V jednej predmestskej štvrti, kde sa šťastne žije, okolo domov sú biele ploty, v záhradkách kvitnú prekrásne ružové kríčky, sídli jeden čierny dom, kde ani tráva nerastie. Pod týmto domom je ukrytá tajná skrýša. Tu objavíme Grua, ktorý plánuje najväčšiu lúpež v dejinách sveta. Chce ukradnúť Mesiac. Gru je ozbrojený veľkým arzenálom zbraní, rôznymi vozidlami, pozemnými aj vzdušnými, a je pripravený zvíťaziť nad všetkými, ktorí mu stoja v ceste. Jeho plány sa napĺňajú až do dňa, kým nestretne tri malé, osirotené dievčatá, ktoré v ňom objavia niečo, čo ešte nikto predtým: potenciálneho otca. (TV Markíza)

SonGokussj

Příjemná oddychovka :-) Řekl bych silné 3 hvězdičky. Potenciál tohoto filmu byl určitě větší a v dobrých rukou by vzniklo něco skvostného :-) To, co zde režiséři předvedli však nebylo 100% ani pro mladé osazenstvo, nýbrž ani pro to dospělé. Každý si v tom něco najde a já si v tom našel zlatou střední. :-) ()

fremy

Vtipný, roztomilý animák s oblíbenou padoucháckou zápletkou. Myslím, že tentokrát si jej užijou děti od raného věku a malým žlutým pomocníčkům propadne každý divák. Rád slýchávám ve filmech podmanivou hudbu a zde jsem to ocenil mnohokrát. Asi se na Despicable Me nepodívám hned znovu, ale rozhodně si vyčkám na krátké epizody fazolek, třeba na Youtube. Určitě má snímek své známé motivy, nikoli však nudné okamžiky. Vydařený animovaný film. ()

Džejkop

Zajímavý a vtipný nápad rovná se příjemně strávených 95 minut. Aneb příběh o tom jak padouch, navzdory svému přesvědčení, doslova roztál a podlehl. Zajímalo by mě co byli zač ty pomocníci, jestli je naklonoval ten dědula z laborky. Každopádně to jak si dávaj tu zumbu nemá chybu. Nejsušší, ale asi nejvtipnější gag, příjde ve chvíli kdy dědula prohlásí: Honem musíme ho varovat. Rychle. ()

GodComplex

Stadardni animak, ktereho z bazin irelevantnosti tahnou nahoru uzasni minions. Ti roztomili zluti mumlajici panacci byli v podstate jediny zdroj veskere zabavy a bez nich by byl tenhle kousek polovicni. Vsechno ostatni od grafiky, pres hudbu, scenar a namluveni je slabsi prumer. 5/10 ()

Jillen

Tak trochu netradiční animák, ke kterému jsem přišel tak trochu oklikou (hodiny anglického jazyka) a musím říct, že se líbilo. Pro děti super záležitost a dospělák to s klidem vydrží. Tak trochu Úžasňákovi 2, ale z druhého konce. 7/10 ()

numi

Zpočátku originální příběh se v polovině přehoupne do animákového, morálně správného standardu, postavy nejsou dostatečně charismatické a postava a schopnosti záporáka Vektora jsou samoúčelně zneužívány pro potřeby zápletky. Ale jako celek to funguje. Důležité je, že se nedočkáte žádného nuceného humoru, pouze několika přirozeně vtipných a úsměvných situací vyplynuvších přímo z nastavených postav a pravidel. Prostě: svěží, vtipné a tak akorát infantilní a sentimentální. ()

Tirion

Upřímně si myslím, že můj požitek velmi pokazil český dabing. Ne, že by byl špatný, ale zkrátka tmu něco chybělo a hlavně zabíjel vtip. Strašně rád bych slyšel Carella a Segela v originále a pak to možná přehodnotím. Ale takhle je to pouze "další" z řady animáků. Jsem fanouškem současné moderní animace, ale tady to byla jen jakási kopie něčeho, co už jsem viděl. Přišlo mi, že to je takový kočkopes, který nedokáže dotáhnout do konce vtipy, myšlenky ani děj. Děsivý je především, v poslední době často používaný, finální taneček, který ničí vše, co film vystavěl. ()

Alementina

Kam se ztratily skutecne pohadky? A nebo se skutečně u tohohle děti smějí a chtějí se na to opakovaně dívat? Jsem ráda za to, na čem jsem vyrostla já... na Třech oříškách pro Popelku. Tohle jsem zabalila po 40 miutach... ()

