Neobyčejné životy - Série 4 (2012) (séria)

Hana Maciuchová (S04E02)

(epizóda)

Setkání s oblíbenou divadelní a televizní herečkou.  Vypočítávat televizní role Hany Maciuchové je sice možné, ale bylo by to značně namáhavé. Tolik jich za dobu svého uměleckého působení vytvořila. O její neslábnoucí oblibě u diváků ostatně svědčí i v jejím oboru mimořádný počet cen TýTý. A tak si alespoň připomeňme některé seriály: Nemocnice na kraji města, Chalupáři, Ulice, Dobrá čtvrť, Dnes v jednom domě a v neposlední řadě i Krkonošské pohádky. Z filmů pak alespoň roli Olgy Scheinpflugové v Člověku proti zkáze i rodičovské postavy ve snímcích Lucie postrach ulice nebo Samotáři. Po dlouhá léta byla v diváckém povědomí spjata s Divadlem na Vinohradech, kde patřila k výrazným oporám repertoáru a vinohradské inscenace s paní Maciuchovou jsou dodnes i zlatým fondem ČT – jmenujme například Poprask na laguně, Cyrano z Bergeracu nebo Jedno jaro v Paříži. O své cestě k herectví i o zákrutách života bude s podmanivým životním nadhledem a moudrostí vyprávět v dokumentu z cyklu Neobyčejné životy. (Česká televize)

NinadeL

Koncept Neobyčejných životů skutečně nebyl a není nijak ambiciózní, pouze se setkáváme s osobnostmi našeho veřejného prostoru. Ale přiblížit se k někomu takovému, jako byla Hana Maciuchová, je vždycky příjemné. Pokud chceme studovat její práci, musíme samozřejmě zvolit jiné zdroje. ()

Padme_Anakin

Pro mě je paní Hana Maciuchová ztělesněním půvabu, elegance, vnímavosti, inteligence.. Smekám před tím obrovským kusem poctivé práce, pestrostí rolí, širokým záběrem, cením si upřímnosti a prosté lidskosti.. Domnívám se, že to, co si přála, ve svém životním poslání herečky, beze zbytku splnila, u mne beze sporu ano... Dokázala mě rozesmát, uměla mě rozplakat a v neposlední řadě přimět k zastavení a zamyšlení... Snad mé prosté „děkuji“ tam nahoře uslyší... S úctou.. ()

sator

Přemýšlivá, lyrická, uhrančivá, pragmatická, zasněná, pravdivá, silná a zraněná,obyčejná a otevřená, snad jedině smysl pro humor jsem nezahlídl ( a ten já vnímám zásadní)... paní herečka...S Adamírou trval vztah od jejich 27 let, Adamírovi bylo 46 let. ()

topi80

U Hany Maciuchové jsem si díky jejím paničkovským rolím a dramatické dikci vždycky říkal, že s tou bych na kafe fakt nešel, neb by mě neustále kárala a poučovala. V tomto dokumentu ji poznávám jako milou a rozvernou ženu s neobyčejnou jiskrou. Člověk si ani neuvědomí, v kolika pěkných rolích nám udělala radost. ()