick&Nora" filmech mezi moje velike oblibence...Zde ma dostatek prostoru a navic Carole Lombard jako partacku, takze se na film kouka velmi prijemne...(ani Gail Patrick v roli intrikarske sestry neni k zahozeni). P.S.: na zacatku filmu (bezdomovec) jsem uplne videl misto W.P. George Clooneyho...nevim proc. Mozna ze kdyby se to natacelo dnes...kdovi... ()

Zagros

Williama Powella jsem objevil v sérii The Thin Man (česky Detektiv Nick v New Yorku) a hned jsem si filmy s ním oblíbil. Po několika viděných filmech s detektivem Nickem jsem zkusil i film mimo tuhle sérii a volba padla na snímek Její komorník. Chybu jsem rozhodně neudělal a výborně se u filmu pobavil. Jeho humor opět zafungoval. Ano, dal by se vytknout naivní děj, méně sympatické vedlejší postavy a ukřičené dialogy. Nicméně od lehké komedie, či veselohry ze třicátých let neočekávám naprostou dokonalost, ale fajn pobavení na jeden večer, což Její komorník splnil do puntíku. Opět musím napsat, že jsem překvapený, jak jsou filmy s Williamem Powellem u nás málo známé. Rozhodně je doporučuji, ale je pravda, že doporučení je spíše pro sérii s detektivem Nickem, tam mu totiž nádherně sekundovala Myrna Loy. Pro filmové fanoušky to jsou skryté lahůdky. ()

Rozjimatel

Výborná spoločenská satira, ktorá napodiv veľmi slušne funguje aj dnes. Hlavne preto, že táto bláznivá komédia dostala do vienka inteligentný scenár a vybrúsené dialógy. Humor je založený hlavne na bohatej konverzácií, pričom viaceré slovné prestrelky sú doslova smrteľné. Film má silné postavy, pretekajúce sa o pozornosť, výborne zahrané hercami a to je pre mňa milé prekvapenie, keďže so žiadnym z tých hercov som až doteraz nemal tú česť. ()

JimiH

Nevím jestli tento vynikající film viděl Zdeněk Jirotka, ale pokud ano, chápu, co jej inspirovala pro postavu Saturnina. Godfrey, jakožto sluha v domácnosti zhýčkaných a charakterově velmi povrchních a nízkých boháčů, je příjemně sarkastickým komentátorem dění. Závěr snímku na mě rozhodně jako happy end nepůsobil, ale určitě se najdou tací, kteří jej tak brát budou... ()

Auvajs

Screwball comedy ("a sex comedy without the sex") z New Yorku postiženého velkou hospodářskou krizí. Rozmazlené bohaté dcerušky rochnící se ve zbytečném luxusu vs. žebrák ze skládky. Jeho rychlá evoluce v prvotřídního komorníka (lokaje?). A mravoučná tečka na závěr. V hlavní roli výrazně září William Powell, kterého jsem minule moc nepochválil. Trochu si u mě spravil reputaci :) Snad jen kdyby ta, co ho celou dobu "uhání", byla trochu hezčí :D Celkově: zvenku šťavnaté, zevnitř syté. Chuť dobrá, ale nevýrazná. Zdravý ocas. Spousta vitamínů :D ()

Atron

Tento způsob humoru mě asi nějak minul. Třeba za to ten film nakonec nemůže, dalším screwball komediím se tedy raději vyhnu. ()

p.a.douch

Jakže? Rok 1936? Tajemný komorník a šílená rodina dokážou určitě pobavit. Hlavně v první polovině filmu po sobě postavy pálí neuvěřitelné hlášky. K tomu přidejme skvělé obsazení, kterému vévodí Carole Lombardová v roli poněkud přitroublé a infantilní dcerušky. Dále stojí za pozornost Mischa Auer v roli příživníka Carla (zejména je gorilí scéna). Rozhodně bych ale nechtěl snížit ani ostatní přítomné herečky a herce. Tenhle film mě velmi pobavil. Silné čtyři hvězdy. ()

sarianna

Moje první setkání se screwball comedy. A asi taky poslední. Jako dá se to, ale myslela jsem, že se mi rozskočí hlava z toho věčnýho ječení,jméno Godfrey padlo tolikrát, že se tím vyčerpal veškerý jeho příděl na jeden lidský život a celkově jsem měla pocit, že ten film má sto padesát hodin. Oceňuju závěr, ten se jako fakt povedl, ale jinak asi zůstanu věrná staré dobré crazy komedii. ()