V úsilí nájsť darcu pľúc pre svoju dcéru, sa manželský pár dostáva do nebezpečných vôd. Paul Stanton, úspešný okresný advokát zo Santa Fe a jeho manželka Diana sa každý deň zobúdzajú s novou nádejou, že nájdu darcu pľúc pre ich dcéru Chloe. Dcérka má zriedkavú degeneratívnu chorobu a je na dlhom zozname čakateľov na dvojitú transplantáciu pľúc. Choroba sa zhoršuje a Paul je v zúfalstve ochotný riskovať všetko, len aby zachránil svoje dieťa. Dozvie sa, že v Mexiku je doktor, ktorý by mohol Chloe zachrániť. Ale keď tam príde, zistí, že doktorovi darcovia sú vlastne nedobrovoľné obete a jeho činnosť je kriminálna. Paul sa ocitol na životnej križovatke: má zastaviť nelegálne operácie a zachrániť tak stovky životov alebo zachrániť život svojej dcéry... (TV JOJ)

Jizni Tlapa

Líbivě natočené drama s průměrným scénářem, kytarovým doprovodem a s D.Kruger, na kterou se ve většině záběrů hezky dívá. Celé to má zásadní slabinu v nepovedeném zakončení, kdy hlavní hrdina jedná absurdně a Dechu tak dává nálepku lehce nadprůměrné klišárny....60% ()

Sfinkter

Svižné drama z mexických ulic, které diváka baví a technicky je dobře zvládnuté, nicméně nejde na můj vkus z podobných filmů příliš do hloubky. A vychvalovaný nečekaný závěr mě nijak nepřekvapil. ()

LiborGondek

Pokud je někdo státní návladní, nebo soudce, měl by vždycky stát na straně práva. Zákon a čest by pro takového člověka mělo být víc, než cokoli jiného. Možná si je až příliš idealizuji a jsem si jist, že to vždy neplatí, ale mělo by. Paul Stanton takový byl. Asi chápu jeho dilema, jeho dcera by byla žila, ale on by do konce života věděl za jakou cenu. S tím se jako slušný člověk prostě nedokázal smířit a raději pochoval vlastní dceru, manželka to samozřejmě nikdy nepochopí, takže ztratí i tu. Kdo by se tak nakonec rozhodl stejně jako on? Skoro nikdo, myslím. Neříkám, že udělal dobře, udělal to ale tak, jak považoval za správné a zkusil vše, co mohl. 80% ()

uiu

Tento film mi byl doporučen, jako dobrý a že se na něj mám podívat. Já v něm ale moc kvalit nenašla. Otec odjíždí do Mexika, aby našel doktora, který dělá nelegální transplantace orgánů. Polovinu filmu ho jen mexičani mlátí, okrádají nebo mu ho transvestita kouří (fakt chuťovka) a jako divák si pořád říkáte: omg, tak kdy už toho doktora najde? Konec se mi sice líbil, ale i přes poměrně krátkou stopáž je to nekonečný film, který nepotřebuju vidět podruhé. ()

Luk80

Nekompromisní nádech, tak jak je někdy život samotný. Pro jeho záchranu bychom udělali spoustu, maximum, všechno.... Při zjištění v tomto případě jak se věci mají ohledně nelegálních operací, byl záběr na čekajícího doktora až bezcitný, neboť jakékoliv rozhodnutí z otcovy strany by vzalo život stejně jednomu z dvou dětí. Smutný začátek, smutný konec. ()

