Před více než dvaceti lety došlo k prvnímu kontaktu mimozemské civilizace s lidstvem. Lidé očekávali děsivou bitvu nebo významný technologický pokrok. Nedošlo ani k jednomu. Mimozemšťané byli uprchlíky z vlastní planety. Stvoření byla ubytována v nouzových domovech v jihoafrickém Okrsku 9 (District 9), zatímco se státy celého světa dohadovaly, co a jak dál. Teď všem dochází trpělivost. Dohled nad mimozemšťany byl svěřen MNU, soukromé organizaci, které je osud mimozemšťanů lhostejný. Měla by ale naději na obrovský výdělek, pokud dokáže zprovoznit mimozemské zbraně, které vyžadují k aktivaci mimozemskou DNA. Napětí mezi mimozemšťany a lidmi dospěje ke svému vrcholu ve chvíli, kdy začne MNU obyvatele Okrsku 9 stěhovat do nového tábora. Jeden z agentů MNU, Wikus van der Merwe (Sharlto Copley) se nakazí mimozemským virem, který začne měnit jeho DNA. Záhy se stává nejhledanějším mužem planety – je klíčem k odhalení tajů mimozemské technologie. Vyděšený muž má jedinou možnost: ukrýt se v Okrsku 9. (oficiálny text distribútora)

Yojimbo

Bylo by to na pět hvězd, kdyby se scénář zhruba v půlce filmu nezačal ubírat klasickou cestou akčního scifi a kdyby hlavní hrdina nebyl takový slaboch a zbabělec (což mi asi zabrání v tom, abych e na tento film podíval znovu, bohužel). Všechny charaktery jsou průhledné a nastaveny už na začátku a žádných velkých změn se nedočkámě (a když už, jsou spíše nelogické). Pominuly však tyto chyby, jedná se o skvělý a silný zážitek, který si člověk skutečně užívá, jakkoliv levný to je film, na výsledku to není vidět. ()

longercz

Podle mě snad jeden z pár nejoriginálnějších filmů co jsem kdy viděl. Po úvodních pár minutách ani chvíli nenudí. Neustále se zde objevují nové dějové linie, které mění celý film, nepůsobí ale vůbec přeplácaně, nýbrž na sebe krásně navazují. Hotový Masterpiece... ()

piotro

Tak toto som nečakal, podľa traileru sa ani nedalo. Po tomto filme sa dá povedať, že som zas videl niečo nové a fakt prepracované....hlavne po technickej stránke. Scénár by mohol byť samozrejme lepší. Nepochybujem, že bude 2. diel a teším sa naň. ()

guri

Za malo penazi vela muziky. Velmi vela muziky. Klobuk dole pred reziserom, ktoremu sa podarilo originalny pribeh podarilo zabalit do draho vyzerajuceho sci-fi pozlatka. 3,5/5 ()

TooMoneyToo

I jako celkem ostříleného fanouška sci.fi mě dokázal Blomkamp dostat. Vypadá to reálně a na nízkorozpočťák výborné efekty! Skvělé hlavní postavy (myslím tím Copleye aka Wikuse a toho tátu kreveťáka!)! ()

Fat'Fatal

Dost dobrej film, kde jsem se sice v úvodní dvacetiminutovce kousal nudou, ale pak začala pravá kosa. Přeměna chlapíka v mimozemšťana mi silně připomínala starší klasiku Moucha, samotný District 9 zase Chánov (aspoň zezačátku :). Některé triky byly dost laciné (rozprskovač), ale Sharlto Copley v hlavní roli byl fakt skvělý. Od nějaké pětatřicáté minuty, kdy si utrhl první nehet, jsem po další hodině pusu konečně zavřel. A ten konec byl sice otevřený, ale budiž no... Hej, a třeba bude dvojka :))) Vysokorozpočtová ... // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Pekisan

Masakeeer!!!!:))) koncepcne som nic take este nevidel. Rychle, dynamicke, akcia v takmer kazdom filmovom policku. V strede to trosku spomali a zacne nudit ale inak....Masakeeer:))...3/4 filmu mi boli uplne vsetky postavy vrcholne nesympaticke a tak mi bolo vrchovate jedno co sa s nimi stane. To cely koncept "dokumentarneho filmu" posuva na vyssiu uroven ako ostatne pokusy v podobnom style. Zaverecny hrdinsky patos mi ale vobec nevadil. Naopak. Premena uradnickeho debilka na vrazdiace monstrum bola lahko uveritelna. Proste Masakeer:)) ()

emdvojka

Pekný film, z originálnou atmosférou, a z hlavným hrdinom, ktorý do posledných minút nebol nijak extra kladný, ale vždy si zachoval srdce na pravom mieste. Veľmi rád by som videl dvojku tochto filmu, lebo by som chcel vedieť, ako to všetko skončí, pretože koniec tochto príbehu, je začiatok druhého, a podľa mna zneho by sa dal vybúchať ešte lepší film ako je District 9 ()

