Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

E lan

Bohužel nesdílím všeobecné nadšení, ten film mě prostě nějak nechytl. Rozhodně se jednal o dobré originální dílo, sle na můj vkus docela málo humoru, samé vulgarity (jako že mě většinou vůbec nevadí, ale tady je jich moc a je to zbytečné) a vlastně spíš průměrný scénář se zajímavě rozlomeným příběhem. Závěr je navíc vysloveně nepovedený. No, *** jsou za dobrý spád, jinak vlastně nic moc. ()

brunetkabbb

Tak jo, myslela jsem si, že miluju Iron Mana, ale asi budu muset změnit názor. Byla to naprostá pecka i pro neznalce komixů - jako jsem například já. Takže kdo, nebo co je Deadpool jsem až do zhlídnutí filmu neměla ani páru. Smála jsem se téměř od začátku až do konce, až na část, kdy jsem si říkala, jestli budu vážně brečet z toho jakej je to doják? Super akční film! Bohužel už ale na jednorožce nikdy nebudu nahlížet stejně ... ()

Kingjiri

Je vidět, že si tvůrci uvědomovali, že s takovym rozpočtem nemůžou nakroutit akcí a efektama napěchovanej snímek, takže se rozhodli od konkurence odlišit vysokym ratingem a s tim souvisejícíma explicitníma scénama nebo vulgárníma / černohumornejma hláškama (a že jich bylo fakt dost). Jenže zejména v první půlce zábava občas kvůli velkýmu množství flashbacků drhne a myslim si, že bylo možný vymyslet i jiný mnohem zábavnější "neakční" scény. I přes menší porci akce a sem tam nedotažený efekty však Deadpoolovi úspěch přeju, protože je už teď jasný, že začne čeřit stojatý vody komixovejch filmů a vyššího ratingu se nebudou vrůci tolik bát. A hlavně se těšim na druhej díl, kterej bude určitě ještě o třídu jinde, než tenhle sympatickej pokus o netradiční žánrovku. ()

Jaxx84

"I'm gonna do to your face what Limp Bizkit did to music in the late 90s!" Jedna hvězda za hudbu, druhá za Inaru, teda Morenu, a půl hvězdy za snahu kritizovat ostatní marvelovky. Ale jinak už mě vážně štve, jak se takhle společnost HONÍ jako smyslů zbavená za tím být COOOOOL. A přitom, co to vlastně dávají za vzor? Opovrhování. Vším co jde. Ne, tohle neakceptuji ani v nadsázce, kterou sice film je, ale na mě až moc. Několikrát to tady v komentářích padlo. I komedie musí mít srdce, ne jen bezduchý kult. Zdejší vysoké hodnocení přesně odpovídá stavu společnosti. Masová zábava pro nemyslící stádo bez jediného morálního odkazu. Jestli je Deadpool dalším stupněm evoluce filmu, děsím se co bude za 5 let. CineStar Ostrava. 3/10. ()

TetaJane

Dalo by se polemizovat, zda-li to byla taková pytlovina (krotím své výrazy) až to bylo dobré, nebo jestli to je pouze imbecilní pytlovina. URAZILA BYCH VŠECHNY OSTATNÍ ČTYŘMI HVĚZDIČKAMI HODNOCENÉ FILMY, kdybych této "tvorbě" dala právě 4 hvězdy. Děj: vykradeš scénáře různých jiných filmů a složíš do to rádoby komedie (místama až tragédie), založené na oplzlých vtipech a úchylném hrdinovi, který se chová jako puberťák. Když si pustíte tento film, nečekejte od něj nějaké hluboké myšlenky. 2,5 * ()

b.fidel

Absolutní bullshit pro zdegenerované diváky, kteří se nebojí říct, že je to nářez, jaký dlouho nezažili. Odpad bez vkusu, obsahu, smyslu, ducha za hranicích únosnosti zabalený do supr-cool stylového hávu, díky čemuž je každá minuta téhle slátaniny totálně in. Deadpool vám umí i naservírovat docela slušnou hru na city, ale v takové žumpě hoven, jakou se po celou dobu filmu musíte brodit, nemáte chuť s ním prožívat absolutně nic. Když jsem seděl v sále plném řehotajících pakoňů a s podivem jsem zvedal obočí, tak jsem si vzpomněl na scénu z dávného klenotu jménem Absurdistán, kde se v nedaleké budoucnosti prostí lidé v kině bavili pohledem na plátno zobrazující nahou prdel, která předváděla to nejlepší ze sebe, zatímco obecenstvo se zmítalo v agónii kulturního vrcholu. Byla to úsměvná utopie, ale už je to tady!!! A to ta slečna za pokladnou říkala, že je to tak skvělý, že by na to šla hned znova, kdyby se nemusela učit na maturitu. ()

MIRAS133

Na tento film jsem si musel zajít do kina. Každej s ním bláznil a musím říct, že se nedivím. Jelikož mám všechny filmy se superhrdiny už okoukané, tento film je něčím zvláštní. Není to jen vtipnými průpovídky Ryanem, ale i celkovým příběhem, který má něco do sebe a není klasicky natočený. Ryan jakoby komunikuje s diváky a to se mi líbí. Myslel jsem si, že po Amazing spidermanovi už nemůže přijít vtipnější superhrdina - nebo superpadouch s dobrým srdcem, ale mýlil jsem se. 5* si film opravdu zaslouží a už se nemůžu dočkat dalších pokračování. ()

bakeero

Přijít tenhle film o pár let dřív, tak bych skákal nadšením až skrze strop. Jenže první byl KicAss, takže tady "jenom" obrovská spokojenost :-) ()

gemi

Je to cool. Pravda, po těch recenzích jsem čekal víc a po tom geniálním traileru nemůže přijít nic jiného než lehké zklamání, ale ve srovnání s novým Supermanem je Deadpool supercool. ()

