Preacher

• Česko Kazatel (neoficiálny názov) (viac)
USA, (2016–2019), 33 h 48 min (Minutáž: 40–60 min)

Predloha:

Garth Ennis (komiks)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, W. Earl Brown, Joe Gilgun, Elizabeth Perkins, Ruth Negga, Lucy Griffiths, Tabatha Shaun, Jamie Anne Allman, Brian Huskey, Ricky Mabe (viac)

Jesse Custer, kazatel v jednom malém městě v Texasu, je dosti složitý případ. Má ho v moci jakási tajuplná entita, která mu propůjčuje nadpřirozenou sílu. Custer se ve společnosti své bývalé přítelkyně jménem Tulip a Ira Cassidyho vydává na cestu, aby - a to je míněno doslova - nalezl Boha. (AMC Czech)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (25)

Série 1 (2016) (S01)

První série obsahovala celou řadu slabých momentů, ale vydýchal jsem je a užil jsem si radši momenty podařené, naštěstí ani těch nebylo málo. Seriál mixuje brutální krvák s komedií, která místy přechází až do frašky, přivádí na scénu dva anděly v ilegalitě, přátelského upíra, který ujíždí na alkoholu a opiátech, kazatele s temnou minulostí a obyvatele městečka, v němž bych se fakt nerad vyskytl. První řada mi přišla jen lehce nadprůměrná, ale na druhou stranu mě nijak nezklamala, takže druhou sérii určitě uvidím. ()

Pilot (2016) (S01E01)

Naštěstí jsem nečetl komiks, takže jdu do seriálu bez velkých očekávání. Pilot se mi vcelku líbil, představil zajímavé postavy i poněkud depresivní stádečko místního kněze, na úvod proběhlo i slušné množství akčních scén, dokonce se i něco málo existenciálně filosofovalo. Jen mě při nástupu Cassidyho na scénu překvapila středověká zbrojnice na palubě soukromého tryskáče, ale co já můžu vědět o výbavě soukromých letadel... ()

See (2016) (S01E02)

Zvláštní, ve druhé epizodě se vlastně nic zvláštního neděje (až na Cassidyho pozdní svačinku), ale přesto má svou atmosféru a bavila mě. Vůbec mi není jasné, proč mě tvůrci na začátku přenesli do roku 1881, ale předpokládám, že se mi časem dostane vysvětlení. ()

The Possibilities (2016) (S01E03)

Třetí díl je kvalitou na stejné úrovni jako obě předchozí epizody, jen Cassidy se mi zdá být stále vtipnější. Mám pocit, že kdyby děj občas neosvěžil, mohl by se trošku táhnout. Bavilo mě, jak se Jesse seznamoval se svými novými schopnostmi, ale začíná mě otravovat Tulip, scény s ní jsou vlastně stále stejné, už by to chtělo pozměnit vzorec chování. ()

Monster Swamp (2016) (S01E04)

Zatím nejslabší epizoda, příběh poněkud stagnoval, scény z Jesseho dětství mě vůbec nebraly, jen Cassidymu se dařilo držet loď na hladině. Celý díl se mi zdál být úplně zbytečný, protože nedošlo prakticky k žádnému dějovému vývoji. Doufám, že se v příští epizodě přece jen někam pohneme, nerad bych šel s hodnocením ještě níže. ()

South Will Rise Again (2016) (S01E05)

Na začátku epizody mě zase vzali do roku 1881 a opět vím houby. Nevadí, vysvětlení se jistě dostaví později. Příběh se dal každopádně opět do pozvolného pohybu a Cassidy i nebeští agenti mě bavili. Jesse navíc začal používat svůj "dar", takže se bylo na co dívat. Fakt jsem nepochopil postavu Tulip ve chvíli, kdy se vydala vyloupit lékárnu. Jediná žena v Annvillu s touto barvou kůže, v oblečení, které běžně nosí, musí mít taky nějakou zvláštní schopnost, protože jí stačí natáhnout si na hlavu kuklu a je dokonale maskovaná. WTF?! ()

Sundowner (2016) (S01E06)

Šestá epizoda byla podle mě zatím nejlepší a nejzábavnější. Úvod v motelu Sundowner byl fantastický, Tulip neopakovala pořád dokola tytéž řeči o odjezdu, Cassidy byl tradičně skvělý a Jesse se pomalu přibližoval k temné straně Síly. Příběh poprvé běžel rychleji a bylo to hodně znát. ()

He Gone (2016) (S01E07)

V sedmé epizodě tempo opět pokleslo, mám podezření, že za to mohou vzpomínky na Jesseho dětství, které mě fakt ničím nezaujaly. Jako obvykle se o nejlepší momenty postaral Cassidy, ten dokáže zachránit každou situaci. ()

El Valero (2016) (S01E08)

Osmý díl sice hodně přešlapoval na místě, ale musel jsem přidat hvězdičku za humor, který místy přecházel až do frašky. Útok na kostel spojený s rodinným piknikem mi připomněl bitvu u Manassasu, vymítání mělo taky slušné grády a závěr ukázal, že příště bude jistě i Cassidy, takže za mě dobré. ()

Finish the Song (2016) (S01E09)

No vida, konečně jsem se dočkal vysvětlení dějové linie z roku 1881, ale ty nekonečné opakovačky byly trochu otravné, mně ten Sisyfos došel poměrně rychle. Emily mě hodně pobavila u Cassidyho rekonvalescence, a ještě jsem se dozvěděl, že se na exkurzi do Pekla nesmí se zavazadly. "Co moje komiksy?" ()