lennyd

Paul (Dermot Mulroney), díky své práci státního zástupce, je vždycky tím, kdo stojí na straně zákona - i když srdce říká jinak. I tehdy, pokud má obžalovat otce, který zastřelil pedofila, obtěžujícího jeho syna. Nyní se ale Paul ocitá na rozcestí, které ovlivní celý zbytek jeho života - jeho dcera nutně potřebuje transplantaci plic, ale jedinou možností je pokusit se sehnat orgán na ilegálním trhu v Mexiku. Zvítězí v Paulovi otec, bojující za život své dcery, nebo čest státního zástupce? ... Hned na začátek musím říct, že po tomto filmu mne do Mexika už nikdo nedostane. Země, kde (alespoň ve filmu) vás odkrouhnou jen pro to, že máte čistý trenky, pár dolarů v kapse a nebo fungující tělesný orgán, brr. Ale zpět k filmu - Inhale je přesně takový, jako film z kategorie Drama / Thriller má být - od prvního okamžiku (opravdu vlastně od první scény) až po poslední, se neustále něco děje a já chvilkama zapomínal dýchat (ještě že má film tak příhodný český název). Dermot Mulroney je v hlavní roli bezkonkurenční, a jeho závěrečné rozhodování jsem mu ale fakt nezáviděl (a pravděpodobně bych se osobně rozhodl jinak). Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi napínavé filmy... ()

Mishqo

wuf no drsný film a pokiaľ založený na realite tak o to smutnejšie...každopádne spracovanie to bolo priemerné no myšlienka sa mi páčila a záver prilepšil 7,5/10 ()

zdenny

Majetný otec odjíždí do Mexika sehnat orgány pro transplantaci své dcery. Vidí, že existuje i jiný, daleko chudší svět, ale že i v něm mají lidé právo žít. Proto řeší dilema, jestli má "obrat" o orgány jiné živé dítě, i přesto, že jeho cíl je ušlechtilý - a to zachránit život své smrtelně nemocné dceři. Zpočátku je volba jasná, jak se ale člověk rozhodne po nových životních zkušenostech? ()

ghatos

Tváří se to jako něco víc, přitom je to velmi prosté. Otec se dostane do morálního marasmu (nepřekvapivě), i když před tím dělá vše pro záchranu dcery. Dá se říct, že nejzajímavější je odhalování obchodu s orgány (nepřekvapivě). Závěr je totálně předvídatelný (nepřekvapivě). Bezvýznamné + dávám za minimální kýčovitost. Slabé 3* = 54%. ()

s.e.p.p

Závěr je silný a nečekaný. Bohužel to co se ze začátku tvářilo jako zajímavé drama, se v prostřední části zvrhlo v jakousi podivnou dobrodružnou exkurzi mexickým podsvětím plnou bizarních zvratů a situací, a film tak ve výsledku působí strašně nekompaktně a děravě. 6/10 ()

Gerret

Hodně dobře zpracované Drama, se zajímavým a reálným podkladem. Herci zvládli role zahrát velice přesvědčivě. Při sledování se mé hodnocení pohybovalo okolo 80%. Pro ty co čtou komentáře před zhlédnutím filmu: !Zbytek si přečtěte raději až po projekci! Ale přece jen musím 10% přidat za ten pro mě "nečekaný" závěr filmu, protože jsem do poslední chvíle netušil jak to dopadne. Já bych určitě zvolil opačnou možnost, "ale kdo ví". Po cca. roce a půl jsem viděl film znovu a furt se mi moc líbil, i když jsem vlastně už věděl jak to dopadne. Hodnocení 90%. ()

Autogram

Nepozeralo sa mi to vôbec ľahko, aj zlé sny mi privodilo. Zúfalosť vo filme od začiatku až do úplného konca, aj keď bol príbeh vyrozprávaný napreskáčku, sa nevidí ani v najtemnejších hororoch. A ten beznádejný koniec s výberom medzi dvomi možnými tragickými závermi... Filmársky zvládnuté dobre, len škoda pár hluchých miest a prehnaného správania Mexičanov, trochu sa mi nechce veriť, že je to až také divoké. ()

deckardx

Hodně silný zážitek. Skvělý herec v hlavní roli, který mi svým vzhledem i projevem hodně připomíná Paula Newmana. Konec dělá tento film, ale velmi, velmi pochybuji, že by se takto někdo rozhodl. ()

