Hlavnou cenou pre víťaza automobilových pretekov je úplne nový pretekársky špeciál. Problém je v tom, že po dramatickom preteku prejdú cieľom, zakvačení do seba, dvaja pretekári súčasne. Kid (Terence Hill) a Ben (Bud Spencer). Auto je však iba jedno, a tak Kid navrhne, aby sa pretekali v tom, kto zje viac párkov a vypije viac piva. Ten, kto vyhrá, si zoberie výhru. Vyberú sa do lunaparku blízko Benovej dielne a v tunajšej reštaurácii sa do toho pustia. Tesne pred rozhodujúcim párkom sa však v lunaparku objaví banda gangstrov, ktorí pod vedením Attilu (Deogratias Huerta) a Binga (Luis Barbero) začnú demolovať všetko okolo seba a jednou z vecí, čo zničia, je tiež nové auto Bena a Kida. Jediným dôvodom, prečo gangstri v lunaparku vyčíňali, je ich šéf (John Sharp), ktorý sa na radu svojho psychiatra (Donald Pleasence) rozhodol ukázať všetkým, aký veľmi je zlý. Neurotický doktor núti šéfa, aby v podobných akciách pokračoval. Cieľom je dosiahnuť uzavretie lunaparku a na jeho mieste postaviť mrakodrap, z ktorého by doktor dostal desať percent zisku. Kým Kid sa v lunaparku zoznámi s krásnou povrazolezkyňou Lizou (Patty Shepardová), Ben spieva v miestnom zbore a v dielni nacvičuje novú pieseň. Navštívi ho tam Kid, ktorý ho presvedčí, že by mali od mafiánskeho bossa žiadať náhradu za zničený voz. Od slov k činom nie je ďaleko, a tak sa dostavia do jeho reštaurácie a dajú mu ultimátum. Ak nedostanú nové auto do zajtrajšieho poludnia, nahnevajú sa a budú zlí! Psychiater však šéfa presvedčí, že k nim musí byť nemilosrdný. Šéf preto prikáže Attilovi, aby to s nimi rýchlo vybavil. Aj keď sa gangster snaží zo všetkých síl, jeho pokusy zlikvidovať Kida a Bena sa nedaria. Dvojica si hravo poradí aj s niekoľkonásobnou presilou. Na druhý deň sa pred Benovou dielňou objaví desať motocyklistov, ktorí začnú dvojicu pretekárov provokovať. Tým sa ich po divokej naháňačke podarí vylákať na rozľahlú lúku za mestom, kde ich postupne jedného za druhým zlikvidujú. Doktor najme na elimináciu dvojice najlepšieho zabijaka z podsvetia, prezývaného Paganini (Manuel de Blas). Ani ten na Bena a Kida nemá. Nakoniec sa obaja priatelia objavia pred dverami šéfovej reštaurácie. A to už sú skutočne nahnevaní. Je isté, že šéf a jeho banda vzápätí zažijú veľmi krušné chvíle... (TV JOJ)

sehe

Žeby to bola nostalgia za časmi socializmu,keď hodnotím 4*?Nie,iba v záplave dnešnej seriálovej ponuke všetkých TV vychádza táto stará paródia či komédia s Terencom Hillom a jeho anjelským modrookým pohľadom a Bud Spencerom,večne zamračeným,absolútne ako super zábava.V tých 70-80 rokoch som chodila na to do kina a musím spomenúť ešte nezabudnuteľného Fantozziho z talianskej produkcie. ()

Enterprise

Pro mě osobně nejlepší film Terence Hilla a Buda Spencera. Je to jednoduché, je to předvídavé, ale nemůžu si prostě pomoci - já se dobře bavil. ()

dodona

Vidieť to dnes po prvý krát, asi by som nedala také hodnotenie, ale ja som si to dnes pozrela po dlhej dobe už po niekoľký krát a aj dnes som sa veľmi príjemne pobavila. Tieto filmy s Budom a Terencom mi proste pripomínajú detstvo a čo je ešte lepšie, stále sa mi zdajú vtipné aj bez tých všetkých špeciálnych efektov, či drahých výprav. Tak tomuto ja hovorím charizma a herecké umenie. :) ()

upas

Repete po cca 30 letech mě nadchlo. Napsat, že to nemá chybu, by asi byla silná káva. Ale spokojenost jako tenkrát. ()

