Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako "avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom". Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované" alter ego s názvom Deadpool. (Cinemart SK)

DarthFailord

Tak a je to tady. Wade Wilson aka Captain DeadPool aka sprostý vulgární antihrdina dobyl svět stříbrného plátna. Ryan Reynold se opravdu pro tuhle roli narodil a po fiasku v zeleném a animovaném kostýmu předvedl co v něm doopravdy je. Film si nebere s ničím servítky a servíruje divákovi veškerou porci tvrdé zábavy přesně tak, jak zobák narostl. Celý film má naprosto fenomenální úvod, kdy už při úvodních titulkách jsem slzel smíchy. Nezazní tam ani jedno jméno a přesto se Vám představí celé obsazení filmu. Prokládání časových úseků je skvěle a přesně seskládáno jako mozajka v tom nejzachovalejším křesťanském svatostánku. Způsob, jakým hlavní hrdina komunikuje s divákem je velmi neotřelý a vtáhne publikum do děje jako málokterý film. Co mě osobne bavilo skoro nejvíc, byly vtipy a narážky na reálné herce a filmy. Jejich počet a opravdu brilantní trefnost je až skoro neuvěřitelná. Ve filmu se obuli snad do tolika jiných snímků a herců, až se to pomalu nedalo spočítat.Velmi originální bylo také to, že Deadpool je jediný hrdina, který do akce jezdí svým osobním taxíkem a scému osobnímu taxikáři ani neplatí a dává si s ním pravý Barneyovský placák. Peněženka by mu totiž kazila outfit....Pozadu za hlavní postavou nezůstávají ani jeho kumpáni z x-mentální školy pro vyjímečné. Jak sám kapitán zdůraznil, studio asi nemělo na více herců, ale na škodu to určitě nebylo. Colossus byl naprosto výborný a stále nakvašená teenagerka to sehrála také na výbornou. Záporák byl tak obyčejný, až byl naprosto dokonalý. Byla příjemná změna sledovat "normálního" člověka v záporné roli a ne opět nějakého maskovaného šílence poznamenaného komplexy z dětsví, nebo nějakou šílenou zvrácenou nehodou. Bylo na něm vidět, že si zlo neskutečně užívá a dělá to čistě pro radost, čistě pro pocit, že to může dělat. Nice. Se svým neblahým údělem se Wade popral jako chlap a humor, kterým si pomáhá celý film je neskutečně promyšlený. I když na dnešní poměry dost vulgární a za nic se neschovává, přesto dává smysl a není to jen tupé rádoby vtipkování jaké bývá vě většině filmů Slovních přestřelek a gagů je ve filmu tolik, že to ani nejde spočítat a opravdu sem se dosytosti nasmál. Film rozhodně nebude pro každého, ale když přijmete jeho syrovou a vugární stránku, náramně si ho užijete. Tak ujetou lovestory už zase dlouho nikdo nevymyslí a nenatočí. Režisér, ač to byl jeho debut, předvedl neskutečný talent a zvládl to na jedničku dvakrát podtrženou. Vizuální ráce s kamerou je strhující a akční scény přehledné a svižné. To, že celý film začíná a končí praštěnými lovesongy už je jen třešnička na dortu. Deadpool se u mého pomyslného žebříčku komiksových filmů usadil na špici společně se strážci galaxie. Avengers jsou proti němu béčková podívaná a to jsem dal prvnímu dílu taky pět hvězd. Takže shrnuto a avokádem podtržo: Ryan Raynold v jeho životní roli vás vezme na výlet praštěného, hulvátského světa na prvotřídní projížďku panoprikem reálného světa. vaše bránice si neodpočinou a bude chtít vidět víc a víc. A potitulková scéna? No ani nemá cenu o ni mluvit. Naprostý skvost. Za mě 95% a v daném žánru naprosto bezkonkurenční film! Všichni hurá do kina ! () (menej) (viac)

haWranka

Neskutečná bomba! Marvel si vystřelil sám ze sebe, zparodoval všechna svá klišé a vytvořil "hrdinu", který nenechá na nikom nit suchou. Člověk od toho nesmí nic čekat, protože žádná hloubka se nekoná. Jde o čistokrevnou hláškovací parádu. Rozhodně jsem Deadpoola neviděla naposledy. ()

