Ranč Pri zelenej sedme

• Česko Ranč U Zelené sedmy
všetky plagáty
TV spot 5
Komédia / Rodinný
Česko, (1998–2005), 18 h 49 min (Minutáž: 26–29 min)

Réžia:

Miroslav Balajka

Miroslav Noga, Milena Steinmasslová, Jana Štěpánková, Lubomír Kostelka, Marián Beník, Pavel Zedníček, Ivana Škarková, Patricie Pagáčová, Robert Jašków (viac)

Donedávna byli Kudrnovi rodina jako každá jiná. Žili ve městě, maminka (Milena Steinmasslová) optička, tatínek (Miro Noga) počítačový programátor, děti typické "oběti konzumní společnosti". Jediným disharmonickým bodem jejich životů bylo soužití se sarkastickou babičkou (Jana Štěpánková), upoutanou na kolečkové křeslo a nešetřící jízlivými poznámkami. Pak se to ale stalo - jistý notář jim telefonicky oznámil, že Kudrnův strýc Hubert (o kterém slyšeli poprvé) zemřel a odkázal jim statek. Maminka, nadšená zastánkyně zdravého života, to uvítala s nadšením, ostatní s rozpaky. Přesto se Kudrnovi na ranč přestěhovali a začala tím velká zemědělská sága, kdy se pošetilí městští lidé naivně pouštějí do sžití s přírodou. Nad některými nápady jejich nejbližší soused, starousedlík Jeřábek (Lubomír Kostelka), jen kroutí hlavou. (Česká televize)

TV spot 5

Theraphosa

Jeden z mála seriálů,který mne zaujal.Především to prostředí,ve kterém se odehrává není nudné jako v jiných seriálech(rodinná pouta nevyjímaje).Roli otce ztvárnil Miro Noga velice humorně(propůjčení hlasu Petra Rychlého byl velice šťastnou volbou),ale babča už mě tam moc se svými radami a vševěděním moc neladí. ()

jack.hnut

Ranč U Zelené sedmy se letos dočkal již třetího série jejich dobrodružství. Kudrnovi nic neslevili ze své potrhlosti. Bohužel musím konstatovat, že se mi to už vůbec nelíbí. První dvě řady byly srandovní,vycházely hlavně z odlišného života na venkově a ve městě. Teď se jedná jen o vaření z vody s naprosto uhozenými zápletkami. Z původně milé maminky se stala regulérní otravná pipka, kterou bych nejraději umlátil fialkama. Seriál má však jednu silnou zbraň a to v podání Jany Štěpánkové hrající babičku.Je to typický rodinný seriál, ze kterého jsem byl kdysi opravdu nadšený. ()

Valkyria

Tenhle seriál jsem milovala... Vždycky jsem celá rodina usedli a dívali se... Taková pohodová podívaná. První série byla parádní, druhá ještě koukatelná ale třetí série už byla vyšťavená s nápady. Bohužel. Jana Štěpánková jako babička - naprosto geniální, role jí sedla jako ulitá a člověk měl pocit, že je takhle úžasná i v reálu! :) A neseděl by tam předabovaný hlas Miro Nogy, protože jsem za ním prostě pořád viděla Petra Rychlého, kterého zrovna nemusím. ()

Gemini

Seriál bez minimálně jedné postavy čerpající životní energii ze sarkasmu nebo cynismu už dnes snad nikdo nenapíše. Ale v případě Jany Štěpánkové tuto neoriginalitu rozhodně tvůrcům vyčítat nebudu. Naopak bych je svinským krokem hnal bejkovcem kolem vsi za předabování Mira Nogy Petrem Rychlým. Nejen že je to (jak podotýká Tosim) naprosto zbytečné kvůli češtině tohto Slováka, ale proč by boha jeho nemohl otec rodiny mluvit slovensky? Myslím, že by to dnešním mladým svišťům jen prospělo, navíc slovenskočeských manželství je ve věkové skupině manželů Kudrnových víc než dost, tak na co si to sakra hrajeme? To by ale bylo na delší debatu a hlavní je jiná věc. A sice to, že Ranč U Zelené Sedmy je (když ho vezmu jako celek) s kadencí jednoho dílu týdně v pohodě (ale bez přemýšlení a rejpání) sledovatelný seriál, jehož kvalita, reprezentovaná zde především zábavností, osciluje okolo průměru televizní zábavy. Nicméně v porovnání s ambiciózními komediálními pokusy jako byl Duch Český a podobné slátaniny vypadá jako Twin Peaks vedle Buffy. 60% ()

Zagros

Fajn český seriál, který jsem jako mladší pravidelně sledoval. Rodinka byla obsazena a zahrána obstojně, jednotlivé příběhy byly lehce ulítlé, ale celkově vtipné a já se u Ranče U Zelené sedmi dobře bavil… tedy alespoň u první série. Druhá už mi přišla zbytečně natahovaná a ne tak vtipná. Beru jednu hvězdu, nechávám dvě a třetí sérii si pro jistotu odpustím. ()

• Seriál se vysílal také v Polsku. Slovinsku, Chorvatsku, Německu, Kanadě a na Slovensku. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (me116)
  • Seriál existuje ve dvou formátech: s díly po 52 minutách a s díly po 26 minutách. Z hlediska prodejů je to velmi významný fakt, neboť s výjimkou Chorvatské televize všichni zahraniční vysílatelé nakoupili „krátkou“ verzi s půlhodinovými epizodami. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (me116)
  • Filmovalo se i na nádraží Městečko u Křivoklátu, ve Velkých Přílepech, Horní Lhotě, Drnovicích, na nádraží ve velkých Karlovicích, Boskovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)