Žili raz dvaja kníhkupci: vášnivá mladá žena Kathleen Kellyová (Meg Ryan), ktorá vlastní malé kníhkupectvo pre deti a majiteľ najväčšieho kníhkupectva na Manhattane Joe Fox (Tom Hanks), ktorý svojím podnikaním pripravil skoro všetky menšie kníhkupectvá o prácu. Ďalší obchod otvoril len pár domov od obchodu Kathleen, ktorý ona zdedila po svojej matke - obchod má 40-ročnú tradíciu a Kathleen má k nemu veľmi silný vzťah. V momente, keď zistí, že môže prísť o svoje dedičstvo i živobytie, spolieha sa na anonymného priateľa, ktorému dôveruje a váži si ho, a ktorého pozná len prostredníctvom e-mailu, cez ktorý si posielajú zamilované správy. Internetový priateľ Joe takisto zistí, ako veľmi ho Kathleen priťahuje. Keď sa však stretnú, obaja zisťujú, že ten druhý je vlastne ten, s ktorým sa vídavajú a urážajú takmer každý deň v konkurenčnom boji! Ako má Joe získať srdce ženy, ktorá ho i so všetkými jeho obchodmi smrteľne nenávidí...? (TV Markíza)

Stíba

Když si jeden večer pustím "Když Harry potkal Sally" a následující pak "Lásku přes internet" tak je v přímém srovnání vidět jak skvělý film je první jmenovaný. Mně osobně dvojice Hanks-Ryan tak skvělá nepřijde a ta roztomilá nevinnost co Meg měla o dekádu dřív tu už bohužel taky nikdy nebude. Přesto je to ale povedený kousek s opět velmi dobrými dialogy a životními propletenci kde mi ještě akorát trochu vadí ten závěrečný přelom ve vztahu který mi nepřijde příliš přirozený a trochu zvláštně poslepovaný. ()

tranquill

"On teda rozhodně není žádný střešní vrah!" Zato tahle komedie je jedna z nejromantičtějších a nejkrásnějších! A pro Meg já měl odjakživa slabost :-) ()

pepa3rd

Někdo by snad dnes mohl říct, že na dnešní dobu je děj utahaný, ale já říkám, že jen příjemně a mile plyne časem ... 90 % ()

chlebos

Je to vydařený filmeček, ale na závěr mě to trochu nudilo i když úplný závěr "somewhere over the rainbow" funguje dokonale. ()

MilesTeg

Je to hodně přeslazené, ale vtipné a hlavně moje srdeční záležitost - Meg Ryan ještě stále ve formě. A ještě dodatek po letech - geniální rolička pro Parker Posey :-) ()

E lan

Vcelku podařená romantická komedie (tedy minimálně alespoň po dvou sklenkách šampáňa) - no prostě tam všechno dobře skončí a o to asi jde:-) Mezi Tomem a Meg to překvapivě dobře jiskří. ()

hlína

Slušivá komedie, aktuální téma poplatné dnešní e-netové době, zkrátka sem to Tomovi a Maggie sežral i s navijákem... ()

josieaddms odpad!

Tak jasně, musí se nám to líbit protože je to klasika. Ale propána, proč Tom Hanks? vždyť vůbec není hezkej! Dokonce není ani sympatickej! Kazil mi celej film, nemusím ani Meg Ryan je škaredá a nesympatická. Film měl sice celkem pěknou atmosféru, ale jinak je to příšerný slaďák který sotva vydržíte i s pevně zavřenýma očima. ()

Zuzzka

V tomhle filmu všechno funguje tak, jak má. Ať už to vidím třeba po desáté, nikdy mě to neomrzí. A to díky skvělé zápletce, milému humoru, uvěřitelné romatice i nezapomenutelné hudbě. Nevidím tam žádné slabé místo a navíc mám ráda knihy. Pro mě dokonalé! ()

Kingjiri

Z romantických komedií mám v poslední době spíše hrůzu. Všechny jsou jak přes kopírák a romantiky je tam občas až přespříliš. Tahle ta je přece jenom ale trochu jiná, než ostatní. Je natočená s citem a taky pěkně odehraná od obou hlavních protagonistů. Jinak bylo trochu zvláštní, jak se byla ochotná Kathleen najednou přátelit s Joem, když jí připravil o živobytí, ale každý film má své mouchy. Jenom je ještě škoda, že děj začínal ke konci trochu ztrácet dech. Přišlo mi, že to klidně mohlo být o nějakých patnáct minut kratší, protože jsem se trochu nudil. Jinak však v rámci žánru nadprůměrná podívaná. ()

haWranka

Jedna z romantických komedií, která vždycky pobaví a dojme, i když znáte všechny scény (a vlastně i dialogy) už nazpaměť. (Vždycky se mi moc líbila koleda "Zpěv báječných houslí...", hledala jsem a zjistila, že vlastně neexistuje a byla jen pro tenhle film.) ()

10Domik10

Môžem mať veselú alebo smutnú náladu. Môžem byť šťastný alebo nešťastný. Môžem byť kľudný alebo nervózny, taký či onaký, no Láska cez internet je film, ktorý si mám chuť pozrieť v akej koľvek situácii. Atmosféra filmu je skvelá a to je pre mňa najdôležitejšie. Je jasné, že hlavnú zásluhu na tom majú Tom a Meg. ()

Khamsin

Romantická komedie? A jéje.. těm by vzhledem k jejich stále stejnému obsahu a kvantitě ani nemuseli dávat názvy, stačí jen "Romatnická komedie 1", "Romantická komedie 2",.....,"Romantická komedie 162",... Překvapivě to ale není případ Lásky přes internet, byť ten (český) název k té stereotypnosti spíše svádí. Jedná se o příjemný film s výbornými a sympatickými herci. Jediné, co bych snad vytknul, je téměř dvouhodinová stopáž, která je na romantickou komedii zkrátka příliš.. 75 % ()

Margarettka

Nejoblíbenější a nejsympatičtější film, na který mám chuť vždycky. Milá, inteligentní komedie plná neodolatelně jazykově vytříbených rozhovorů s kouzelným Tomem Hanksem, který se tu k romantické Meg Ryan prostě dokonale hodí. Koho shlédnutí filmu nedonutilo přečíst si Kmotra a Pýchu a předsudek (má-li takové mezery:)), ať hodí kamenem! ()

Pathrose

Stokrát ohraný scénář, tentokrát přes internet, který však u Toma Hankse a Meg Ryan funguje o mnoho lépe než u ostatních. Taková romantická komedie na vánoční svátky. ()