Preacher - Série 1

(séria)
USA, 2016, 10 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Dave Porter

Dominic Cooper, Joe Gilgun, Ruth Negga, Lucy Griffiths, W. Earl Brown, Tom Brooke, Anatol Yusef, Ian Colletti, Derek Wilson, Jackie Earle Haley, Ricky Mabe (viac)

Ratemus

Jako znalec komiksu se mi chce zvracet nad vytřením si prdele předlohou, ale není to takový zděšení jako u Lucifera...i tak je to výsměch předloze, jednu super scénu vystřídá následně tuna nezajímavých scén, které nudí a děj nikam neposouvají. No, prostě zklamání na plné čáře...více v komentáři k seriálu ()

Necrotongue

První série obsahovala celou řadu slabých momentů, ale vydýchal jsem je a užil jsem si radši momenty podařené, naštěstí ani těch nebylo málo. Seriál mixuje brutální krvák s komedií, která místy přechází až do frašky, přivádí na scénu dva anděly v ilegalitě, přátelského upíra, který ujíždí na alkoholu a opiátech, kazatele s temnou minulostí a obyvatele městečka, v němž bych se fakt nerad vyskytl. První řada mi přišla jen lehce nadprůměrná, ale na druhou stranu mě nijak nezklamala, takže druhou sérii určitě uvidím. ()

Bingos

Bez mučení přiznám, že mi komiksy utekly a po první sérii je mám rozhodně v plánu dohnat. Škoda, že už se většina dílů tak blbě shání. Zkušenosti ale rozhodně mám s ústředím scénaristickým duem, stejně jako s domovskou kabelovkou seriálu. A přestože se u nás Preacher-man dočkal spíš vlažného přijetí, mě nezklamal v jediném bodě. Pomalé tempo a styl vyprávění, práce s postavama a parádní vizuál - já vám nevím, ale když jsem to totálně žral u třeba takového Breaking bad, proč by mě to mělo srát tu? Mišmaš žánrů a nápadů a práce s pointama a gradováním mi hráli na notu a styl humoru celkem přes čáru + otevřené zlomeniny, ustřelené péra a motorovkou uřezané končetiny, jak by se mi to nemohlo líbit?. Je tam satira, teologické témata vyzní úplně přirozeně (z úst ožralého kněze a sfetovaného upíra to prostě beru), každá scéna má svůj účel, každá postava má svůj vývoj a přirostla mi k srdci a s divákem to co chvíli na oko vymrdává, což je hra, na kterou jsem velice rychle a rád přistoupil. A to že je to všechno prakurevsky stylové, to je snad jasné, či? Seriálový Constantine celkem pozbyl varlat, Lucifer všeho - možná je to tím, že zatím nemůžu porovnat s předlohou, no za mě je to seriálový objev roku. ()

ScarPoul

Komiks patrí k mojich TOP 5 príbehom na poli žánru vôbec. A keď to začalo chodiť, dal som šancu pilotu, ale nebavil ma. Z odstupom času a po ukončení celého seriálu som sa rozhodol k tomu vrátiť a musím povedať, že som spokojný. Odklon od komiksu je síce výrazný, ale stále si to drží základné piliere, kvôli ktorým som predlohu miloval. A hoci vzťahovo, kauzálne a významovo ideme trošku inou cestou, stále je to výrazne iné, dokonca až artové a aj napriek krvi, nechutnostiam a morálne upadajúcim postavám je Preacher aj správne zábavný a hlavne emočne fungujúci. Niektoré diely sú síce naťahované a určité dejové línie mi prišli zbytočné, ale všetko sa posledným dielom pekne uzatvorilo. Som zvedavý kam sa to celé bude uberať. Masaker anjelov v moteli bol po všetkých stránkach perfektný. 1. séria 80% ()

petikacka

Fuuuuck a doprdele k tomu...Já jsem nadšená...Jednotlivé díly mají kolísavou tendenci, ale konec mě opět přesvědčil...Jesse s Cassidym jsou sqělá dvojka + Tulip, tomu dodává šťávu...Podotýkám, že neznám komiks, takže pro znalce to bude asi o něčem jiném...Mě jako neznalci se to , ale moooc líbilo...Je to takový mišmaš s šílenými postavami, divnýma týpkama a vůbec o divným městě v Texasu, který ovšem znázorňuje americký dějiny v kostce...Bůh masa a konzumu vyhrává a je na Kazateli, jestli najde toho skutečného...Za mě 85% ()

• Ve scéně při příchodu andělů k cestovní agentuře si můžete všimnout plakátu, lákajícího k horské návštěvě Československa. (Reyak)