Tvorcovia hrubozrnných komédií bratia Farrellyovci sú tu opäť – tentoraz s komédiou, ktorej hrdinom je policajt trpiaci rozdvojením osobnosti, čiže schizofréniou. Tá prvá podoba je dokonalý „slušňák“ (alebo aj „pripečený pako“), milý a naivný strážca zákona Charlie Baileygates (Jim Carrey), tá druhá – jeho pravý opak – zločinecký Hank Evans. A ako to dopadne, keď medzi nich „vstúpi“ krásna Irene P. Watersová (Renée Zellwegerová), ktorú prenasleduje jej bývalý milenec a zamestnávateľ v jednej osobe, mafián Dickie Thurman (Daniel Greene)? (TV JOJ)

Remedy

Carrey ve své nejlepší "ksichtové" formě, aneb je opravdu jen málo herců s takto brutálně sofistikovanou mimikou (Ryan Gosling je opačný extrém). "Závažnost" příběhu bych nechal zcela stranou a vystačil si s tvrzením, že jde o svěží komedii s několika nezapomenutelnými momenty a někdy i dost smrtícími hláškami. Bratrská trojice byla v tomto ohledu bezkonkurenční. ()

topi

Jim Carrey je strašnej pohodář a já mám jeho komediální rovinu rád. I když ten občasný fekální humor zaskřípal (naštěstí ho tam moc nebylo), tak je to neskutečná prdel! Scéna, když se jde Charlie/Hank po sexu na hajzl vymočit je top!! Bohužel jsem film vždycky viděl jen v dabingu, Dejdar sice není špatnej, ale věřím, že originál bude mnohem lepší sada! Vyzkouším... ()

MATADOR

Jediný důvod proč na tohle koukat je vynikající Carrey a trio jeho synů, kteří svými peprnými hláškami dělají alespoň nějakou srandu. ()

Derek

bratri farrellyovci musia byť dobrý idioti keď tak skvelý nápad, akým rozdvojený carrey určite je, pochovali nechutne trapnými gagmi, ktoré väčšinou vôbec nie sú ani vtipné a navyše humoru je tu zúfale málo. jediné čo tento nepodarok zachraňuje je na oko sympatická renée a carreyho traja synovia, ale to je asi tak všetko. ()

sssssycak

Normálně bych asi hodnotil za 3*, ale po delší filmové dietě a odtučňovací kůře Marmadukem byl tento film přesně to, co potřebovala moje zkřehlá filmová duše. ()

Aleee89

Tak zaprvé. Nemusím Jima Carreyho a nemám ráda Reneé Zellweger. Může pak být dobrý film, když tihle dva hrají hlavní role? Ale kupodivu docela ano. Sice mi některé scénky někdy připadaly trapné, ale někdy jsem se zase zasmála. Líbili se mi tři černoští synáčkové, ti byli opravdu povedení. Jinak nic, co bych musela vidět znova, ale nebylo to tak strašné. Spíš takové přitroblé a ztřeštěné. Hm a teď nevím, které moje já ten názor vlastně psalo. Ta schýza je hrozná věc... ()

kajas

Ani ne tak nechutné, jak jsem očekávala, ale na tu délku poměrně nezábavné. Kultovní scéna s VagiCleanem je odbyta hned na začátku a další vtípky abyste hledali pod lupou. Ovšem černošská trojčata "Cosinus byl římskej císař" stála za to :). ()

