Umlčaní

Mladá dvojice – Zakes (William Ash – Nicholas Nickleby, Mambo) a Beth (Christine Bottomly - Čekárna, Venuše) – se za deštivé noci dostane na dálnici do kolize s maniakálním řidičem kamiónu. Stahovací dveře náklaďáku se na malý okamžik pootevřou a Zakes zahlédne cosi, co vypadá jako poloobnažená spoutaná žena. Přestože Zacke si není úplně tím co viděl, informuje policii a pokouší se na incident zapomenout. Beth ovšem lhostejnost jejího přítele velmi rozruší a když dvojice zastaví u pumpy, ve vzteku odejde. Zacke zoufale prohledává okolí, ale po Beth není ani stopy. Když náhle zahlédne odjíždět od pumpy povědomý náklaďák….. Co když řidič jeho přítelkyni unesl? Vydává se za ním a na noční, deštěm zaplavené dálnici začíná riskantní hra na kočku a myš. Vykřičte to do světa – Hush je nejlepší britský horor posledních let. (oficiálny text distribútora)

Morico

Výborná práce, hlavně co se atmosféry týče. Během pár minut vás to napne, vtáhne a svižně drží až do samotnýho konce. V dané thrillerovo-horrové kategorii nadprůměrná věc a to i po herecké stránce. ()

Teardown

Film originální jako vietnamskej sortiment, navíc s hrdinou, kterému by jeho otrlost, odvahu a hlavně posunutý práh bolesti mohl závidět i veterán John Rambo, nemá jednoduše divákovi moc co nového nabídnout. Avšak přes všechny tyto odrazující aspekty, mě tenhle britský kousek nadmíru pobavil. U mě velká spokojenost. ()

Joll

Výbornej Horror, určitě jeden z lepších a hlavně není americkej, takže zde není nutný hned ze startu pozabíbet pár blbejch blondýn a svalovců. Jedinou výtku bych měl snad k filtrům na kamerách, to neustálý střídání hlavně ze začátku filmu, je dost nepříjemný a myslím, že i zbytečný. Jinak fandy žánru určitě neurazí a dle mýho názoru spíš nadchne. ()

Romeo5

Film mě překvapoval, zarážel ale chvílemi i nudil. Co mě ale přesvědčilo byli problémy ve vztahu hlavních hrdinů. Žena která neví jestli se rozejít nebo ne, následné zjištění muže že už v sobě měla někoho jiného a neřekla mu to :) No to se to potom zachranuje.Trochu naivních scén a scénáře ale i pár slušných lekaček. Řekl bych že je to opravdu průměr. Co ještě stojí za zmínku a laik si určitě nevšimne je, že uvolnit kontejner ve výšce jediným stisknutím tlačítka u běžného háku a lan autojeřábu, určitě nelze :) .Nejspíš nesehnali elektromagnet ale budiž... :) ()

Axident

Dávám tři a půl - v první polovině až dvou třetinách velmi sympaticky obyčejný, uvěřitelný, až banální horůrek, s neznámými herci a krásným mancheterským přízvukem! Milé překvapení, kterak z mála až ničeho udělat moc (výborná práce s napětím, jednoduchými filmařskými prostředky docílená velmi uvěřitelná tísnivost a dramatičnost), které, bohužel, ke konci začne víc a víc ztrácet na uvěřitelnosti a rejža ztrácí víc a víc soudnost, čímž se zvýrazňuje nevysvětlenost a nesmyslnost celé zápletky. Ale i tak velmi dobře koukatelná věc! ()

Matthew01

Film nic moc, herci slaboučký, příběh absolutně předvídatelnej.Že bude Zakesova (nesympatická) přítelkyně unesena je snad jasný už od 5. minuty filmu. Dialogy na úrovni mateřské školky. Jednu hvězdu dávám, za vcelku povedenou hudbu a druhou za pokus Britů napodobit Amíky - povedlo se pouze v kameře, ale aspoň se snažili. Možná nás časem překvapí, jako tomu bylo v žánru sci-fi u Sunshine. Celkem 40%. ()

agassi68

Veľmi silno to pripomína Únos z Kurtom Russelom. Je tu pravdaže zopár zmien, zrejme tiež prebratých z iných filmov, no kokteil je namiešaný správne a nechýba mu napätie. A množstvo nelogickostí už skrátka patrí k tomuto žánru. ()

mala_kea

Velmi nenápadný, nízkorozpočotvý, avšak velmi zajímavý,ale hlavně napínavý thriller, který nasadil poměrně vysokou latku a kupodivu jí udržuje po celou dobu až do závěrečných titulků.William Ash rozhodně v jedné ze svých lepších rolí. Chvílemi se film sice trochu odklání ke klasickým "Seagalovkám kočka vs myš" po chvíli se ale opět vrací do svých výborných kolejí. Film rozhodně stojí za skouknutí a také si myslím zaslouží vyšší hodnocení za svůj jednoznačný a přímý děj, avšak se spousto zajímavých zvratů, které vás udrží v pozoru celých 91 minut. Souhlasím s Arkosem a troufnu si říct, že se skutečně jedná o jeden z nejlepších thrillerů, které vytvořila Velká Británie, ne-li i celý svět. ()

