Vesmír. Nekonečná prázdnota. Muži v bílém útočí, prezidenti jsou dva a v beztížném stavu si těžko odskočíte na velkou potřebu. Toto jsou cesty Leslieho Nielsena do míst, kam humor dosud nevkročil...
Svět se řítí do zkázy. Americký prezident ve skutečnosti není prezident, ale jeho klon, který chystá invazi mimozemšťanů. Originální prezident je uvězněn na měsíční základně, odkud musí být zachráněn. Do akce je vyslán neohrožený (ale naprosto tupý) agent Richard "Dick" Dix, který nasedá do raketoplánu a vydává se na měsíční základnu, mezi ufony, šílené genetiky a zkorumpované policisty. (oficiálny text distribútora)

darkrobyk

,,Turbo zapnuto...uááááááááááááááá!" ,,Proč se tak radujou? Taky byste se radoval, kdybyste mohl jen jednou za rok..." Není to ani Bláznivá střela ani Spaceballs, ale úplný propadák? To je pro mne většina trapných tekutinových amerických hovadin. Přes řadu hluchých míst jsem se několikrát zasmál a opravdu mě pobavil koncert se všemi eskapádami a trapasy. Příjemný dabing V.Brabce dostává ode mne hvězdu navíc. Je to ptákovina, ale to snad divák očekává, ne? ()

juta

No jsem zklamán, nebylo tu nic co by mě dokázalo pobavit a pomalu jsem se začal nudit. Navíc špatnej zvuk dabingu, kde jsem musel velmi často natahovat uši, abych vůbec rozuměl tomu, co říkají, to taky kazilo celkový dojem. ()

Fiftis

Asi najobľúbenejšia komédia s Lesliem Nielsenom. Nieje to obyčajná komédia, ale ako vždy bláznivá. Túto komédiu mám radšej než ostatné paródie (možno okrem Hot Shots!), pretože je viac menej z vesmírneho prostredia. Leslie Nielsen ako vždy nesklame, to zaručujem. Príbeh je celkom postačujúci, občas aj celkom svižný a občas nejaký dobrý, aj keď neoriginálny žartík. Proste zase ide o pobavenie a nie o získanie oscarov, tak to aj tak berte. ()

lamps

Vím, že bych tu měl hodnotit pozitiva nebo naopak nedostatky filmu, ale v tomhle případě to řeknu radši rovnou a přímo- tuhle hovadinu si raději odpusťte, protože o nic nepřijdete. A jestli máte rádi Leslieho Nielsena, tak si s ním sežeňte jakoukoli jinou komedii, protože úplně všechny jsou na 100% lepší, vtipnější a snesitelnější než tahle. ()

kingik

Velmi slabý Leslie Nielsen ve velmi slabé komedií, která spíš než jednotným celkem, je jakousi přehlídkou nezábavných scének plné netalentovaných herců. Důkazem je obsazení zpěvačky Ophélie Winter, které to ale nepochybně sluší. A za ni dávám 1*. ()

Slartibarkfast

Těšil jsem se na další bláznivou komedii s Leslie Nielsenem, ale tohle je spíše tragédie. Tolik trapných scén v jednom filmu jsem už dlouho neviděl. Zasmál jsem se možná jednou.. 10% ()

WANDRWALL

Pro mě je to obejve. Dlouho šel Leslie Nielsen mimo mě, jen jsem věděl, že existuje. Ale jak šel tak můj osobní vývoj dál, tak jsem se s tímhle dílem potkal. To jsou ty okamžiky, již skrz můj věk pro mě méně časté, kdy mi docvakne oč autorovi díla jde, a že zde jde o perfektní zrcadlo všem těm tolik požadovaným nesmyslným filmům, na které chodí tolik lidí, ačkoli to nemá s realitou nic společného. Ba co víc, není to ani sci-fi apod. I když je to v žánru fantazie - a tady se meze jistěže nekladou. Ne reál jsou dokumenty, vědci atd...Ale k tomuhle filmu - už mě pobavil třikrát, a možná ještě i víckrát a tak skrz to dávám pět hvězdiček. Co víc chtít od kohokoli, než aby druhého pobavil? ()

klerik

Nie také zlé ako som čakal, ale Leslieho návrat sa nekonal. Trápnosti nebolo až tak veľa, aby som chcel z kina odísť, ale v hĺbke duše som cítil, že je to riadný prieser... ()