Fanucci

Nebýt Carreyho a jeho pohybového komiediálního talentu, byl by tento film jednoznačným odpadem. Ale Carreymu ušili tento film na míru a já jsem si jeho sledováním zpříjmnil jeden z pravidelně depresivních nedělních večerů:-) Jde o blbost, ale koukatelnou... ()

wipeout

Hovrím si: 58% na komédiu v ČSFD, a ešte k tomu z USA, to nemusí byť vonkoncom zlé! Ale tu jednoducho platí, že vínimka potvrdzuje pravidlo. Nielenže sa nebudete zabávať, ale bude vám z toho humusného humoru maximálne tak zle. Strojovú zmrzlinu už nechcem naozaj nikdy vidieť, no ale keď práve to bol hlavný ciel tvorcov tak sa im to podarilo na výbornú. Ja Jima Carryho a jeho palstickú tvár milujem, ale tu asi ani sám nevedel do akých %?!ˇ§ sa to púšťa. A prečo teda vôbec udelujem tú hviezdu? No v prvom rade za podarenú trojicu synáčikov a možný omyl prameniaci z faktu, že som v polovici stratil nervy a začal som sa venovať zmysluplnejším, dokonca aj zábavnješím činnostiam, čo oproti tejto komédii bude asi každá iná aktivita. 1,5* ()

OG_Swifty

Seš vážně bezvadná ženská, měli by jsme se poznat blíž. Polykáš? :D :D :D Super film s dokonalým Carreym, triem geniálních bratrů s prořízlou hubou a (tehdy ještě) atraktivní Renée Zellweger. A je tam plno perverzních, ale dobrých vtipů. ()

Vessper

Velmi vtipné scény bohužel střídají některé trapnější a nudnější, což je velká škoda. Jinak dobrá, oddechová komedie. 70% ()

BitlDjus

Řezal jsem se u toho smíchy, jedna z nejlepších Carreyovek a černý trojčata nemají vážně absolutní chybu..."Hej, vocase! Jo, s tebou mluvim! Koukej zvednout toho vajgla nebo si ho přilepim k podrážce a propasíruju ti ho prdelí až do držky!" ()

ilemas

Po včerejším opětovném uvedení v tv přidávám hvězdičku. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem si říkal „to je pěknej úlet", ale postupem času se mi to líbí stále víc, i když Jima Carreyho a jeho skeče nemusím. ()

Joe321

Pořád nemůžu přijít na kloub tomu, proč lidi tenhle fim nemají rádi. Film jsem viděl jednou na Nově a od té doby jsem s ním nakazil celé svoje okolí. Ano, některé scény a dialogy jsou trošku extrémnějšího/hloupějšího rázu, ale ty všechno přebíjí Carrey a trojka afroameričanů. Jejich hlášky jsou uzemňující a pokaždý když se dívám (i jednou do půl roku, žádný jiný film si takhle často nepouštím) tak se válim smíchem. A český dabing taky není zase tak hrozný, respektive doplnuje pár ještě lepších vět. Pro mě srdeční záležitost. -"Mam*de pitomej, měl jsem chřipku." -"Na takový skóre musíš mít nejmíň mozkovou výduť, ty kok*te pitomej!" ; -"Vidíš to, to bude nějaká ta pizda co nám pořád vnucuje stýpko, pohni prdelí a běž otevřít." ()

rakovnik

Jim Carrey je herec od Boha nadaný. Jeho mimika a pohyby jsou dokonalé. Klidně by ten film dotáhly k úspěchu i bez jeho filmových synů, kteří byli tak trapně sprostí, až jsem se musel nahlas smát :-) ()

SallyZen

Jedna z mála Farrellyových hovadin, která mě dost pobavila. Jim Carrey je na tuhle roli jak šitej. A Zellweger mu byla dobrou partnerkou. Samozřejmě film je to stavěný na hláškách a proto mě také hodně rozesmáli Charlieho černí "synáčci". A jelikož má snímek i svou osobitou atmosféru + zmíněnou kopu hlášek, neodpustím si vyšší hodnocení. 75% ()

Zemřel herec Robert Forster

Zemřel herec Robert Forster

12.10.2019

Ve věku 78 let zemřel vážený herec Robert Forster. Ten byl známý především díky svým charakterovým rolím, včetně té ve snímku Jackie Brown, která mu vynesla dokonce i nominaci na Oscara. Herec… (viac)