Armin82

Už když se rozezní ta úvodní znělka, která nás v neustále se opakující smyčce provází defakto celej film, musí bejt každýmu jasný, že bude o zábavu postaráno :) Další z mnoha spoluprácí těhle dvou komiků a opět se člověk musí smát. Podle mě jeden z jejich nejlepších počinů --->90% ()

Macintosh

Film s vyšší koncentrací "paragánských pádin," než hoven ve skladu firmy TOI TOI, se mi neuvěřitelně vryl do paměti a tak, leč s kapkou stydu, přece jen udílím 5 hvězdiček. ()

Mik_e

I po letech neskutečná zábava sledovat ty dva, jak se perou. A scéna se sborem je nezapomenutelná, stejně jako muzika obou De Angelisů. ()

Moiraine

Nostalgická vzpomínka na dětství, kdy jsem na tenhle film koukala pořád dokola. I po těch letech na mě výborně funguje a já se zase jednou příjemně pobavila. Určitě to není naposledy, co jsem to viděla. Jen příště už to nebude trvat roky, než se si to znovu pustím:) ()

mira.l

Viděl jsem to po hodně dlouhý době. Noo, je pravdou, že dneska už to působí poněkud komicky v poněkud jiném smyslu než byl původní záměr, ale je to prostě klasika, na které vyrostlo snad i několik generací, které byly rády za to, že se vůbec na něco můžou dívat:). Bitka v tělocvičně, souboj na motorkách, balonková bitka a pochopitelně pěvecké číslo ve sboru jsou scény, na který se nezapomíná:). Jedinou drobnou (no asi malinko víc než drobnou) vadou na kráse je pro mě verze DVD s nesynchronním dabingem (viz zajímavosti), která je teda dost příšerná. ()

rejsek9

Na tomhle jsem vyrostl. Komedie s mírnými prvky násilí vhodná do nepohody. Film provází vtipné scény a kecy, které z toho dělají nezapomenutelné dílo. Mám zkouklé téměř všechno s duem Hill a Spencer a tohle jednoznačně řadím na první místo v jejich filmech. Neokoukal jsem to ani po pátém zhlédnutí a bojové scény tady považuji za jedny z nejlepších v historii filmu. ()

Inozuka

Takové tohle se nezapomíná... parádní song, souboj na motorkách, Paganini, bitky v tělovcičně a v kasinu, šéf s vidličkou. Trochu přitroublá, ale přesto stále zábavná komedie, která svého času doslova zlidověla. Sice primitivní, ale o to víc nakažlivé! ()

R.A.D.E.K

V jednoduchosti je sranda. Film si mě získal vynikajícím situačním humorem, vtipnými "akčními" scénami a dokonalou souhrou dua Spencer+Hill. Pohodovou atmosféru podtrhuje ústřední song. ()

Likan7

Tak zase jednou proti proudu, ale mě to opravdu ukrutně nebavilo. Několik scén je sice povedených, ale například Sudá a lichá je pro mě mnohem lepší film. Nezasmál jsem se ani jednou, i když jsem byl na jejich humor "připravený". Tohle mě ale úplně minulo.. ()

Ceberus

Vidím tady opakující se motivy S&H (padouch mlátí Spencera do zad, kterého to vůbec netankuje, Hill má akrobatické bitky, nastavuje boxovací balónek apod.), které se pak objevují i v dalších jejich filmech, nicméně stále si musím trvat na svém, že Dva výtečníci jsou jejich kariérním vrcholem. ()

Nix

Okey, zase jedno z hereckých dvojic, které pokud někdo nezná, tak neměl dobrý dětství. A ten kdo se narodil později, tak ať okamžitě začne sledovat tyhle legendy. ()

Bartoloměj

Nejdříve jsem chtěl s nostalgickou vzpomínkou připojit 4*, ale teď to dávali v tv a nejde to. Bývali časy, kdy jsem se u toho trhal smíchy, teď jsem se jen divil proč. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer

28.06.2016

V 86 letech nás v pondělí opustil legendární italský herec Bud Spencer. Parťák Terence Hilla se zamlada věnoval plavání a vodnímu pólu (dotáhl to až na dvě olympiády), v roce 1951 se ale dostal před… (viac)