Premena

• Česko Proměna (viac)

Jeanne (Sophie Marceau), pohlcená do psaní svého prvního románu, začíná pozorovat kolem sebe znepokojivé změny. Její tělo se začíná měnit, ale nikdo v jejím okolí to nepozoruje. Její rodina pokládá tyto obavy za výsledek stresu při dokončování románu, ale Jeanne si uvědomuje, že se děje něco mnohem hlubšího a mnohem více znepokojujícího. V domě své matky objeví fotografii, která ji přivede na stopu jedné ženy v Itálii. Tady, přeměněná v jinou ženu (Monica Belluci), odhalí zvláštní tajemství své identity. (oficiálny text distribútora)

Terva

..........Všude vidím samé změny. Stůl v kuchyni, křesla a kde co. I vaše tvář a oči. Všechno se mění. Nevím kde jsem, nepoznávám tenhle byt. Venku to jde, ale tady.......... Tak to jsou pocity hlavní hrdinky tohoto příběhu. Na fotkách, kde by měla být ona, je jiná žena..... Sice hned od začátku filmu dochází k proměně, ale nejdřív se mění okolí a to docela dlouho až tak okolo čtyřicáté minuty se začne měnit i hlavní postava. Proměna jejího obličeje a postavy je krutá a mrazivá. Zvlášť pohled do zrcadla je zdrcující. Musím dodat, že jsem jí to nepřál, ale po proměně byla dokonce hezčí.........jen do určitého okamžiku. Ke konci filmu jsem se trochu ztratil, došlo totiž k opravdu velké proměně a já jí moc nechápal. Smutný a zároveň i trochu veselý snímek. Časem se podívám ještě jednou. Dvoj roli si zde zahrá........co to kecám.....dvě ženy si zde zahráli jednu roli. Sophie Marceau a Monica Bellucci v kůži Jeanne. ()

Z0oMb3E

Niesom moc fanúšik sci-fi, ale sfilmovať námet o tom ako si žena sama uvedomuje fakt, že sa z nej stáva paranoidná a hysterická mrcha je jednoducho úžasný. Všetko ostatné nazvime to "filmové" za veľa nestojí. Naťahovanie času a pokus o mútenie vody pomocou sexi Moniky sa míňa účinku a je tu zbytočné. Ďalší sopeľ z kategórie myšlienka predbehla spracovanie o svetelné roky. ()

Džejkop

Ve skutečnosti nejsem jedinec s výrazným nadbytkem testosteronu ani prchlý pacient dentenčního ústavu, na ženách obdivuji spoustu věcí. Proto, prosím, následující komentář berte jako malou hyperbolu. Pokud chcete porovnávat prsa Sophie a Monicy, máte jedinečnou příležitost. Navíc nebyl čas, přespříliš komplikovaný děj jsem neměl náladu řešit. Jediným přínosem Proměny je získání nové vědomosti, která spočívá v tom, že Monica je má větší a o dost. ()

erased

"V základu je žena svědkem zločinu. Ve své blízkosti zaslechne výbuch. Všichni kolem ní se snaží trauma bagatelizovat. Ale ona krátce na to ohluchne. Dává to do spojitosti s výbuchem. Ale její manžel si na nic nevzpomíná, i když tam byl. Jako kdyby to měl vymazáno. Takže začne podezřívat jeho, lidi kolem sebe, protože se k ní chovají divně. Špehuje ostatní, prohledává... Máte strach, že by ji mohli zabít." Potom přišla pointa a mě nenapadlo nic jiného než: "Slez ze mě, ty hajzle!". Naštěstí se i ta pointa nakonec pěkně vybarvila. Za ty nádherné HRAJÍCÍ ženy, hloubkový ponor do duše "blázna" a skvěle vyvedený proces samotné proměny si Proměna určitě zaslouží vyšší hodnocení. ()

blackrain

Byla jsem velmi zvědavá, jak se s tím tvůrci poperou. Abych řekla pravdu, tak jsem očekávala něco úplně jiného. Konec mě vůbec nepřekvapil. Ze Sophie Marceau šel docela strach. Manžel ji měl hned odvézt k lékaři a nečekat na další šílenosti, které provede. Ovšem, to by jsme se zase nedozvěli, co byla ta příčina všeho. Výběr hereček je zajímavý už jen tím , že každá je úplně jiná a z každé vyzařuje úplně něco jiného. Musím říct, že z Monicy Bellucci vyzařuje mnohem větší temperament, ale za to určitě může její původ. ()

Eldrick

A duel dvou největších evropských MILF vyhrává... Monica Belluci, která je pořád zatraceně sexy. LOST HIGHWAY * MULHOLLAND DRIVE / 2 = roztroušená skléróza bez porna a lesbickýho šoustání. ()

Frenegonda

To musí být ale úplně na palici, když jedeš po ulici, kterou máš znát, ale najednou naprosto netušíš kde jseš! Pro mě tenhle film byl naprosto děsivej a fungoval báječně! K tomu dvě moje oblíbený herečky;-) ()

ilemas odpad!