Mouchal

Deadpool se nehodnotí snadno. Na jedné straně tu máme fakt skvěle vtipný nářez. Na druhé straně se nemůžu zbavit pocitu, že tvůrci mohli koule sešlápnout ještě více na podlahu, intenzitu useklých hlav nastavit výš než na jednu za necelé dvě hodinky a sprostý vtípky mohli vygradovat do větších nechuťáren než jen "#prdim" (ikdyž to zrovna bylo dobrý). Když tvůrci získali R-kový rating, proč jsme skoro celý film neviděli žádnou pořádně krvavou řežbu? Další vadou je naprosto fádní příběh, kdy Marvel snad už ani s ničím jiným nepřijde (alespoň, že ta Morena je pořádná MILFka) a co se fádnosti týče i dost nudný záporák Franc... Tedy Jar (nebo Ajax či jaký přípravek na nádobí...). Možná měli tvůrci trochu svázané ruce nižším rozpočtem, než mají takové hovadinky typu Transformers a taky tím, že museli vysvětlovat jeho "origin", což je dost škoda (dvojka napraví obojí!). Každopádně to, co se všichni modlili aby fungovalo, funguje bezchybně. Humor! Deadpool a ty jeho neustále kydy. Kapitán Deadpool celý snímek nepřestane žvanit a to, co z něj většinou vypadne je pořádný dráždič bránice. A pokud se nejedná o nějaký vypečený vtípek, je to většinou nějaká mezifrančízová narážka, kterou ne každý z nás vždy pobere, ale ty co se nám trefí do vkusu rozhodně potěší. Ještě bych si možná trochu víc vyhrál s tím, jak v komiksech Deadpool provozuje interakci mezi čtenářem respektive divákem (přece jenom je v tomhle ohledu jediný na světě), ale co se toho týče, potitulková scéna byla jeho velká županová krasojízda. Na závěr se nedá říct nic jiného, než že Deadpool je prostě kure*ský hovado. Ale sympatický hovado (který se snad hacknul na čsfd a nahodil si pár pětihvězdí). A to my žereme! 85% ()

Sweat55

Kdybych film měl posoudit jako mainstreamovej divák, jebnul bych tam hvězdy tři. Příběh byl viděnej snad tisíckrát a triky stály za pendrek. Jenže jsem fanboy, Deadpool jako postava byl super a dával příběhu ty správný chlupatý koule jaký od něj čekáte. Taky se musí ocenit přístup, protože je vidět, že každej kdo se na filmu podílel, do něj vložil spoustu srdíčka a úsilí. Jo a taky hafo humoru a narážek. Takže když to vezmu kolem a kolem, bylo to super. ()

ER

Místy je toho humoru až moc,takže v další scéně už čekáte,že se vysype hláška.....a ta bude znít nějak podobně,jako si to myslíte,takže filmu hodně prospěla i vražedná kombinace mrtvol a Moreny Baccarin,za kterou bych se bil i já. ()

Psichi

Ano filmově to není žádná pecka. Ale znáte ten komiks? Ano přesně takovej je! Jednoduchej, sprostej, ujetej, vtipnej a divnej. Takovej je i film Deadpool. Komiksová předělávka co si na nic nehraje a já v to doufal a bavil jsem se. 90% ()

Briggus

Možná bych měl po tomhle všem, co jsem viděl, marvelovkám strhnout jednu hvězdu. To je tak debilní, až je to skvělé. Co to muselo dát práce, aby někdo ty veškeré vtipy, narážky, urážky vymyslel. Green Lantern si s tím poradil víc než na výbornou, pro něj to nebyla jen další práce, to už je jeho životní styl. Jo a lidi co odcházeli se závěrečnýma titulkama by se měli stydět. Vlastně je lituji. ()

Onas

Na tohle jsem uz moc starej, poprve jsem se zasmal az u sceny po zaverecnych titulcich. A akcni sceny taky neprehledny, takze tezko hledat klady.. ()

junglewar

Omylem jsem si smazal můj super vtipnej komentář, takze, uz ho nebudu psát znova, protože by to nebylo vtipný a tak to je, to je život. ()