SeBig

no pár krát jsem se zasmál ale jinak je to hrozná kravina a příběh je docela nudný a mylsle jsem že to bude víc SCI-FI...ale zase sem čekal větší kokotinu mohlo to být horší třeba jako agenti dementi to je daleko horší než tohle a scéná s parukou tam jsem se hodně nasmál. Ale jinak má Nielsen lepší komedie (Utopenec na uteku).. ()

Dr.film

Parodie Leslieho Nielsena mně vždycky upřímně rozesmáli - mám na mysli zejména série Bláznivých střel. U Vesmírné prdy se jedná už o pouhé opakování se dobře fungujících vtipů ze zmiňované Bláznivé střeli, a ještě k tomu vsazené do tak imbecilního scénáře (svého žánru), že logika a pointa humoru tu upadá hluboko na dno trapnosti. ()

Nancy

A horší a horší... Leslie Nielsen se zapsal do dějin jako komik a herec komediálních rolí, bohužel už mu nestačí jen udělat pár ksichtíků nebo říct dvě - tři celkem vtipné hlášky, na to už si publikum zvyklo. Možná by Lesliemu neškodilo, kdyby si zase střihnul nějakou vážnou roli a nedělal ze sebe pořád kašpara. Film místy postrádá logiku a je značně nudný. Leslie už zkrátka neseká jednu vtipnou hlášku za druhou, jako tomu bylo v Bláznivých střelách. Mám ho ale pořád, ani nevím proč, tak nějak ráda i když v podstatě to co předvádí v poslední době by zvládl každý amatérský herec líp nebo aspoň na stejné úrovni. ()

MM11

Leslie Nielsen si za to může sám, když leze do všech parodií, co hlodající trh vyplivne. 2001: Vesmírná prda zaujme svou bezradností. Goldsteinův film není trapný (to je dobře), ale šíleně nudný (to je špatně). Film bych rozdělil do pětiminutových scének, na jejímž konci vyleze k smrti banální gag, většinou v čase, kdy už divák dávno zařezává. Netrpěl jsem, ale doufal v konec a cítil zbytečnost sledování. Zde platí rovnice: nudná parodie = špatná parodie = zbytečná kravina. ()

eraserhead666

No, prda to teda moc není. Nejlepší fórky (toporožec, východ měsíce) se nachází hned v úvodních třech minutách a pak už (kromě Nielsenova mnohdy humorného, tady už jen špatně recyklovaného, blbství a neohrabanství) pobaví snad jen docela dobrej nápad s dvojníky slavných lidí (kdyby mi někdo řekl, že zde Hilary Clinton hraje samu sebe, jen že trošku přibrala, skočil bych mu na to). ()

Bauer

Na odpad to zase není, ale místo mezi 200 nejhoršími film zde na čsfd to určitě patří, o tom bych nevedl žádné spory. Asi jsem se měl smát všemu, co jsem v této ujetosti viděl, ale problém je smát se něčemu, co je hodně trapné a ubohé. Jako zasmál jsem se párkrát, lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se nezasmál ani jednou. Zejména první půl hodinka byl povedená. Další půl hodina byl trapná a zavěrečná půl hodina byl vrcholem idiotská, trapná, nudná a dost ubohá, což jsou ty nejhorší kombinace pro film, co můžou vůbec být. Parodii bych si představoval trošku jinak.Chápu, že Leslie Nielsen je ikona pro parodie, ale snad si ještě může vybírat v jakých filmech s daným žánrem může hrát, takže nechápu, co dělá v takovýhle stupiditě. Nebo už v 74 letech nevěděl do čeho jde? Vážně nevím! Každopadně (ne)komedie, kterou nechci už vidět! ()

becki_tu

Nejslabší Nielsenův film, který má k jeho nejlepším kousků opravdu hodně daleko. Za zmínku stojí snad jen trefné narážky na slavné osobnosti a pár "klasických" Leslieho hlášek. ()