Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

pepa3rd

Emotivně silný a především po všech směrech vyvážený příběh s do hloubky propracovanými postavami. Najdete tu několik rovin mezi kterými film nenuceně proplouvá a vy se tak v jednu chvíli usmíváte, abyste chvíli na to prožívali strach nebo dojetí, přesně tak, jako hlavní představitelé. S tím souvisí bez výjimky vynikající herecké výkony v čele se Sandrou Bullock, která je zde neuvěřitelná a to v tom nejlepším slova smyslu. Tenhle příběh prostě prožíváte. Ostatně, film, který mě donutí ještě v půl jedné sednout k počítači musí být buď naprosto hrozný a nebo naprosto skvělý. Doufám, že ste pochopili, že tohle je ten druhý případ. 90 % a to o americkém fotbalu nevím téměř nic. ()

Kritiq

Moc dojemný příběh "obrovsky" sportovně nadaného chudého chlapce, který ke štěstí příšel díky své opatrovnici Sandře. Teprve až na konci jsem se dozvěděl, že je to podle skutečné události a to byla ta zlomová chvíle, kdy jsem se rozhodl dát tomuto filmu 4 **** , ale místy mi to přiělo příliš "americké" ()

the_bitch

Americký príbeh o prichýlení veľkého čierneho chlapca, a o jeho životných útrapach, problémoch a americkom futbale. Vynikajúci scenár od Johna Lee Hancocka a skvelá Sandra Bullock. Film na ktorý sa určite oplatí pozrieť, a nielen raz. 4* ()

canni

Super film, emoce tekly proudem. Quintona vám musí být líto ikdyž jste sebevětší tvrďák a odpůrce lidí. Na Sandru s blond vlasama jsem si chvíli musel zvyknout a poté jsem se sní dokázal smířit. Lidí s chováním jako ona ve filmu by mohlo být více. Výkon malého Jae Heada byl super !!! 90% ()

Joppo88

Jedna silne emotívna športová dráma z prostredia amerického futbalu. Aj keď je film doslova nabitý niečim čistým a krásnym, chýbal mi tam drive amerického národného športu. Dávka adrenalínu by vôbec neuškodila. ()

redwik

Tak, a po dopozeraní sa idem hneď vrhnúť na Google a vyhľadať si niečo o Michaelovi Oherovi. Veľmi zaujímavý a dojímavý príbeh o čiernom hráčovi amerického futbalu. Naozaj ma prekvapilo, že je to podľa skutočnej udalosti, vôbec by som si nemyslel, že by niekto len tak zničoho nič zobral do svojho domu bývať prihlúpleho tlstého chlapca. Nuž, oplatilo sa im. A celkom ma pobavilo, že Lily Collins hrala postavu, ktorá sa volá Collins. Ach, ako ja milujem to jej obočie. ()

goni

Velmi pekny a emotivny rodinny film s hlbokou myslienkou. Keby to nebolo natocene podla skutocnej udalosti (vid fotky pri zaverecnych titulkoch), nikdy by som neuveril, ze je nieco take v realnom svete mozne. V kazdom pripade, je to prijemna zmena v mori sucastnych akcno-scifi-hororovo-dramatickych filmov [57/2013]. ()

PEZ

Uz dlho som nevidel film plny uprimnej naivity podanej tak podmanivo. Plne vedomy si skreslenia reality, ktorej sa nam skrz platno dostava, vratane typicky americkych vsuviek, dam s kludnym svedomim plny pocet, pretoze odkaz, ako aj sposob akym ho podava na mna plne zaucinkoval (a navyse je to odkaz majuci sancu zlepsit veci k lepsiemu). John Lee Hancock si vzal motto "v jednoduchosti je sila" k srdcu a natocil priamociary film, avsak bez sileneho emocionalneho vydierania, s perfektnou Sandrou Bullock. Aj som bol zvedavy, ci toho Oscara a Zlaty Globus nedostala skrz "politicke" rozhodnutie, ale musim konstatovat, ze si to Sandra naozaj zasluzila. Bola 100-percentna. Mimochodom je to prvy film v historii, ktory s jedinou zenskou predstavitelkou na plagate dokazal prekonat hranicu 200 mil. USD v americkych kinach. Prekvapil aj (pre mna neznamy) Quinton Aaron a buduca hviezda Jae Head - ten zahral jednoznacne najsympatickejsiu postavu. The Blind Side moze prist niektorym ludom, najma cynikom, ako prehnane sladka rozpravka. No nielenze je cely pribeh zalozeny na skutocnosti, ale hlavne ukazuje, ako mozeme pomoct druhym, ak sa k tomu rozhodneme. Vyborny film, ktory si rad pozriem znova a urcite ho odporucam vidiet ostatnym. ()