Dzvandzi

Na tenhle humor asi opravdu nejsem..V kině jsem se dokonce divil jak moc trapným hláškám se někdo dokáže zasmát a pak jsem pochopil jak je možné že tenhle snímek se chvílemi držel mezi nejlepšími dvaceti filmy.Občas jsem se zasmál ale pouze vyjímečně,děj příběhu nebyl špatný.Konec mně zklamal,asi jako moje očekávání od Deadpoola.Polovinu scén jsem dokázal předvídat a to mi vadilo.Rozhodoval jsem se mezi dvěma a třemi hvězdičkami ale nakonec dávám 2.Už jenom kvůli tomu že podle mě tenhle film nepatří mezi nejlepší... ()

Patrik200s

Tento zohavený mamvpičista si ma prekvapivo získal. Zo začiatku som z filmu nebol nijak odviazaný ale v priebehu deja svojou ležérnou eleganciou, otočil frekvenciu môjho záujmu na ruby. Zásluhou Ryana Reynoldsa, ktorému rolu ušili na mieru je toto zaručene najvtipnejší maskovaný pobehaj na plátne. Skvelé, že sa vrátil do úlohy Wadea po viac ako piatich rokoch. Odporúčam každému kto má rád čierny humor, jednoduché sexistické poznámky a artizmus v štýle Scotta Adkinsa. Pri tomto filme si zaručene oddýchnete. ()

Withree

Podle očekávání jsem k tomu měl trochu vlažnější přístup hned od začátku a to, že si Deadpool vystřílí to nejlepší hned na úvodních titulcích, tak to také nepomůže. Nejvíce mě pobavily spíše popkulturní a narážky na své vlastní filmové universum (Stewart nebo McAvoy?), než hlásení "původní" - jo, a ještě Ikea :D. Colossus a NTW jsou docela nevyužití, nejspíše rozpočtem. Herci dobří, hudba Junkieho dle mého celkem nevýrazná, ale co se dá dělat. Každopádně má T.J. a Ryan šanci se ve druhém díle pořádně utrhnout ze řetězu, tak ať toho náležitě využijí. ()

LordMysti

Takhle jsem to čekal, takhle jsem to dostal a nebylo to daleko k pěti hvězdám. Ale na top hodnocení tomu ještě trochu chybělo. Jedno se ale musí nechat - tenhle styl superhrdiny mám mnohem raději než klasické klaďase... ()

kraval

Deadpool sice není Kick Ass, ale nabízí rozhodně humor komiksu vlastní (je zábavnější než všiechny X-men filmy a Avengers dohromady). Pokud stojíte o akčňák, který se nebere příliš vážně, je tento film správnou volbou. ()

CharlotteHo

Naprosto úžasný film. Po dlouhé době jsem opravdu vypla a jen si užívala atmosféru a super vtipy. Skvělá výprava, motiv boření čtvrté stěny, který se sem opravdu hodil a konečně jednou "hrdina", který není jen největší hezounek, ale opravdu stojí za to! Moc se mi to líbilo a všem určitě doporučuji! 😉🙂 ()

Manhatten

Docela slabota... i přes tu nálož hlášek, rušení čtvrté stěny a hromady pubertálního humoru je to pořád jenom superhrdinský film, s průměrným záporákem a průměrnou zápletkou. Takových Marvel už vychrlil příliš (kolik že to je, tak pět ročně? uuf). Ryan Reynolds je cool, ale to je Chris Pratt ze Strážců taky; Deadpool si utahuje z klišé žánru, ale to přece Kick ass taky, jinak a lépe. No prostě, je to dobrý, ale trochu přeceňovaný film. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

Režisér Deadpoola chystá fantasy o pomstě

03.06.2023

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

Hugh Jackman se vrátí jako Wolverine

27.09.2022

V typicky reynoldsovském duchu oznámil představitel Deadpoola na svých sociálních sítích zprávu, že se herec Hugh Jackman (Logan, Zmizení) vrátí coby Wolverine ve třetím filmu. Snímek, jenž bude… (viac)

Zemřela herečka Betty White

Zemřela herečka Betty White