Pred zhruba tridsiatimi rokmi vyhralo basketbalové družstvo pätice 12-ročných kamarátov na život a na smrť ako prvé v histórii ich rodiska majstrovský titul, a to predovšetkým vďaka úctyhodnému nasadeniu trénera, ktorému chlapci kvôli jeho uši trhajúcemu hlasovému prejavu dali priliehavú prezývku Siréna. Bol pre nich vzorom i druhým otcom, a tak keď ich v súčasnosti vytrhne z ich „dospelého“ života správa o jeho smrti, vyberú sa vzdať mu posledný raz úctu na pohreb a následne stráviť víkend ako za starých čias v dome pri jazere, kde ako tínedžeri usporadúvali nezabudnuteľné večierky! No pokračovať tam, kde pred rokmi skončili, nebude také ľahké, ako si predstavovali, ako dospelák má totiž každý z nich nejaký ten nezávideniahodný problém... Tak napríklad Marcus (David Spade) je nekonečne osamelý a priveľa pije; Rob (Rob Schneider) má síce tri dcéry, ale temer ich nevída, a keďže je v citoch značne nestály, má hneď niekoľko exmanželiek; Eric (Kevin James) má neprehliadnuteľnú nadváhu a je už dlhší čas bez práce; Kurt (Chris Rock) je muž v domácnosti, navyše pod papučou nielen ráznej manželky, ale i svokry; nuž a Lenny (Adam Sandler) je úspešný hollywoodsky agent, ženatý s nemenej úspešnou módnou návrhárkou... Ibaže keďže ich deti sa narodili doslova so zlatou lyžicou v ústach, všetok luxus a výsady spojené s postavením rodičov považujú za absolútnu samozrejmosť, na rozdiel od úprimných a nezištných citov. Z toho či onoho dôvodu sú skrátka všetci piati žiarivým príkladom neotrasiteľnej pravdy, že vyrásť neznamená nutne i dospieť... (TV Markíza)

Oňďo

Priznám sa že z tohoto filmu mám zmiešané pocity. Rozhodoval som sa či tomu mám dať štyri hviezdičky alebo peť. Rozhodol som sa pre štyri. A dovod... Nie že by to nebolo vtipné, to áno ale zdálo sa mi že niektoré scény tam boli fakt zbytočné, a boli dosť strápne. A takisto Adam Sandler nepatrí medzi mojich obľúbených hercov ale všetko to vykompenzovala Salma Hayek. ()

gocatgo

Film bez dějové linky, plný nekomických komiků. Postav je tak moc, že žádná nedostává prostor, takže z celého filmu si člověk odnese pár fórků. Abych ale Sandlerově partě tak nekřivdil, člověk si odnese pár opravdu dobrých vtipů (zvlášť ten YMCA na konci :) I tak je mi ale líto většiny filmů, kterým jsem dal dvě hvězdy. Hurá, natočíme film, vyděláme prachy, neva že nemáme scénář. ()

seko0408

To, že vo filme budú hrať dobrí herci neznamená, že aj film bude dobrý. Tento je tomu príkladom. Celý film som čakal že sa niečo stane a on zrazu skončil. ()

Ollie235

Sestava se sešla více než solidní a i humor je postaven spíše na jménech než na kvalitě samotných vtipů. Snaha o komedii je až příliš zřejmá, stejně jako poukazování na rodinné hodnoty. Ale špatné to nebylo. Oceňuji především Chrise Rocka jako muže v domácnosti, chůvu/studentku a pár velmi povedených vtipů v čele s: ,,Hey Y, where is your MCA?" Je také fajn, že se alespoň ve filmu dnešní počítačová mládež dokáže na chvíli odtrhnout od všech technických vymožeností a doopravdy se bavit. ()

kikka20

Kdo se chce zasmát tak u toho-dle filmu má příležitost. Adam Sandler opět nezklamal svou vtipnou postavou. Komu tenhle film nepřirostl k srdci tak mu je 80 let, žije sám a je zaujatý. A nebo prostě je MOC náročný. Tenhle film je na oddechnutí od těch fantasy-romantických filmů. Kdo má rád A. Sandlera a jeho vtipné hlášky - tenhle film si zamiluje ;) ()