Hpatrik

Tohle je taková moje guilty pleasure. Téměř pohádkový příběh, natočený podle skutečné události, se bez velkých dramatických zvratů ubírá k vysněnému konci, který nelze Michaelu Oherovi nepřát a netěšit se z něj. Úžasná Sandra Bullock v roli Leigh Anne Tuohy a její postupné budování vztahu/sbližování s Michaelem, jsou pro mě zlatými hřeby tohohle snímku. PS: Viděno již potřetí, a stále to funguje. ()

chrispe

Mý skeptický já se celou dobu ptalo, zda to nebylo přece jen všechno nějak děsně růžový. Postava, kterou hrála Sandra Bullock mě vyloženě iritovala a pro malého "Sí džeje bo Es džeje bo já nevím jak na něho pokřikovali" jsem nenašla pěkného slova. ()

Torgal

Za každú cenu hrejivý film – nech ten opálený Hodor spraví hocičo (aj keď prizabije Sandrinho syna na aute, ktoré od nej dostal), vždy sa stretne s nekonečným pochopením a podporou celej rodiny (i keď tá nemá žiadny dôvod mu pomáhať – možno okrem kolektívneho belošského pocitu viny). Jediné šťastie, že je to podľa skutočného príbehu. Sandra hrá ale dobre (no že dostala Oskara by ma ani vo sne nenapadlo) a aj medvedík je celkom sympaťák. Takže nakoniec celkom fajn. 7-/10 ()

Kalimero13

Jako osobnostní drama to beru. Z tohoto pohledu je to příjemný, dojemný a vtipný snímek, kde se děje spousta dobra, i když se občas hodně tlačí na pilu. Stačí ale poodstoupit trošku dále, a ta problematika je mnohem složitější. V širším kontextu pak nekoukáte na optimistický film, jak je pomáháno jednomu člověku, ale koukáte na dost pesimistickou výpověď toho, jak to pro celej zbytek nefunguje a pokud se hodně věcí nezmění, nikdy fungovat nebude. Každý skutek, který hlavní hrdinové udělají, aby porazili nepřízeň osudu, je jen další ukázkou, proč mají ostatní smůlu. Přestože to postavy nikdy nezmíní, ani se nechovají, jakoby vlastně řešili globálně nějaký problém a na konci na to dokonce upozorňují, přesto je tu ta pachuť, jakoby obsah filmu snad byl řešením. A to právě přesně není. Takhle by to fungovat nemělo. ()

Vabr

Do ZSV jsem měl prezentaci na naučenou bezmocnost. Rád, když si dělám do školy referát o nějakém tématu, si ho spojím s filmem. Google mi házel tenhle, tak jsem se koukl. Překvapivě, byl hodně dobrej na to, že se jedná o film podle skutečné události. Takový jsou snad vždycky nudný sra*ky. Přes stopáž dvou hodin jsem se ani na chvíli nenudil a byla tu spousta zajímavých momentů. Dialogy a uvažování postav je velmi reálné, zvlášť v tu dobu, kdy se rozhodne Sandra Bullock mladýho Michaela nechat přespat u sebe doma, a pak váhá, jestli to byl dobrý nápad, jestli něco neukradne. Herecké výkony byly trefné a postavy byly velmi sympatické. Ve výsledku to bylo fakt příjemné překvapení a byl jsem rád, že jsem se podíval. Vyhodnocení: S naučenou bezmocností to nakonec mělo hodně málo společného, takže jsem to u prezentace ani neříkal 😄 ()

Laborant

Sebejistota, odhodlání a srdce na správném místě. To vše ukazuje Sandra Bullock, které jsem v tomto filmu věřil naprosto všechno co udělala. Tyto role jí opravdu moc sluší. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)