Call and Response (2016) (S01E10)

Desátá epizoda sice nebyla žádným velkým zázrakem, ale vcelku jsem se bavil, hlavně telekonference s "Bohem" byla vymakaná a jako člověk z hornického kraje musím kladně ocenit konec Annvillu. Stejně tak mě potěšil návrat Cassidyho a široce otevřený konec. Takže se těším na další řadu. ()

Série 2 (2017) (S02)

Druhá sezóna začala skvěle, ale postupně se měnila v naprosto nudnou záležitost. Přibyla sice postava Klause Helmuta Starra, kterou jsem si okamžitě oblíbil, objevil se však, bohužel, také Denis, jenž byl v příběhu stejně významný jako zrnko rýže v somálské vesnici, o karikatuře Hitlera se radši ani víc rozepisovat nebudu. Vlastně bych chtěl ještě zmínit Eugena, jehož příběh mi byl srdečně u ... (ukradený), takže veškeré scény s ním (a že jich bylo) byly jen otravnou zdržovačkou. Druhá řada seriálu mě zkrátka nepotěšila a po první sérii šlo o jasné zklamání. ()

On the Road (2017) (S02E01)

Velice slušný vstup do druhé sezóny. Tato epizoda byla první, ve které mi Tulip nelezla na nervy opakováním stále stejných replik a začala mě hodně bavit. V Cassidym má ovšem seriál jistotu, kdykoliv dostane prostor, moje bránice trpí. ()

Mumbai Sky Tower (2017) (S02E02)

Původně jsem chtěl druhou epizodu ohodnotit čtyřmi hvězdičkami, ale Fiorovy/ Ganeshovy opakované pokusy o sebevraždu, ze kterých vznikl výnosný byznys, si společně se způsobem, který použil Cassidy k rozehnání depresí, jasně řekly o pátou hvězdičku, takže tady je. ()

Damsels (2017) (S02E03)

Třetí epizoda byla trochu nudná. To, že se musí připravit půda pro pokračování příběhu, chápu, a kdybych byl fanda do jazzu, chrochtal bych blahem, jenže nejsem, takže jsem se zvolna propracoval k depresivnímu stavu. Pobavil mě úvod s Eugenem a slečnou, která by si ublížila jistě víc, kdyby si ustřelila například koleno, nepochopil jsem postavu v Pekle, která by v případě, že by ji hrál někdo jiný, mohla eventuálně vypadat jako Hitler, ale takto to bylo čiré zoufalství. ()

Viktor (2017) (S02E04)

Největší slabinou epizody je snaha přesvědčit diváka, že někdo, kvůli komu zničili slušný kartáč na boty, vypadá jako Hitler. Nepochopitelně trapná záležitost. Na rozdíl od předchozího dílu se tady alespoň něco dělo a nemusel jsem poslouchat jazzové orgie. Chápu, že se jazz lidem líbí a neberu jim to, ale já ho rád vynechám. ()

Dallas (2017) (S02E05)

Tahle epizoda mě vůbec nebavila. Pořád jsem kontroloval, kolik času zbývá do konce a měl jsem pocit, že se dívám na celovečerní film. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Sokosha (2017) (S02E06)

Oproti předchozímu dílu šlo tentokrát o roztomile akční záležitost, u které se nebylo možné nudit. Závěr epizody dává tušit, že nejde o žádnou definitivu, takže překvapený pak nebudu, ale obchod s dušemi byl výborný. ()

Pig (2017) (S02E07)

Za čtyři hvězdičky může sedmá epizoda poděkovat postavě Klause Helmuta Starra, který mi připadal na jednu stranu slizce nechutný, na druhou stranu mě neskutečně pobavil a když obě tyto jeho stránky sloučím, je jasné, že bude mou novou oblíbenou figurou. ()

Holes (2017) (S02E08)

Co to tvůrcům v tom cateringu připravují? Už podruhé v této sezóně přišli s nesnesitelně nudným dílem, v němž nefungovalo skoro nic. To musí být z jídla. Otravné a nudné. ()

Constantine definitivně končí

Constantine definitivně končí

08.06.2015

Americké televize zruší každý rok řadu seriálů, které si nenajdou fanouškovskou základnu. Obvykle jde o zcela originální projekty, o to podivnější je tedy osud seriálového Constantinea. Momentálně na… (viac)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!

18.02.2011

Pro remake Vrány, komiksovou adaptaci Preacher a DiCapriovo finanční drama z Wall Street. Máte zájem? Bohužel, hollywoodská studia momentálně vyjednávají s poněkud zvučnějšími jmény ;-). Pojďme… (viac)

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

Tak co dál, Darrene? Na Sibiř?

10.10.2010

Nakonec to zřejmě všechno bude jen víření mediálních vod před premiérou jeho mysteriózního thrilleru Black Swan, ale momentálně to vypadá, že Darren Aronofsky je na roztrhání. Byla mu nabídnuta režie… (viac)

Škrtáme a odsouváme na neurčito

Škrtáme a odsouváme na neurčito

21.04.2010

Začalo to včera Hobitem, dnes to bude horší. Nedávno dal od nové bondovky ruce pryč Sam Mendes, protože už asi věděl, co bude následovat. Než se studio MGM vzpamatuje, agent 007 si může vzít… (viac)