Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

lestatos

Nehorázne lepkavá sociálna utopia a nezmení na tom nič ani fakt , že sa to tak skutočné odohralo. Skutočný dôvod , prečo som to pozrel bola pre mňa šokujúca sprava o oskare pre Sandra Bullock. Sandra mi pije nervy už tak 15 rokov a nešlo mi do hlavy , kde sa to v nej vzalo. Nuž nevzalo, len filmová akadémia sa asi úplne zbláznila. Scéna kde bohabojná Sandra „zatočí“ s černošským šéfom gangu je tak smiešna že by som dal rejžovi najradsej jednu do zubov. Mikovi v jeho živote držím palce ale inak zo seba idiota robiť nenechám. 30% ()

Izi

Americká pohádka, kde se z hodného a blbého černého šreka stane stane trošku chytřejší čenrý šrek. Pro mě naprostá ztráta času. ()

student_P321

Víc "američtěji" už to snad ani nejde - Vlastně mi to přišlo jako pohádkový příběh, kdy si jedna zazobaná a hrozně moc charitativní ženská vzpomene, že támhle tomu velkýmu, nevýraznýmu černochovi se musí pomoci a udělat z něj něco úžasnýho (ať to stojí co to stojí) protože "on na to má". Jako myšlenka to je samozřejmě hezká a jestli se to opravdu, tak jak to je právě v tomhle filmu, stalo, tak klobouk dolů, ale spíš si myslim, že né (a jestli fakt jó, tak to je možný vážně jen a jen v tý Americe). ()

Indio

Povrchní líbivě natočená reklama na morálně nezkaženy america lidičky. Sandra se mi tam moc líbila proto ta jedna hvězda. ()

rottkiw

...I přes mojí povahu jsem 3/4 filmu brečel. Přijdu si jako 13-ti letá holka. Vůbec nevím, co bych o tom filmu řekl, ale určitě se na něj podívám někdy znovu. Takže víceméně bez komentáře a dávám 4 hvězdičky. ()

Gmic

Snaha o vytvoření emotivního "dojáku", která je cítit po celý film mě ani trochu nerušila. Ano, americký sen to trochu je, ale nekompromisní Sandra Bullock, která chvílemi skoro nenechá "BigMajka" vyniknout dává filmu příjemnou pozitivní atmosféru. Po delší době role ve které se mi Bullock vážně líbila. ()

huhuhu783

Já teda nemám nic proti tomu,že si ochočili zrovna černouška,to sem přešel v pohodě. Dokonce tam i zaznělo,že se to tak v USA děje,že si najdeš sociálně slabýho,ale hráčsky dobrýho člověka a z toho pak rejžuješ. Celková pointa fiílmu vypráví o tom,jak můžeš buď svůj život zahodit a nebo ho chytnout za pačesy,pokud máš možnost a někdo ti chce rozumně pomoct.U nás to zatím nemá takovou váhu-nechápeš moc děj,pač sme evropskej sociální stát a perem prachy hlavně těm co nemaj práci,byt a chuť neco dělat,ale kdoví co jednou bude. Myšlenku hodnotím velmi dobře a jednou pochopíme i v evropě vo co tam de a nemusí to bejt za tak dlouho jak by se zdálo ()

J.Bonnie

Myslím si, že všichni ti, kteří tady tento film odsuzují kvůli tématu a nazývají nevěrohodným apod. jsou přesně ty typy lidí, kvůli kterým je svět stále horším místem. Tady přece nejde vůbec o rasovou tematiku. Ani o to, že bohatá panička si pořídila medvídka na hraní. To si opravdu mohou myslet jen ti, kteří by sami něčeho takového nebyli schopni a sama myšlenka takovýmto nezištným způsobem pomoci někomu dalšímu je vysloveně znechucuje a děsí. Jestli je vás takových většina, tak to pak zase děsí mě. Pro mě osobně je tento film inspirací jak se lze realizovat. Leigh Tuohy se stala mým vzorem a jsem ráda, že znám podobně založené lidi i v reálním životě - ano, opravdu tací existují! Kdybych jednou měla příležitost takovýmto způsobem pomoci potřebnému člověku, můj život by měl smysl. A vzkaz pro CIvala - JDI SE BODNOUT a zalez někam, kde soucit a pomoc druhým jsou sprostá slova, tam budeš jako doma! ()

Luci.1

Tento film jsem s napětím očekávala především kvůli Sandře Bullock a musím říci, že nezklamal. Jak celkový film, tak jednotlivé herecké výkony zaslouží smeknout. Je to kvalitní drama dle skutečné události, které přináší poutavý a mnohdy dojemný příběh černošského chlapce, který se díky bohaté a vlivné rodině dostane do podvědomí všech. Musím přiznat, že jsem film viděla již několikrát a rozhodně to ani jednou nebylo naposledy. ()

tompolicky

Co napsat tomuto skvělému dramatu s výborným scénářem a hereckým obsazením. Snad jen, že v původním znění je o dost lepší než s Českým dabingem. Za mě pěkných 90% ()

Votysss

Tento film mě skutečně oslovil. Mám rád sportovní film, ale tento mi přinesl daleko víc: skvělý příběh, dobře rozpracované postavy a dost velkou várku dobrého a trefného humoru. Příběh vás pohltí a rozhodně nenajdete nějaká hluchá místa. Musím uznat, že Sandra Bullock zahrála svou roli opravdu dobře a za sebe hodnotím její výkon zde, jako její nejlepší vůbec! ()

krajec_svk

Jeden prijemny vecer ked som dosiel domov a chystal som sa citat prave kupeneho zaklinaca pustila manzelka film ktory chcela dlhsie vidiet, prekonal som sa a odlozil knizku ze dam tomu sancu a ajhla dokukal som to cele a ohodnotil na 4 hviezdy. Obaja herci skveli aj ked islo o klasicky americky sen. ()

Bullet

Toto je krásný film.Ale fotbal je jen jeden,a neni to ta americka parodie na ragby.Ergo,americkej fotbal je ragby pro americky uknouraný buzničky. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)