SarumanKo

Just wow! Smial som sa, ako na animovanom filme už dávno nie. Nech si ktokoľvek vraví čo chce, Despicable Me je čo sa animákov týka, najväčším prekvapením posledných rokov. Pri Toy Story 3 som akosi tušil, že ma na plátne čaká kvalitný zážitok, ale trailery na Despicable Me boli rozporuplné. Avšak pri tej ohromnej smršti nadhľadu a gagov, ktoré mi ponúkol Ja, zloduch, som proste žasol... vždy keď som sa nerehotal. Áno, je podstatné pripustiť, že ide o vec zameranú predovšetkým na menších divákov, tomu sa prispôsobuje aj groteskná animácia postavičiek a celková infantilnosť, ale humor vo filme funguje fakt na výbornú, aj so všetkými zložkami, aké má animák mať (sympatický hlavný protagonista, vtipná a svieža originalita, parádna hudba, nadupadná akcia, morálne posolstvo o rodinných hodnotách a podobné sračky... :-)). Rozumná stopáž, vysoké percento skutočne fungujúcich vtipov a všeobecne pozitívna atmosféra toho celého z toho robia jeden z najlepších animákov posledných rokov, v humornej rovine určite (na UP či Wall-E sa to ale nechytá, no to je celkom iná šáločka kávy). Deti sa v sále bavili rovnako dobre ako ich rodičia. A najväčšie prekvapenie? Ten slovenský dabing sa fakt vydaril! (90%) ()

gogos

Příjemná animace, povedené gagy, vydařená hudba a v neposlední řadě po dlouhé době fajnový český dabing. Já, padouch je nadprůměrný animák, který je určen především těm nejmenším, avšak a i odrostlejší publikum si v něm nalezne své. Gru a spol. se sešla v nadprůměrném animáku, avšak v roce 2010 jich bylo hned několik, které je předčí. Horší 4* ()

ABLABLABLA

V hlavní roli padouch a k tomu animovaný, koho by napadlo, že zrovna takovýto film mi zpříjemní rodinný večer. Spousta vtipných scének, těžko jmenovat jednu ale např. malíček na to, surfařům zmizí vlny, růžový skafandr, a jedna pro mě hodně vtipná "spad z týýýčky" (při sestřelení celého stánku:D). Dobrý český dabing kterému vévodí J.Lábus, skvělá hudba a jako vždy vše končí šťastně, aneb ráda se vracím do dětských let a koukám na animované filmy. ()

buldock

Nemůžu si pomoct, ale v tomhle animáku jsem nenašel jedinou postavu, se kterou bych se ztotožnil a která by mě bavila a to je zásadní problém. Film: 48% ()

kaylin

Animák, od kterého člověk moc nečeká, ale ukázalo se, že i nepříjemná postava může být hlavním "hrdinou". Jasně, že je to pro děti a nakonec se všechno v dobré obrátí, ale tenhle film má docela dobrou emocionální stavbu a ten vývoj je přece jen celkem logický a uvěřitelný. Mimoňové jsou pak jednoznačně silnou stránkou, což je ta příznačná špetka, která dělá film ještě o něco zajímavějším. ()

Makky

Táto rozprávka ma dlho obchádzala širokánskym oblúkom, úprimne, ani ma nezaujímala. V poslednej dobe však tí malí žltí bastardi na mňa vybiehali zo všetkých kútov a jednoducho ma to naladilo. Ja, zloduch nestojí za výnimočnú pozornosť, svet zloduchov nie je absolútne využitý a tak isto hlavná postava postráda zaujímavosť. Najväčší klad tohto počinu sú jednoznačne malí Mimoni, kvôli ktorým si pozriem aj ďalšiu časť plus potešila info o ich vlastnom filme. ()

Mikita

A je to opět ta klasická zápletka, která mě dostane vždycky ... aneb, jak smutné oči roztomilých malých děcek rozehřejou smutné srdce padouchovo, a rodičovská láska zvítězí nad lží a nenávistí. Stačí, aby na mě ta děcka zažvatlala, kolem se mihlo roztomilé stvořeníčko a já sedím jako přikovaná. Citlivý rodinný závěr, velké objetí a já posmrkávám dojetím. Mise splněna, jsem mile okouzlena a vrhám se na pokračování. PS: Ten vtipný rozpor u geniálně negeniálního padoucha Vektora mě pobavil, stejně jako jeho piraňové či sépiové zbraně. Ostatně všechny vedlejší i hlavní postavy byly dobře zvolené. ()

MATADOR

Vcelku sympatický animák, ve kterém jsem čekal trošku více těch lotrovin. Hlavní postava je hodně povedený týpek, kterého si zamiluje prostě každý, až nyní, kdy píši komentář jsem si na něj vzpoměl v tom dobrém slova smyslu - on je to zkrátka klasický záporáček, je ošklivější, ale srdce má na správné místě. Trojice slečinek a i ostatní zúčastnění jsou jednoduše postavičky, které se mi zalíbíli, až na Viktora Vektora :-)) V tomhle ohledu i odpustím profláknutější námět. 3D sice neukázalo všechny své klady, ale i tak to bylo příjemné, především v závěrečných titulcích, kdy si ti malí žluťáci hrají :-)) ()

Netflix se vzdal práv na další animák

Netflix se vzdal práv na další animák

20.12.2022

Streamovací společnost Netflix nakonec nezafinancuje vznik oznámeného animovaného a ručně kresleného snímku Ember od režiséra Sergio Pablose (Klaus). Důvod pak podle všeho souvisel víc s kreativní… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Mazlíčky čeká pokračování

Mazlíčky čeká pokračování

03.08.2016

Asi vám neuniklo, že se velké hollywoodské projekty točí kolem slavných značek. Jen málokdy se rozjíždí zbrusu nová série, takže potěší, když si něco najde diváckou podporu. Co zcela originálním… (viac)