Monsters - Temný kontinent

• Veľká Británia Monsters: Dark Continent

V tomto akcí nabitém pokračování, které se odehrává deset let po událostech úspěšného sci-fi Zakázaná zóna od režiséra Garetha Edwardse, se mimozemské příšery rozšiřují na Střední východ. Ve snaze snížit jejich počty byla do jedné nejmenované blízkovýchodní země umístěna americká armáda, která odtamtud pravidelně provádí kobercové bombardování pouště. Kromě velkého množství obřích mimozemských mrtvol má jejich počínání za následek také děsivé ztráty na životech obyčejných lidí. Armáda proto vede válku na dvou frontách - bojuje proti povstalcům vyzbrojeným pancéřovkami a improvizovanými výbušninami, ale i proti monstrům, která se prohánějí kolem pouště. (Cinemax)

Mr.Ripley

Zatímco Edwardsovo úvodní kapitola sázela na nenucenost a atmosférické road divadlo, Dark Continent se zpočátku pokouší vydat mariňáckým směrem, který budoucí sérii posílá do filmových pekel. Jediné co se dá vyzdvihnout je syrovost a špína, která na vás vyskakuje z každého okénka. Jinak je to skrz na skrz podprůměrná nuda o partě zakomplexovaných jednodušších zmrdečcích, kterým po pár minutách filmu vážně nepřejete nic pěkného, natož abyste se s nimi mohli ztotožnit. Green se pokusil vsadit na úspěšnou notu Districtu a fatálně vyhořel. Dobře mu tak! ()

masekjc

Trošku postrádám smysl a cíl tohoto filmu. Nebýt těch málo mutantíků mohlo to být výborné drama o válečném konfliktu někde na středním východu. Takhle to na mě působí jako násilné a nesmyslné napojení na první díl, který těžil z nízkého rozpočtu a napínavé atmosféry tzn. byl úplně někde jinde. Kdyby dnešní doba nebyla plná válečných konfliktů a terorismu mělo by to u nezaujatého diváka nejspíš úspěch, takhle tj hodně velký přešlap... ()

Likan7

Celkem zajímavý nápad. Vojenský sci-fi film. Jenže z druhého konce. Vojáci bojují prosti příšerám, ale při jejich počínání zařve spousty civilistů, který jsou na ně logicky nasraný a tak jsou vlastně lidé nebezpečnější, než ty monstra, která vlastně jen žijí. My jsme je přivedli na Zemi, a teď, když tu jsou, je chceme vyhladit. Samozřejmě, aby to k něčemu bylo, musel by to být tak maximálně hodinový film a ne mít celovečerní stopáž, dvě hodiny je fakt strašně moc a většinou jde jen o ty vojáky, jejich životy a přesvědčení. Není to pecka, ale do průměru se to v klidu vejde, hlavně to je pro mě o 1000% stravitelnější a lepší než jednička. PS "akcí nabitém pokračování"? To vážně? ()

tom88

Nie je to vyslovene zlé, ale ako pokračovanie Edwardsovho Monsters mi to až tak nepripadá. Hodnotenie znižujem hlavne preto, že film je o niečom úplne inom ako mal byť. Monštrá sú v ústraní. Hlavnou témou je niečo iné, bohužiaľ nie až tak dobre spracované. Je vidno peniaze (vizuál, kamera, efekty), ktoré boli do projektu vložené, škoda že výsledok nie je adekvátny. Treba ale uznať, že keď už sa na plátno dostali monštrá, pôsobili veľmi dobre. Mínusom je pridlhá stopáž. Dve hodiny je priveľa. Dostať to do hodiny a pol, mohol film dostať lepšie známky. Škoda nevyužitého potenciálu prvého filmu. 45% ()

Majzlík

Kdyby se filmem aspoň mihla nějaká myšlenka ve stylu že, lidi co se tu furt nesmyslně vražděj jsou opravdický monstra - né ti přerostlí velrybí hipíci co se mírumilovně producírujou po poušti a pokojně si trouběj. Nebo třeba, že Bůh už se nemohl dívat na ty lidský hovada a vyslal vesmírem spermii, aby znovu oplodnila Zemi nějakým lepším plemenem. O monstrech ale paradoxně film vůbec není - věnuje se partě mariňáků ve stokrát omletém scénáři o střílení čmoudů a sci-fi je vlastně jen kulisa. Přesto si myslim, že tak nízké hodnocení si nezaslouží - natočený je obstojně a takhle prvoligové efekty se v béčkovém filmu jen tak nevidí. ()

• Když seržant ke konci filmu ohrožuje rodinu, vojín ho zezadu střelí do pravé dolní části zad. Po několika výstřelech rána zmizí. (Johnny.ARN)
  • Ke konci filmu střelí vojín seržanta zezadu do pravé dolní části zad, ale později, když si seržant sundá všechno vybavení, má ránu na levé straně. (Johnny.ARN)