Podarí sa majstrovi bojových umení odhaliť vrahov svojho priateľa, alebo ho vražední nindžovia dostanú skôr? (oficiálny text distribútora)

rudeboy odpad!

Všetci nosia tričko s logom supermana, len superman nosí tričcko s ksichtom Chucka Norrisa. Myslím, že len do tej doby kým si aj on nepozrie tento film :-) ()

ywo666

Kedysi mohol byť Chuck Norris hit. Ale teraz takéto filmy neobstoja. Bojové scény sú točené primitívne. Scénar je blbosť. A nebyť Chucka a Nortonovho ninju asi by som rozmýšlal nad odpadom. ()

Han22

Chuck Norrisovky nikdy nedosahovaly áčkových vody, ale některé se aspoň blížily takovému tomu velkolepému béčku. Tahle ani omylem. EDIT 2024: Při třetím shlédnutí přidává hvězdičku. Babral Karson zvládl natočit jednu z nejhorších Norrisovek i van Dammovek (Černý orel) a té hrůzy je tu dost. Úděsné vnitřní monology, dialogy co nedávají smysl, žoldáci, teroristi, ninjové zmatlaní dohromady a Chuck s kterým ani nehne, že mu zabijí dvě holky a jednoho kamaráda. Na druhou stranu je to první známý ninja film v USA a ty ninja akce zejména finální akce v táboře jsou natočeny famózně - vše krásně v jednom záběru, žádné střihy, Chuck je tu hodně ve formě a předvádí daleko víc než později třeba ve Walkerovi. Aspoň 2* si to za tu akci zaslouží. ()

videofil

V hlavní a vedlejší roli tohoto filmu dva mojí oblíbení herci - Chuck Norris a Richard Norton. Jeden z prvních filmů, které jsem si kdysi natočil na video. Tento film byl jeden z prvních, který u nás vyšel po revoluci na videokazetách. Konkrétně u Filmexportu na konci roku 1991. Po obsahové stránce se mi film líbí, hlavně souboj Chucka Norrise s tím maskovaným ninjou na konci filmu. Souboje dobře propracované, herecké obsazení co se tohoto žánru týče, také skvělé. Pro Geralda Okamuru to byl debut. Skvělý byl i westernový veterán Lee Van Cleef v roli " mafiána" Mc Carna. Akorát konečný souboj Chucka Norrise s Tadashi Yamashitou mohl být delší. Co se týče českého dabingu, je slyšet původní originální zvuk a do toho mluví čeští dabéři. K Chuckovi byl velmi dobře přiřazen Pavel Soukup, který se k němu hodí. Z dalších českých dabérů se na filmu podílel např. Petr Oliva ( dabuje skvěle Arta Hindla ). Co se týče ostatních komentářů, nesouhlasím se Sniperem 18, který tvrdí, že je to snad nejhorší akční film Chucka Norrise. Samozřejmě má právo na svůj názor a to respektuji, ale nesouhlasím s ním. A potom nesouhlasím s Flipnicem. Ten sice připouští, že film není až tak špatně natočený, ale stejně mu dal jen hvězdičku. Čímž se mi potvrzuje, že filmy s herci jako je v tomto případě Chuck Norris jsou hodnoceni špatně jenom kvůli tomu, že v tom hraje právě Chuck Norris. Což se mi osobně vůbec nelíbí. ()

aLPaC

Toto už jsou zasloužené tři hvězdy. Na Chucka to má poměrně slušný scénář a hlavně závěr, tzn. likvidace nepřátel v táboře stojí za to. I podle tržeb se Osmiúhelník řadí k tomu nejlepšímu. ()

MickeyStuma

Tajný výcvik ninjů. Velmi vděčné téma celých 80. let, který využil mimo jiné i Michael Dudikoff se svým slavným snímkem ´Americký ninja´. ´Osmiúhelník´ se dějstvím od ostatních nijak neodlišuje, takže tu máme opět partu ninjů tyranizující vše kolem sebe a jen jeden odvážný chlapík v podání Chucka Norrise se jim dokáže postavit a s jejich aktivitou skoncovat. Doba svého vzniku je však dnes už rapidně znát a tak bohužel nemá sebemenší šanci nějak nadchnout. Děj je pomalejší s místy velice nudných a zcela zbytečných míst. Vnitřní monology hlavní postavy ničemu neprospívají a v rámci dějství ani napomáhají. Víc jak akční film se snímek jeví spíše jako drama, ale bez sebemenšího aspektu nějakého zájmu. Zub času tohle prostě velice ohlodal a tak to lze zhlédnout snad jen ze zájmu o starší kousky z filmografie Chucka Norrise. Za zmínku ještě stojí účast Lee Van Cleefa známého převážně ze spaghetti westernů. Docela překvapuje, že takovýto snímek vzal. ()

L'Alpagueur

Moje první setkání s Chuckem Norrisem ve filmu, zatím jsem ho znal pouze ze seriálu Walker Texas ranger, který se mi moc nelíbil a dále z Cesty draka, kde je jeho role omezena na souboj s Brucem Lee. Ovšem tento film je daleko lepší, než jsem čekal, bez zbytečných vnitřních monologů Scotta Jamese bych tomu dal klidně i pět hvězdiček. ()

Denny

Chuck opět v akci - jako tradičně jde sám na teroristy a je jasné, že teroristé "doterorizovali". Pro milovníky kung-fu a Chucka dobrá zábava, ostatní ať raději "přeladí " jinam... ()

johnsnow

Záver je vynikajúci,akčný a má dobré nápady i súboje. avšak kým k nemu dôjde tak sledujeme neskutočne otrasnú krimi. Takže 3* za to, že je to Chuck a za ten super záver. ()

Sunwheel

Aj napriek tupému scenáru sa dej filmu neskôr preniesol do iných, takmer rovnakých ninja príbehov (Enter the Ninja, American Samurai/Ninja atď.). Tie mi prišli tiež jednoduché, no tu mi krvácali uši a oči ešte viac (snáď len Nerov prešľap sa podaril hlbšie). Od filmu s legendárnym názvom som čakal rozhodne viac. Jediný svetlý moment je na konci pri súboji s hlavným záporákom. ()

montel

Scott James (Chuck Norris) je mistr bojových umění, který v profizápase zranil svého soupeře a tak se zařekl, že už nebude bojovat. Okolnosti jej však k tomu donutí. Jeho nevlastní bratr Seikura (Tadashi Yamashita), který v mládí se Scottem trénoval, verbuje žoldáky a na tajné základně ninjů je učí umění tichého zabíjení. Tito žoldáci pak provádějí vraždy na objednávku a tak je na Scottovi, aby tajnou základnu našel a jednou provždy skoncoval se svým úhlavním nepřítelem - se svým bratrem, který je obklopený armádou maskovaných bojovníků...Nebyla to až taková tragédie, jak jsem původně čekal. Hlavní záporák Tadashi Yamashita známý svým vražedným ksichtem z Amerického ninji je dobrou volbou a tak je třeba se těšit až si to Chuck s Tadashim rozdá v závěrečné scéně. 50% ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Pravý nindžové už neexistují!" Chuck Norris vs. komando vražedných nindžů! Začátek dobrý, ale pak se film dost natahuje a často nudí. Nejlepší je zde souboj Chucka s tím maskovaným ninjou na konci filmu. - 20%. ()