Neobyčejné životy

Česko, (2009–2014), 70 h 17 min (Minutáž: 50–53 min)

Petr Nárožný, Antonie Hegerlíková, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Josef Abrhám, Stanislav Zindulka, Radoslav Brzobohatý, Jaroslava Adamová, Lubomír Kostelka, Květa Fialová, Blanka Bohdanová (viac)

Životní a profesní příběhy významných českých a slovenských herců současnosti.  Jde o cyklus 52 minutových dokumentů, zachycující výrazné herecké osobnosti českého a slovenského divadla, filmu a televize. Název a metoda jsou odvozeny ze známé Čapkovy prózy. Jde tedy o dokumenty bilanční, v nichž se se známými herci vydáme po stopách jejich životních rozhodnutí a práce. Bez touhy po senzačnosti, ale se snahou dobrat se určité lidské i profesní moudrosti, k nimž člověk na určitém bodu své životní cesty dospěje. (Česká televize)

Recenzie používateľa Padme_Anakin k tomuto seriálu (6)

Jana Štěpánková (2009) (S01E06)

Nejkrásnější modré oči, výborná herečka, půvabná žena... velmi pěkně zpracovaný a natočený dokument. ()

Josef Abrhám (2009) (S01E11)

Velice příjemné nahlédnutí do osobního i profesního života výborného herce, charismatického muže, noblesního pána, tím vším pro mě Josef Abrhám byl a na filmovém plátně zůstává dál.. Posílám poděkování tam nahoru do hereckého nebe za ten obrovský kus poctivé a tvůrčí práce.. Odpočívejte v pokoji, krásný dragoune ♥ ()

Nina Divíšková (2010) (S02E02)

Krásný dokument o životě pozoruhodné herečky se zajímavou barvou hlasu, pestrou tvorbou divadelní i filmovou a především o člověku pevných zásad se zcela jasnými životními prioritami.. Upřímnost a otevřenost paní Divíškové pro mě byla odzbrojující, místy mi tekly slzy dojetím (i pochopením), posílám tam nahoru poděkování a zůstávám s úctou.. ()

Milan Lasica (2011) (S03E08)

Moc pěkně zpracovaný životopisný dokument a velice příjemné nahlédnutí do života zajímavého člověka, tvůrčí osobnosti a umělce v mnoha ohledech či oborech.. Pobavilo mě, jak sám o sobě říkal, že je lenivý a souhlasně jsem přikyvovala, že nerad vstává a nemá rád ráno.. Potěšila mne účast přátel i manželky, zůstávám s úctou a upřímným obdivem.. ()

Hana Maciuchová (2012) (S04E02)

Pro mě je paní Hana Maciuchová ztělesněním půvabu, elegance, vnímavosti, inteligence.. Smekám před tím obrovským kusem poctivé práce, pestrostí rolí, širokým záběrem, cením si upřímnosti a prosté lidskosti.. Domnívám se, že to, co si přála, ve svém životním poslání herečky, beze zbytku splnila, u mne beze sporu ano... Dokázala mě rozesmát, uměla mě rozplakat a v neposlední řadě přimět k zastavení a zamyšlení... Snad mé prosté „děkuji“ tam nahoře uslyší... S úctou.. ()

Libuše Šafránková (2013) (S05E08)

Moc pěkně zpracovaný dokument a krásné ohlédnutí za profesní dráhou půvabné, talentované a velice příjemné ženy.. Od malé Barunky nesmělými krůčky k Popelce, no a pak už se s filmovými nabídkami roztrhnul pytel.. Posílám tam nahoru do hereckého nebe poděkování a v úctě zůstávám, paní Libuška je součástí mého vlastního srdce a na tom se nic nemění.. ()