Sir „P", deväťdesiatročný papagáj šedý, ktorý kedysi patril Eduardovi Daladierovi, sa na pozvanie riaditeľa Francúzskeho kultúrneho inštitútu ocitne v roku 2008 v Prahe ako živá relikvia z dôb Mníchovskej dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasom dodnes opakuje niektoré dôležité vety a prehlásenia. Papagája za dramatických okolností unesie český novinár Pavel a na základe papagájových kontroverzných citácií Daladiera rozpútava medzinárodný politický škandál. (Continental film)

tenista57

Musím hned na začátku napsat, že film mne dost nudil a v jeho půlce jsem to vzdal, takže vlastně hodnotím jen tu shlédnutou půlku. Historická fikce natočená jako polodokument. Já bych se zde do hodnocení tohoto filmu ani nepouštěl, kdyby se nejednalo o tak citlivé téma Mnichova 1938. Asi před deseti lety jsem shlédl na čt2 pořad, kde jakýsi historik mluvil o Daladierovi, že Mnichovskou dohodu podepsat nechtěl, ale že musel dodržet demokratické rozhodnutí francouzského parlamentu, který o jeden jediný hlas rozhodl o podepsání. Připomíná to kauzu článku o Peroutkovi, kterou se tak neslavně proslavil náš podařený pan prezident, ale já si fakt nepamatuju rok vysílání, ani jméno historika, ani název pořadu. Možná to bylo v Událostech, komentářích, nebo v Historii.cs, fakt nevím. Mohl by toto někdo zjistit a dát mi vědět? Pokud chcete vědět více, tak o tom píšu v mé knize Bradla v šuplíku, kterou mají knihovny v ČR. Klidně tady uvádím i mobil na mne 777012657. Pane Zelenko, nechtěl byste mne kontaktovat? Ve své knize píšu i o vás. Můžeme ten Mnichov prodiskutovat. ()

Jan_Hybern

Velmi vtipná, inteligentní komedie. Toto prostě Zelenka umí :))) Není to sice na válení se smíchy v obýváku, ale pod vousy jsem se usmíval celou dobu. A hlavně... ta dobrá nálada zůstala i po filmu. Jen by mě zajímalo, kam na ty nápady chodí... a co z toho vlastně byla pravda a ne :)))) Prostě tyto dokumenty mě vždy zůstávají dlouho v hlavě... Nutí člověka přemýšlet a dívat se na věci jiným pohledem. ()

Emillia odpad!

Slibny zacatek nasledovalo velke zklamani. Pro mne, jakozto velkeho fanouska historie, je to az moc fiktivni interpretace dejin. Smysl druhe casti jsem vubec nepochopila a vlastne ani nechci. ()

Talbotus

Jeden z nejlepších českých filmů za poslední roky. Skvělá směs absurdního (ryze českého) humoru, dramatu a dokumentu. Film se nedá popsat bez toho, aby člověk spoiloval. Bez nad sázky je to mistrovsky zpracovaný kousek kinematografie. Těší mě, že se u nás stále točí takové filmy. ()

adaben

První třetina mi přišla jako vtipný a bystrý film, ale pak ten zvrat - i když byl natočen také svižně - mne zklamal a nechytl mne, byl to pro mne opravdu jen film o filmu. A jen na okraj a i když to není rozhodující, když už se dělá film dost vystavěný na Daladierovi, přece jen by bylo slušné i zmínit, že následně válku také odskákal, kus z ní strávil v koncentráku, pokud se nepletu, tak byl spoluvězněm Peroutky (sic) a že v samotném Mnichově sehrál závažnější roli britský premiér Chamberlain. ()

mipla

Skvělý počin Petra Zelenky a nejlepší český film, jaký jsem v poslední době viděla. Netradiční pohled autora na známou historickou událost (Mnichovská dohoda), zajímavé filmové postupy i nečekané vyústění příběhu - pro mne opravdu milé překvapení, které si zaslouží 5 hvězdiček! ()

honza.g

Kombinace filmu a FOF (filmu o filmu) je vlastně šílený nápad, jenže i to Zelenka umí. Herecké výkony potěšili, alternativní výklad historie neméně. Nebudu se bránit druhému shlédnutí. Ale plně chápu, že tahle forma filmového umění leckomu nesedí. ()

Frisko

Zakladni myslenka filmu je silna, provedeni zajimave. Herecke vykony se samozrejme hodnotit moc nedaji, jelikoz je to zpola dokument. ()

tehol

Nejlepší český film jaký jsem viděl. Jediná jeho slabina je, že jeho hlášky nedosáhnou kultovosti kupříkladu Pelíšků. Myšička je u mě už na úrovni Trojana, sám dokáže odtáhnout film a jen svou přítomností zkvalitňuje všechno okolo.. ()

peter.m

"Jak by jsme mohly pochopit histórii, když nedokážeme pochopit ani to, co se deje teď a tady." Z globálneho hľadiska veľká blbosť s perfektnou pointou. Potešili zábery "ako sa to robí" a hudba od Radůzy. PS: názor mojej pani: "Mám rada, keď sú veci medzi riadkami ale toto boli dve stránky zlepené sekundovým lepidlom." ()

McMerkurion

... natočit českej film ve francouštině bez titulků můžou opravdu jen slaboduší jedinci, proto odpad ... a je úplně jedno, že druhá půlka by si zasloužila vcelku minimálně průměrné hodnocení >>> ne všichni mají trpělivost přečkat první půlku ... ... po nalezení verze s titulky a dokoukání do konce měním hodnocení na dvě ... ()

Parisienne09

Tušila jsem, že to bude trochu crazy, protože Zelenka je Zelenka a s tím je třeba k dílu přistupovat. Nicméně je to vlastně taková blbost až konina. Je tam všechno, co lze s Mnichovem spojit a nevyplyne z toho nic. Tvůrci se při natáčení i celé připravě díla určitě dobře pobavili. Někdy (zřejmě paradoxně se záměrem říci toho hodně) vznikly až příliš velké zkratky, takže divákovi, který není zvyklý se pohybovat "inside" některých oborů, z celkové mozaiky několik kamínků vypadne a pak se logicky ptá, proč jsou tam ty ostatní. ()

matrixus

Jedinou chybou tohto filmu, je ten zbytocny zaciatok... ale ... keby tam hral B.Pitt a metraz by bola aspon 3hodiny - tak to ziska 10 Oskarov :D ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)