Jon se skupinou uvízne za zdí a volá Daenerys o pomoc. Arya se Sansou jsou v rozporu. (KajusaK)

Tomulka

Nebudu komentovat nejhorší scénář celého seriálu. Jsem rád, že se konečně začalo něco dít. I když to co se děje je slabší. A ten závěr to je fakt ubohé! Možná horší než putování společenstva za zdí než běh maratonu a nadsvětelný let havrana. Nebo naprostá nezdolnost společenstva na skále uprostřed zamrzlého jezera a uprostřed zombie armády. A přitom stačilo, aby je všechny zabil král bílých chodců hodem rampouchem. ()

Mistr119

Zajímavé, jak rychle Daenerys byla schopná přispěchat na pomoc... Jinak ale jeden z dílů který zůstane v paměti a jak se divák mohl domnívat, že bitva Ledu a Ohně bude rovnocená asi tomu tak úplně nebude... O:-) :))) Pro mne skoro stejný zlom jako když zemřel Ned Stark. :) ()

Veldas

Scénář téhle epizody je bohužel jedna velká katastrofa. Jedna hloupost za druhou. Dám příklad: Chlapci jsou uprostřed zamrzlýho jezera a jejich druh tam přes noc umrzne. Proběhne konverzace: "Musíme spálit mrtvolu" načež týpek zapálí svůj meč plamenem Pána světla (což v průběhu epizody dělá kdykoliv se mu zachce). Asi za minutu následuje dialog. "Všichni tu umrznem..". Jakože cožeee? :DDD ()

Laeg

Skvělý díl, jeden z nejlepších vůbec. Tato epizoda se svojí stopáží přes hodinu zavděčí snad každému fanouškovi. Další věc je samozřejmě obsah - dost keců na Zimohradě (ne že bych neměl rád klasický děj, Malíčkovy intriky atd., ale tahle epizoda měla nabídnout především bitvu, a tak nějak mě to ostatní iritovalo). Nepochybně nejlepší je scéna, kdy NK zabíjí draka. Všichni se tu (a obecně na internetu) pohoršují, jak mohl dokázat hodit oštěp větší silou než Quyburnova balista a nebo proč ho draci nespálili. Obojí má ale v seriálu (a nebo alespoň na souvisejících webech) vysvětlení. 1) Bílí chodci mají obecně mnohem větší sílu než běžný člověk, jak jsme viděli v Hardhome (walker Jona odkopl jako kus klacku). Proč by tedy NK nemohl být ještě výrazně silnější? Nehledě na to, že samotná jeho existence stojí na magii, takže dost možná ji umí využívat víc, než si myslíme. 2) NK utlumí oheň několik metrů okolo sebe, jen když projde. Proč by ho proboha měl drak spálit? To opravdu nemá logiku, oheň Bílé chodce prostě nezraňuje (naopak ti zombíci vzplanou okamžitě a oheň je spolehlivě zabije). ()

Van_Stajpen

Mělo to spád, napětí, mně se to líbilo. V tomto díle se toho dělo opravdu hodně, a jsem rád, že se to vlezlo do jedné kapitoly. No už se blíží konec a na spádu to je znát... V úvodních sériích by se tohle dalo krásně roztahat do 3 dílů... ()

hoplaholka

Ale,ale kolegové!Vážně je nutné hodnocení hodno Kameňáku nebo Ordinace nějaké barvy a čísla?To jste doufali,že tvůrcům bude docházet dech?Je vám líto,že vaše oblíbené dílo nemá takový rozsah?Ti věční oplakávači knihy...Sám autor se od počátku na seriálu hlasitě podílí.Nesrovnalosti v časoprostoru nebo ve scénáři?Pozorný divák si všimne.Fanoušek dohledá nebo mu to objasní další díly.Copak jste řešili,když princezna Arabela otočila prstenem,stala se z ní moucha,která mluví a ještě napovídá Petrovi při zkoušce?Nebo že voják na kolečkovém křesle je zapojený do takového projektu v Avataru? Je to fantasy.A beze sporu to patří k nejlepšímu co nám TV obrazovka nabídla napříč všemy žánry. Má to čím dál větší "koule". ()

MC_nechva

nejlepší byly ty kecy když pochodovali někam kde asi budou nemrtví... docela jsme se zasmál... a dál? narazili na mrtví kteří chodí asi tam a sem jen tak... pak je zachránilo nezmrzlé jezero i když tam panují Xlet mínusové teploty... mezitím jeden z nich během jedné noci doběhne ke zdi a během asi tak 2 hodiny dračí královna zachraňuje přeživší... jeden drak mínus v jezeře a tak seženu opravdu velké a dlouhé řetězy a vytáhnu ho... Kde vzali ty řetězy? a to už se nemrtví nebojí vody? Jak je dokázali ty řetězy upevnit okolo draka? při jejich počtu by to asi šlo no... jo a Aryia? Ten fakan mě začímá pěkně srát.. nejradši bych jí dal pěstí mezi voči.. machýrek jeden malej zakomplexovanej... tahle série je hodně špatná a některé scény vyloženě debilní... ()

Luke13

Nejsem nějak náročný divák, ale s tímhle se prostě nespokojím. Autoři se soustředí především na vizuální efekt, ale takhle odfláknutý scénář je opravdu do očí bijící a nějaká super bojová scéna to nezachrání. ()

Buddyholy

Filmy sa mi prestavaju pacit, ak je tam vela nelogiky. Teda, ze niekto kona tak, akoby to logicky mysliaci clovek neurobil, ked sa tam zacnu zjavovat zachranujuce postavy z rise 5. logickej skupiny, ked jeden bojovnik vymlati 50, ked je dej uplne nevyvazeny, ked casove sekvencie do seba nezapadaju. Tato posledna cast bola jednoducho katastrofa a zaroven cela 7.seria je uponahlana a nevyvazena. Chyba tam ta jemnost postupnosti a logicke chovanie hrdinov s koktailom akcie. Zo 7 som sklamany. ()

Quimper

V prvních řadách seriálu jsem měl pocit, že prostředí v kterém se odehrává je plné zajímavých postav, které se chovají víceméně pochopitelně v rámci svého charakteru. To, že jejich osudy byly nepředvídatelné a občas násilně ukončené bylo něco nového a osvěžujícího. Chápu, že hlavní dějová linka se ubírá asi jediným smysluplným směrem, ale to jak je teď vyprávěna mi vyhovuje čím dál míň. Možná, kdyby mi bylo méně let, tak bych neřešil všechny ty časové skoky, stupiditu v chování a užil si všechny ty boje, ale teď je pro mě uvěřitelnost celého světa celkem dost mizivá. ()

JarinDL7 odpad!

85 %, zdejším divákům stačí k radosti hodně málo. Stačí jim asi jen dráčci. Já chci scénář, který dává aspoň trochu smysl. Myslel jsem si, že tohle bude nejhorší díl seriálu, 8. série to však překonala. Na týhle epizodě skoro nic nedává smysl. ()