Zahartof

Laugh story podle mého gusta. Jen tak dál. Možná se jednou dopracujeme i k tomu Lobovi... s přístupností od 96 let. Od 94 s doprovodem rodičů. ()

Likan7

Tady musel někdo hodně dlouho přemlouvat studio, aby na tohle dalo nějaký ten milion. Pokud se k nějakýmu filmu hodí výraz nářez, tak to přesně sedí pro Deadpoola. Kadence vtipů, narážek na všechny možný filmy, zpěváky, je neskutečná, v tomhle se Deadpool trochu podobá druhýmu Méďovi. Velká škoda, že je znát menší rozpočet, protože akce, které je celkem pomálu, je náramná a díky přístupnosti dost brutální. Na druhou stranu, nikdo se studiu nemůže divit, že se tohohle bálo, protože na papíře to musí vypadat dost šíleně. O no to teda šílený je, ale je to taky šíleně cool! Prostředek je trochu hluchý, právě to dávám za vinu rozpočtu, jednoduše nebyly peníze na nějakou akci. Škoda, že to nejlepší vidíme už na dálnici. Úkol splněn, Ryan Reynolds je za boha a díky výdělkům chci vidět další 3 díly, ale další 3 díly stejnýho rázu, protože tohle za to stojí. Škoda, že jsem se bál kina, další díly si už nenechám ujít! ()

Idahou

Konečně se někdo odvážil natočit film trochu jinak a překvapivě se to povedlo! Tak trochu... Není to nijak úžasně originální co se týče příběhu, ale ve srovnání s jinými filmy je to královna originality. Proč královna? Protože to nemá koule. Jo, nebere si to servítky, přes R rating to frčí se samozřejemostí bývalého dlaždiče na cracku, ale... akční scény. Ne, že by byli špatné. Pořád je to lepší než jiné "super-hero" pokusy, možná spíš proto, že deadpool sere na všechny ostatní a tak nepůsobí tak dementně jako iron man či superman bojící se o každý jediný život jen proto, aby pak tak nějak mimochodem schodil věžák na stovky lidi. Problém je v tom, že celé akční sekvence jsou očividně rozděleny na několik částí a ty až tak nenavazují. Plus samozřejmě magické pohyby a nezničitelný hrdina. Není to tak hrozné jak to zní, ale akční scény jsou prostě o řád či dva méně kvalitní, než samotný film. Tři hvězdičky jsou málo, čtyři skoro moc. Pobavil jsem se, ale fakticky doufám, že už se konečně někdo odhodlá natočit nějaký pořádný film a povede se mu to ()

Durgas

Perfektne vtipné, aj štýl rozprávania príbehu originálny a trefný. Len mi to celé prišlo také... prázdne. Z X-manov celý čas len železniak s jeho učednicou (to že to Deadpool vtipne okomentuje to nijak nezmení), aj tá fabrika na super-otrokov taká bez kontextu. Inak ale veľmi solídne 4 zvjozdy, narehotal som sa riadne. ()

Listyx

Prostě spokojenost :) Ten dětiskej zastydlej puberťáckej parchant je prostě fajn, trochu levnej humor střílí takovou kadencí, že se snad občas musí strefit do vkusu každého kdo nesjíždí po večerech Karamazovi a k snídani si nedává Borise Godunova. K tomu fajn akce kdy se seřezanejma padouchama nešetří (a konečně nějakej hrdina neřeší, že jestli toho chudinku co se do něj pokouší nadělat díry náhodou nepošle prdět do kytek). Hlavní záporák je docela fajn a chová se jako hlavní záporák. Xmenovštví přicmrndávači neurazí a dokonce i trochu pobaví. Celkově jsem se bavil víc než u posledních Avengerů, takže u mě za pět prstů a chci druhej díl co bude ještě nadupanější a neméně ulítlej :) ()

lakart

Velmi vydařený kousek z univerza Marvelu, který sází na sebereflexi, ironii a sarkasmus vůči vlastním filmům a postavám. Postava Deadpoola je zábavná, neokoukaná, nesuperhrdinská a hlavně originální. Dělat si srandu sám ze sebe a z jiných filmů byl opravdu skvělý nápad. Příběh je dobře odvyprávěný, je komorní a nekoná se žádné velkolepé finále s rozbořeným městem. Byl jsem opravdu spokojen a velmi překvapen. 90% ()

waska

Ano, je to dobrý film. Ano, je to zajimavý film a ano, je to trochu jiný komiks. Ale to je asi tak vše a kdyby Deadpool nebyl tak zábavný a tak nahláškovaný, nebyl by ničím výjimečný. Bohužel příběh je dost jednoduchý a předvídatelný a bohužel v jedné své části, také dost nudný. Nicméně zábava a hláškovost převládá a jsem zvědavý, jak se povede pokračování. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White