Spiz

Za ty "drobný" je to hodně podařenej snímek. :) Kreveťáci jsou prostě skvělý.. a závislost na kočičím žrádle je skvělej nápad :D:D ()

parabellum

Konečně jsem se dostal k District 9 a musím uznat nejlepší sci-fi od posledního Star treku. Po dlouhé době přišel někdo na poli tohoto žánru se zajímavým nápadem a ještě zajímavějším zpracováním a to se musí uznat, žánr to potřeboval jako prase drbání. Vynikající triky, excelentní herecké výkony hlavního hrdiny a přímo dechberoucí atmosféra. Pro všechny sci-fi fandy povinnost!!! ()

Hooya

Sci-fi žánr není mým šálkem čaje. To je taky důvod, proč jsem se tomuto dílu tak dlouho vyhýbal. Přemíra zvědavosti mě však nakonec přesvědčila a já podlehl. Jsem nadšen! Od první do poslední vteřiny jsem to všechno hltal plnými doušky. Samozřejmě by se našlo pár mušek, ale když je to taková zábava, tak není co řešit. Dokumentární vsuvky nemůžu hodnotit jinak než skvostně. ()

Kingjiri

Další důkaz toho, že i s neznámým řežisérem, neznámými herci a střídmým rozpočtem se dá natočit parádní scífko. Pravda, projekt trochu zaštitoval Peter Jackson, ale stejně největší kus práce odvedli samotní tvůrci Districtu. Scénář má jisté rezervy, ale i tak příběh pobaví a patří k tomu lepšímu mezi scifi filmy posledních let. Samotný konec filmu mi přišel tak nějak otevřený, tak se možná v budoucnu dočkáme pokračování. Ještě bych rád vyzdvihl vizuální efekty, na kterých byla odvedena poctivá práce a nezadají si s jinými áčkovými filmy. Blomkamp zkrátka dokázal, že lze udělat "za málo peněz, hodně muziky" a já mu za tuto sympatickou a povedenou snahu dávám pět trošku slabších hvězd. ()

SiMMaS

Konečně originální snímek o mimozemské "návštěvě", která by tímto způsobem klidně probíhat mohla, si mne získal hned na začátku s Johannesburgem:) Celkově to mělo pěkný dějový spád a na fajne provedenou postupnou přeměnu Sharlta Copleyho by se taky zapomenout nemělo. ()

canni

Po opětovném shlédnutí měním názor ze 4 na 5. Super příběh. Každému kdo to viděl musí být nakonec "kreveťáků" líto a bude jim fandit proti lidem. Musím se přiznat, že bych skoro uvěřil, že tato zóna v Jižní africe existuje a to vše díky super autenticky natočenému filmu prostříhaného dokumentární výpovědí určitých lidí. Myslím, že za tak malý rozpočet vytvořil Blomkamp úplné maximum až bych skoro i nevěřil, že to bylo opravdu "jen" 30mil. Super podívaná 100%. ()

Mandalorian

Úplně nový a odlišný pohled na mimozemšťany jako takové. Dalo by se říct - reálný a taky dost krutý. Tak krutý, jak lidská rasa dovede být. Žádná trapná reklama na Ameriku ani jiný trapný věci. ()

mirecek

Jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů.. hodně dobrá práce, nenudí, skvěle akční, super zbraně, konec dokonale dramatickej, prostě úžasnej film. Kdo ještě neviděl určitě by měl. ()

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

Neill Blomkamp píše scénář k District 10

27.02.2021

Je to už dvanáct let od doby, co do kin dorazilo akční sci-fi District 9 jihoafrického režiséra Neilla Blomkampa (Elysium, Chappie). Snímek získal velmi pozitivní reakce od kritiků i diváků, byl… (viac)

RoboCop přišel o režiséra

RoboCop přišel o režiséra

16.08.2019

Režisér filmů Elysium a především chváleného District 9 Neill Blomkamp se té smůly nezbaví. Jeho pokračování Vetřelce se Sigourney Weaver bylo zaříznuto poté, co se Ridley Scott rozhodl pokračovat ve… (viac)

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Tak nakonec ne Vetřelec, ale RoboCop. Režisér Neill Blomkamp se zapsal do paměti všech fanoušků sci-fi s povedeným District 9, po něm přišlo nevýrazné Elysium a nakonec Chappie. Mezitím ale dlouhé… (viac)

Blomkampův „robocop z chatrče“

Blomkampův „robocop z chatrče“

11.07.2013

Po nečekaně, ale zaslouženě úspěšném Districtu 9 a vysoce očekávaném Elysiu zůstane Neill Blomkamp věrný žánru sci-fi. Jen tentokrát k akci a trikům připojí výraznější komediální prvky. Jeho novinka… (viac)