No tak to je odpad odpadů!!! Kdysi krásná herečka Sophie Marceau, kvůli níž jsem se na to díval zde už působí dosti staře a nevýrazně, film je neskutečně nudný a je mi úplně jedno co se v něm odehrává. Příběh o ničem. ()

honajz2

Zatímco první polovina byla atmosferická a divná, ta druhá už mě jenom nudila. A to závěrečné vysvětlení (které i tak nedává se vším smysl) tomu prostě nepomůže. Je to fakt škoda, protože potenciál tam byl, bohužel od té chvíle, kdy jede za psychiatrem, mě to přestalo bavit. Navíc, nikde jsem to nemohl sehnat v originále a tak jsem se na to musel dívat v českém dabingu, který je na nic, protože asi půlka filmu se odehrává v Itálii, všichni tam mluví italsky a že by tam k tomu dali aspoň nějaké titulky, to fakt ne... Takže jsem si je musel shánět, abych zjistil, o čem to tam vůbec mluví... No, a pak jsem se dozvěděl ten "zvrat". On ten film začíná dobře, má atmosféru a je napínavý, potom ale začne nudit a to vysvětlení ho celkem zabije. Velká škoda. Slabé 3* ()

Hennes

Psychické poruchy v dospělosti si Jeanne "přivodila" před osmým rokem svého života. Prožívá život se svým mužem a dětmi a přitom se sama sobě ztrácí a prožívá život někoho jiného. Psychothriller, který nakonec měl závěrečné rozuzlení a celkem dobrou atmosféru. Sophie Marceau i Monica Bellucci jsou pro film přínosem ( a moc hezkým ). ()

Aljak

No nič, akosi som tento film vôbec nepochopil - na môj vkus bolo všetko až príliš prekombinované. Mysteriózne filmy mám v podstate rád, ale keď už je tých mystérií v jednom príbehu príliš veľa, vtedy mi to už akosi začína vadiť. Neprekáža mi keď počas filmu musím rozmýšľať a dávať si všetko dokopy, ale občas darmo hľadať nejaké logické súvislosti. Ne te retourne pas ma veru moc neuchvátilo, a čakal som od toho predsa len asi niečo jednoduchšie. Celé tie neustále premeny Jeanne a všetkého naokolo už bolo také mätúce, že človek sa v tom napokon skôr či neskôr stratí - ako aj ja. ()

wampilenka

Kdyby se zápletka týkala nádoru na mozku, jak jsem předpokládala po 15 minutách snímku, byl by to možná mnohem zajímavější odpočinkový film. 2,5* se zavřenýma očima. ()

bourec odpad!

Ani sem to nechtěl dokoukávat,jelikož už od začátku to byla nuda k uzívání.Přesně film na hovno,něco se děje,ale vlastně je vám to fuk.To uměj jenom evropani.A když je nad popiskem filmu uvedeno thriller,mysteriózní atd,tak čekám něco víc,než takovouhle slátaninu.Ble.0%. ()

Rocky88

Ačkoliv jejich prcinky mají to nejlepší za sebou, stejně mě jejich obsazení v jednom filmu zlákalo. A bylo to dobře. Atmosférou je nasáklá kompletní stopáž, herečky jsou v jejich rolích přesvědčivé a jednotlivé proměny jsou výborně načasovány. Škoda, že když už to nemá žádnou pointu, tak že si Monča se Sofčou nestřihly aspoň krátký nůžky. ()

Jermann

SPOILER ALERT! .. i když na druhou stranu je asi zbytečné očekávat od rozuzlení Proměny něco nového a překvapivého. Přece jen to není sci-fi, takže zjevně nepůjde o hrdinčinu fyzickou mutaci z jedné krasavice do druhé, nýbrž o nejoblíbenější zvrat většiny mysteriózních thrillerů této dekády. Dříve, než v půlce už není vůbec pochyb o tom, která bije, ale ani v nejmenším to nevadí. Atmosféra je po celou dobu neúprosně tísnivá, až je z ní těžko na žaludku .. a hlavně herecké výkony dvou ústředních dam jsou naprosto špičkové, o jejich přirozeně oslnivé kráse ani nemluvě. Je to pastva pro oči, která za sebou nechá také něco emocí a mírně zvýšený krevní tlak. ()

andrii

Ztrácí se, rozjíždí pevná půda pod nohama. Mysl šeří, zatmívá pravé jméno identity, známé tvary intimity. Kdo karty obrátil? Kdo ji odvrátí? Já, ta samá, ta druhá persona? Nepoznávám sebe ani vaše tváře. Sypou se, třesu se střepů v hlavě. Předstup před, zapátrej, podívej se za zrcadla. Vzrůstající svůdná záhada ve stylu noir. Hra škrabošek, siamských koček na rozličných, prachových poduškách. Temné pnutí emocí, vymazané dětství - rukojmí klamu cizoty. Otevřené dveře ukazují ztracený, jiný život o ní. Tam píše se poutavá autobiografie. Bloudivý obraz dvojího kalendáře. Odraz jednoho těla, jedné duše... ()

farmnf

Moc pěkný vidět ve filmu duo Monica Bellucci, Sophie Marceau. Tím klady ovšem končí. Je vidět, že to točila nějaká potrhlá baba s inkontinencí v oblasti mozku. Močovou trubici vzhledem k r. n. 1971 měla asi v pořádku. ()