Neobyčejné životy - Série 1 (2009) (séria)

Jana Štěpánková (S01E06)

(epizóda)

V jejím pohledu byla křehkost, plachost a také vědomí hlubších souvislostí... Poprvé stála Jana Štěpánková na jevišti ve čtrnácti letech, a to hned po boku svého slavného otce. Ne ovšem na prknech Národního divadla, ale u ochotníků v Železné Rudě. Říká, že se jako herečka narodila ve Východočeském divadle v Pardubicích, kam nastoupila po absolutoriu DAMU do angažmá a strávila zde šest krásných sezón. V roce 1959 se stalo jejím domovským divadlem pražské libeňské Divadlo S. K. Neumanna, kde působila až do roku 1972. Od roku 1972 až do roku 2000 byla členkou souboru Divadla na Vinohradech. Do povědomí diváků vešla hlavní díky roli starší dcery Pavly, a to ve velmi úspěšném televizním seriálu Taková normální rodinka. Šest let poté přišla její další velká seriálová role v Nemocnici na kraji města, kde si zahrála doktorku Danu Královou. Tuto roli mohla rozvinout i v pokračování seriálu, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech a Nemocnice na kraji města – nové osudy. Zazářila coby čilá a prostořeká babička v seriálu Ranč U Zelené sedmy. (Česká televize)

troufalka

Viděla jsem jž dřív, ale vysílací čas krátce po hereččině smrti mnohé podtrhnul. Měla jsem jií moc ráda, myslím si, že role babičky Kudrnové jí vystihla dost podstatně. ()

Lukrecie

Krásný portrét výborné charakterní herečky.  "Kdybych měla žít znovu, neměnila bych. Byl to krásný život." z Kočičí hry ()

sator

Pro mě byla představitelkou studenopsíčumákového herectvi... Ledová královna...její nenávistná reakce na seriál Bohéma ji ukázala v pravém světle, ona se na lidi nedívá ona je krájí..(řekla o ní maminka) ()