Sir „P", deväťdesiatročný papagáj šedý, ktorý kedysi patril Eduardovi Daladierovi, sa na pozvanie riaditeľa Francúzskeho kultúrneho inštitútu ocitne v roku 2008 v Prahe ako živá relikvia z dôb Mníchovskej dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasom dodnes opakuje niektoré dôležité vety a prehlásenia. Papagája za dramatických okolností unesie český novinár Pavel a na základe papagájových kontroverzných citácií Daladiera rozpútava medzinárodný politický škandál. (Continental film)

tata22

Rád bych film okomentoval ale nějak se to ve mně pere. Nemohu se vůbec ani sám se sebou dohodnout na hodnocení. Asi nejvýstižněji bych řekl, že film se snažil zabít hodně much jednou ranou a měnil několikrát svůj směr a možná i cestu samotnou. Nevím jestli to tak mělo opravdu být nebo se to tak semlelo při natáčení či psaní scénáře ale rozhodně si nejsem zcela jist tou základní a hlavní myšlenkou, která by v každém filmu rozhodně měla být. Těch vedlejších, těch jsem tam našel dost a dost, i když překvapivě na sebe ne úplně navazovaly. Ale člověk asi nemůže chtít všechno. Možná si má divák prostě jen vybrat tu svojí. Zřejmě tím hlavním poselstvím bylo, že ta špinavá hra, kterou s námi v roce 1938 velmoci hráli nebyla zas tak špinavá a našimi politiky nechtěná jak se celá léta povídá. To jen někdo šikovný chtěl aby to tak vypadalo. Souhlasím, že to tak mohlo být a myslím si ostatně už dávno, že válka s Německem by tenkrát nic řešila, jen více mrtvých. Ale dávat to najevo způsobem, že to může zaniknout v přehršli jiných motivů mně přijde trochu zvláštní. Ale možná se jenom mýlím.... ()

sarianna

Vždycky mě dokáže fascinovat, jak filmař po přečtení jedné knihy o mnichovské zradě, která není, řekněme, tradiční z pohledu laika, a pojme podezření, že celou problematiku pochopil. No nepochopil. Ale oceňuju nápad s papouškem a zejména Martina Myšičku, který se musel poprat s tolika alergiemi:). Ovšem, že by se jednalo o nějak zvlášť vtipnou komedii, to se říct nedá. ()

kodwin

Na mě to bylo dost těžké. Napoprvé jsem se lehce ztrácel a napodruhé by to zase byl ztracený čas, protože mě to zas tak moc nebavilo. Určitě originální s vtipnými momenty, ale vnímám to tak, že nejvíc to bavilo Zelenku a jeho přátelé. I když výjimka se jistě najde. Nicméně myslím, že stojí za to vidět, hlavně pro toho kdo má rád historii. ()

fricek12

Nejdřív jsem to chtěl po 30 minutách vypnout, pak mi došlo, že jde o nezdařilý remake svěrákovského Trháku, ale ten byl aspoň vtipnej. ()

Podle_mne

Zatím nejlepší film Petra Zelenky a jeho přátel. Jeho klady už popsali jiní ve svých komentářích, netřeba se opakovat. Doporučuju ke shlédnutí. ()

WikingVik odpad!

Tak tento film se vážně nepovedl. Pokud někdo čeká komedii, nedostane ji. Drama, tak to už vůbec ne. Za to si autoři zahráli na amatérské historiky. Jenže si nejsem jist, zda před tím nestrávili nějakou dobu na psychiatrii. Takže za mě totální červená karta – odpad. ()

FuLister

Výborná záležitost, žánrově asi hodně těžko uchopitelná, ale jestli musím něco ocenit, tak je určitě jiný pohled na tak historicky důležité téma jako je Mnichov. A hlavně i díky tomu dávám plný počet, protože je to možná tak trochu konspirační teorie, ale mě se líbí. Co ještě oceňuju je odkaz s tiskovou konferencí na Rok ďábla. Kdo zná oba filmy moc dobře ví. ()

protonpost

Velmi zajímavé vyprávění o filmu a problematice Mnichova a češství Zelenka poskytl zde: http://video.aktualne.cz/dvtv/zelenka-mnichovska-zrada-je-to-tragicky-mytus-dohoda-byla-di/r~dbc0849273d811e58f1e002590604f2e/ Pro mne je Zelenkův počin jedno z nejzásadnějších děl pro naše vyrovnání se s komunisticku histografií. Lež o Mnichovské zradě, kterou zavedl Beneš a rozšířili komunisti, formuje naší národní povahu více než co jiné. Je vidět jak je možné rozšířit a zakořenit absolutní lež a prohodit odpovědné aktéry z Beneše na Franicii a Británii. Beneš jako agent Stalina s krycím jménem 19 se nezasadil o stát, jak byl přijat zákon poslanci, ale o komunistickou totalitu a moc SSSR v naší zemi, která trvá až dodnes viz poslední dva kašpaři na Hradě. PS: Škoda, že papoušek řekl, že Hitler je super a ne Hitler je gentleman. :) ()

Y2ORSI

Po posledních českých pokusech o film, kdy jsem vždy z kina odcházel s obrovským pocitem nasranosti (zdravím wilsonov), přichází originální film, který je natočen s takovým přehledem. Český film, který si zaslouží velkou pozornost. Zelenka tak navrací důvěru v českou tvorbu. Jen víc tak sebevědomě natočených filmů. ()

jjbaraque

Pokud byste měli pocit, že není dodržen žánr, že film překládá jednostranný pohled, pak, třebas se mýlím, ale to je podstatné, film právě ukazuje, že jeden pohled - jeden pitomý český mýtus - je chyba. A že to, co bychom především měli dělat, je myslet kriticky a nevázat se k něčemu jako absolutně platnému. A mimochodem: těch 60 stránek Tesařovy knihy rozhodně stojí za přečtení. ()

augustin43

první 1/3 docela dobrá komedie. potom začnou filmaři točit film o filmařích a je legraci konec. Jeden dva fórky tu více jak hodinu utrpení už nezachrání. Těžko ostatně říct, nakolik šlo o humor a nakolik šlo o to během srandy vecpat trochu současné ideologie. To by ovšem bylo ještě tím nejmenším problémem. Tím hlavním byla bezradnost "o čem to je"-to si neujasnili ani tvůrci natož divák. Už jsem se těšil nakonec a zavíral oči před tou trapností, která se přede mnou odehrávala. Naprosto souhlasím s " benedikt28 " ()

sebii53

Zelenkova pocta Francois Truffautovi, která z čechů dělá blbce. Nebo je ze sebe děláme sami? Každopádně mám námět k přemýšlení, jak že to s tím Mnichovem bylo. ()

23. Český lev - výsledky

23. Český lev - výsledky

05.03.2016

Filmovým králem Českých lvů za rok 2015 se stává film Kobry a užovky. Film si přímo z vyhlašování ocenění odnesl šest sošek Českých lvů. Za nejlepší film si cenu převzali producenti Jan Prušinovský a… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Pražská kina Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádájí od 10. do 16. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé poloviny roku 2015 za jednotné… (viac)