zolo23

Chudák tatko, čo všetko si musí vytrpieť v Mexiku, aby zohnal náhradné pľúca pre svoju dcéru. Ledva prekročí hranice a už dostáva nakladačku od miestnych "bossov" na to ho okradnú malé decká, onedlho ho fajčí nejaký chlap a keď si to všetko "užije" nastane preňho tá zásadná dilema o ktorej by si pred vstupom cez hranice ani nepomyslel. Teraz rozmýšľam čo je vlastne dobré na Mexiku....i po Mexickom jedle ma preháňa, namiesto tequili si jebnem radšej domácu hrušku a samotné mexičanky tiež nie sú bohviečo. A prečo dávam plný počet? Pretože som sa ani sekundu nenudil a do záverečných titulkoch som netušil ako to celé vypáli. Pekne natočený napínak, na čom má jasnú zásluhu režisér, ktorý dokonale ovláda postupnú gradáciu napätia. "Malý" film zasluhujúci veľkú pochvalu. ()

milancecil

Po výborné pětihvězdičkové komedii S milenkou mé matky, režisérském debutu, je Inhale mé druhé seznámení s tvorbou tohoto islandského režiséra, tentokrát jde ale o žánrově radikálně odlišné dílo, o děsivé, neuvěřitelně kruté drama s obsahem odkrývajícím na příběhu zoufalých rodičů a jejich malé dcerky, jíž selhávají plíce, pozadí temného světa ilegálního obchodu s pro transplantace vhodnými orgány a s hrůzně zvrácenými praktikami při jejich opatřování, potenciálních dárců je totiž stále nepoměrně méně než kolik je na transplantace čekajících příjemců, komu z řady čekatelů dát tedy přednost, zachránit právě jeho život, když je pro každého tak velmi vzácný? Lidé jsou pak pro tu naději přežití ochotní podstoupit cokoliv, stačí jen mít hodně peněz a ochotně jimi zaplatit, mimořádné, až brutálně silné dílo se skvělým hereckým obsazením Diane Kruger a Dermotem Mulroneyem v rolích rodičů nemocné Chloe. ()

sedm.1

Původně jsem chtěl začít svůj komentář, že Inhale je fackou přes divákovu tvář, ale to bych hodně zmírnil jeho účinek, neboť tohle drama je pořádnou ránou pěstí do ksichtu. A bohužel se nemohu vyhnout s porovnáním k Affleckovu Gone, Baby, Gone, jen s tím, a teď všechny pěkně naseru, že Inhale je o dost lepším filmem. Oba dva snímky totiž sice svou pointou vyvolávají širokou diskuzi a především pokládají stejnou otázku: "...a jak by ses rozhodl ty?", jen s tím podstatným rozdílem, že zatímco Affleckův film je "komerčně" přizpůsobený, Kormákurův Nádech je syrová, drsná, nekompromisní šleha, kde není místo pro kytičky, včeličky, medíček. Samozřejmě je to u Inhale způsobeno i díky mexickému prostředí, které se svým životem skutečně blíží k peklu na zemi, tvůrci k tomu navíc ale rozehráli zatraceně dechberoucí, šokující a špinavou hru, která prostě nemůže mít dobrý konec a je to nářez. Kormákur tu navíc dokázal výborně pracovat s gradací příběhu, kdy když už to vypadá přeci jen na alespoň trochu příjemnější a uvolněnější záležitost, přijde zvrat, kdy jsem sral maggi v kostkách a závěrečné dilema opět strká známější a oceňovanější Gonne, Baby, Gone hravě do kapsy. Nádech je zkrátka jedno z nejlepších dramat, co jsem kdy viděl, je neskutečně poutavé, emočně totálně nervydrásající a jde o jeden z filmových počinů, který mi zůstane v hlavě ještě jistě mnoho a mnoho let. Vážně krutá síla, a o to smutnější, že kurevsky reálná a neskutečně složitá!!! ()

Lukoboss

Tenhle film a hlavně jeho závěr má vlastně dvě roviny - citovou a morální. Otázka je, která z nich je (anebo by měla být) ta silnější. Podle mě bylo to rozhodnutí trochu zvláštní a iracionální (když už za tím vším šel hlava nehlava), ovšem to se do filmařiny zase hodí, aspoň to vyčnívá z řady. Chvílema je to teda přitažený za vlasy a maličko to pokulhává, ale jinak je to vcelku slušný drama/thriller. 3,5/5* ()