Eluin

Hodně mě to chytlo, byť na výsledném hodnocení dost hraje roli i fakt, že v daný moment sledování jsem měl velkou chuť shlédnout zrovinka něco takového :-) ()

Olík

I když podobné téma bylo zpracováno již na stovky způsobů, vždycky se dá přijít s něčím novým, co připoutá diváky do křesel. Bohužel u tohoto „nenápadného“ anglického thrilleru jsem se ničeho takového nedočkal. Chybí tomu šťáva, atmosféra, originalita, ale bohužel to co takový film nejvíce potřebuje a to je napětí. ()

owwidius

Ale veru dalo sa to pozerat, hlavne atmoska to drzi dost nad vodou. Zvysok uz je potom tak trochu okukany a pritiahnuty za vlasy, ale na to jedno pozretie (vecer v telke po opici hehe) to neurazi, Take slabsie 3 brmbolce. [#78/2012] ()

Heroine odpad!

Nemůžu si pomoct, ale celé mi to přijde odfláklé. Bez motivace, bez důvodů, bez logiky, bez závěru. Potom nemá smysl se ani pokoušet být napínavý, když to skončí jak rádoby strašidelná povídka od desetiletého dítěte. On toho chlápka rozplácl, a dopadlo to dobře! A co nějaká konspirace? Proč policie nikdy nedorazila? Co ten komplic od ochranky na benzínce? Nejenom že to není ani strašidelné, ani napínavé, a ani ten "z nouze John McClane" mi nebyl nijak sympatický, ale ještě tomu chybí logika, motivace, a závěr. ()

Rathalos

Anglicko opat boduje naplno v hororovom zanri,skvela zalezitost v hlavnej ulohe s vybornym Williamom Ashom,bavil som sa naplno a mat taku priatelku ako mal on vo filme,tak sa zastrelim,hrozna zenska...:-) ()

Hapretor

... na uspání ok ... jen tady byl ukázán asi nejhouvnatější zachránce své drahé polovičky, protivné p . .. a nejdebilnější únosce v dějinách filmů tohoto žánru ... skončil, jak zasloužil ... ()

nurielka

Atmoféra sa vo filme podarila takmer na 100 percent, niektoré scény však neboli dotiahnuté do konca, dosť často mi liezol na nervy aj škriekajúci hlavný hrdina. Ale to mal byť zrejme zámer. Zdá sa, že najlepšie to zahral ten únosca:) ()

darkreider

Veľmi podarený thriller, neviem ako moc tam je hororu, ktorý sa tiež spomína v rámci filmu. Je to napínavé a dostatočne zaujímavé, aby udržalo pozornosť. Takže nevadia ani slabší herci. Škoda, že k záveru už to bolo prehnané a šofér bol asi neskutočný flegmatik, lebo aj pri "naháňačke" medzi kontejnermi zvolil vychádzkové tempo. Tiež by som rád vedel, prečo sa tie únosy diali, ale nevadí, nech si nechajú toto tajomno. ()

emdvojka

Zaujímavý počin skoro bez agresívnych prvkov, ak teda nepočítam pero v oku či klince v rukách, ale inak by som to skôr prirovnal k filmom na sobotňajší prime-time, takže násilia si až tak strašne neužijete. Vysvetlené tam je strašne málo, aj keď scénar trošku načrie o aký biznis v tomto filme ide... A aj keď sa na prvý pohľad zdá, že zabiják je tu kamionista nakoniec s toho výjde hl. hrdina ešte horšie....a to myslím nieje spoiler, je to len môj názor... Ale aj tak to viac ako na tri hviezdy nevidím, pretože sa mi niektoré scény zdali strašne blbé, ako ten prvý zážitok s bielym kamiónom...otrasné chovanie hl. predstaviteľa, keby to vtedy urobil ako sa hovorí zo štipkou rozumu, bolo by po filme...takže tak... ()

cerbygerby

Nemyslím si že by si tenhle horor zasloužil tak malé hodnocení jaké tu je. Mě rozhodně vtáhl, a vzhledem k tomu jak film dopadl, možná nás bude čekat druhý díl, ale nechme se překvapit. ()

Ondr@932

Povedený horor, takové mám rád :-) Ale nějaké své mouchy má (nezajímavé scény ...). Ale hororová atmosféra zafungovala a to je hlavní. Trochu mě to připomínalo film Jízda do pekel. 60% ()