Martin_W

Hodně přeceňovaný filmový podprůměr, plný nevtipných momentů s dobře obsazeným castem, díky kterému se divák rád podívá stůj, co stůj. Mým lákadlem byli hlavně Sandler a David Spade, které mám jako herce hodně rád. Dočkal jsem se však zklamání v podobě nevtipné a docela nezajímavé komedie, která na mě působila více jako rodinný film. Tak snad někdy příště.. 39% ()

janeke

výnimočný počin - film, ktorý aj z Buscemiho vedel urobiť trúbu. Inak vhodný ako pozadie k spoločenským hrám. a keďže komédie to majú ťažké, a tuším sa tam dvarazy dalo zasmiať, šup dve hviezdy. ()

Weyland

Veselá komedie o partě přátel, kteří vzpomínají na své dětství. Lepší obsazení jsem si snad ani nemohl přát. Dát všechny mé favority komedií do jedné společné mě neskutečně potěšilo. Humoru je ve filmu dostatek, takže si nemám na co stěžovat. Film bych označil za lehký nadprůměr. ()

Vejrrr

Kdybych já měl točit film a vybral bych si jako téma něco z mýho obyčejnýho života, tak takhle nějak by ten film asi vypadal. Mnohými opěvovaná a zjevně ve filmech vyhledávaná poklidnost přechází spíše v nudu a komediální prvky jsou spíš trapný, než k smíchu. ()

HonzaSim

Po několika špatných snímcích tohoto žánru jsem si potřeboval spravit chuť. Zdálo se, že film s Adamem Sandlerem by mohla být správnou volnou a skutečně. Rozjíždělo se to pomalu, naštěstí zábava ubíhajícími minutami rostla. První polovina mě tolik nebavila, ale druhá byla podstatně lepší. Myslím, že tuhle komedii ocení spíše pánská část osazenstva vzhledem k typu humoru a různým narážkám. Z pětice machrů se mi líbily tři postavy, ale i to stačilo. Na škodu nebyly ani místní kočky a situace s nimi spojené. Myslím, že s čím lepší náladou do filmu půjdete, tím více se pobavíte. Neříkám, že jsem se válel smíchy, ani to nebylo potřeba, protože Machři jsou spíš o velké porci menších vtípků, které z filmu dělají povedenou komedii. Čtyři hvězdy jsou myslím akorát. 70% ()

Untentrauer

Chvílemi jsem si připadal, jako bych skutečně koukal na nějaké soukromé domácí video party kamarádů, kteří si vyrazili na společnou dovolenou. Ovšem koho to vlastně zajímá? kdo by se chtěl koukat na cizí lidi, kteří se baví na dovolené a sem tam hodí nějakou hlášku? Nějakou trapnou hlášku? Mě to teda moc nebere, ale dobře - místo nějakých cizích lidí tam tedy narvali několik slavných komiků. Jenže ti brali tento film skutečně jako dovolenou. komici s velkým potenciálem, kteří hrají napůl. Ve filmu není jediný originální nápad, jediná skvělá hláška. vše se dá předvídat a hlavně všechny hlášky by ste byli schopní vymyslet sami. Nelze tomu ale upřít pohodovou atmosféru. Pokude se teda chcete kouknout na známé komiky na dovolené pak je to ok. Pokud od toho čekáte víc, stejně jako já, pak budete zklamaní. ()

Standic1

Osvěžující komedie s partou komiků, kteří mi sedli... Každý z komiků tu hraje tak jak je znáte z jejich "solo" filmů. Sandlerovský konec alá pojďme se z toho všeho ponaučit vás tu jistě nepřekvapí. Rob Schneider opět hraje největšího blbce (když nebudu počítat Steva Buscemiho:D, ale držme se hlavní party) a hlavně jeho scény jsou jak jinak než nechutné (myslím, že u něj už to jinak být ani nemůže). Joky na vás lítaj ze všech stran, atmosféra je super a všechno dohromady to docela šlape a utíká ve svižném tempu. Rozhodně jsem se nenudil:) ()

Illy

Rozhodně příjemná záležitost, tahle partička včetně bab funguje skvěle. Pánové (a dámy) stárnou s nadhledem a když už dojde na nějaké to moralizování a hodnoty, vždy se odlehčí nějakým vtípkem. 75% a rád se podívám znovu. ()