Pred zhruba tridsiatimi rokmi vyhralo basketbalové družstvo pätice 12-ročných kamarátov na život a na smrť ako prvé v histórii ich rodiska majstrovský titul, a to predovšetkým vďaka úctyhodnému nasadeniu trénera, ktorému chlapci kvôli jeho uši trhajúcemu hlasovému prejavu dali priliehavú prezývku Siréna. Bol pre nich vzorom i druhým otcom, a tak keď ich v súčasnosti vytrhne z ich „dospelého“ života správa o jeho smrti, vyberú sa vzdať mu posledný raz úctu na pohreb a následne stráviť víkend ako za starých čias v dome pri jazere, kde ako tínedžeri usporadúvali nezabudnuteľné večierky! No pokračovať tam, kde pred rokmi skončili, nebude také ľahké, ako si predstavovali, ako dospelák má totiž každý z nich nejaký ten nezávideniahodný problém... Tak napríklad Marcus (David Spade) je nekonečne osamelý a priveľa pije; Rob (Rob Schneider) má síce tri dcéry, ale temer ich nevída, a keďže je v citoch značne nestály, má hneď niekoľko exmanželiek; Eric (Kevin James) má neprehliadnuteľnú nadváhu a je už dlhší čas bez práce; Kurt (Chris Rock) je muž v domácnosti, navyše pod papučou nielen ráznej manželky, ale i svokry; nuž a Lenny (Adam Sandler) je úspešný hollywoodsky agent, ženatý s nemenej úspešnou módnou návrhárkou... Ibaže keďže ich deti sa narodili doslova so zlatou lyžicou v ústach, všetok luxus a výsady spojené s postavením rodičov považujú za absolútnu samozrejmosť, na rozdiel od úprimných a nezištných citov. Z toho či onoho dôvodu sú skrátka všetci piati žiarivým príkladom neotrasiteľnej pravdy, že vyrásť neznamená nutne i dospieť... (TV Markíza)

cyndaquil

Úplne chápem tento film. Vyrastal som v dobe kedy nebol v každej domácnosti počítač a ak ho aj niekto mal, využíval len segu 200 hier pretože lepšie hry ani neexistovali, rovnako ako neexistovalo, že sme mali ako deti mobil. Kričali sme na kamarátov pod oknom keď sme ich nečakane chceli vytiahnuť von. Takže áno, chápem tento film a bol to milo strávený čas pri pozeraní kedy ma občas prepadla aj chvíľka nostalgie. ()

peproch

Fakt jsem se smála, a to se spíše  málokdy stává. Soubor vtipných scének a situací při reunionu čtyř bývalých spolužáků fakt chvílemi bylo dost dobrý a jen zřídka pitomý. Sejou se na pohřbu trnéra a pak na chatě u jezera traví prodloužený víkend s dětmi, partnerkami....nebo tak něco. A Salma Hayak byla hezká, pořád. ()

VSVB

Adam Sandler si do filmu přitáhl své kámoše, kteří by se bez jeho pomoci proslavili asi těžko (minimálně David Spade ne). Za mě to je skvělá komedie, kterou miluju a pouštím si ji furt dokola. Role hlavním protagonistům nesmírně sedly. Spade jako odporný sukničkář, Schneider jako úplný mimoň, Rock jako oběť domácího psychického násilí, James jako takový otloukánek a Sandler jako pán tvorstva. Mám podobné kamarády a až jednou spolu natočíme film, musíme ho pojmenovat Machři z Vysočiny. 5 hvězd. ()

Snehurka

Tento úžasný film je asi ten nejvtipnější, který jsem kdy viděla, a že jich bylo. Když jsem ho viděla poprvé, tak mě až bolelo břicho ze smíchu a i teď, když si ho pustím, tak se stále musím smát. Není jediná chvilka, která by se mi nelíbila. Je to jeden z filmů, u kterých si říkám, že by mohl být o hodně delší a přesto by mě pořád bavil. Líbí se mi, že tu nejsou ty hory trapných momentů při kterých je mi vždy trapně za všechny herce, a i když jich tam pár je, tak se to dá snést úplně v pohodě. ()