Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

A_málka

Typická Amerika, dalo by se jednoduše říci. O to víc je třeba si uvědomit, že tento příběh je podle skutečné události. A proto je pro mne cennější. ()

Modus

Sportovní příběhy které se pyšní tím, že se skutečně staly, patří mezi mé oblíbené...Může to vypadat jako kýč nebo hloupost, ale přece jen to v sobě ukrývá malé poselství – nic není nemožné!!!Patrně bych si tohoto filmu nikdy nevšiml kdyby nebyl nominovaný na “plešouny”...Bůh chraň tyto filmy které nemají patřičnou propagaci, prošli by okolo mě a já bych o tom ani nevěděl, protože vím že to v našem kině nikdy dávat neboudo...I když je to sportovní příběh, v mnohém mi to připomínalo Gran Torino, musím podotknout že Torino se mi fakt páčilo...Velkým pozitivem podobných příběhů je fakt, že nehrají jen na dramatickou strunu, ale jsou tam I světlé momenty, které z těchto příběhů činní to skutečné...Pravděpodobně film ocenění nezíská, ale byla by chyba ho propásnout!!! ()

Kaučuk03

Nebýt to podle skutečné události, tak by to bylo už na hranici uvěřitelnosti, což je vlastně i tak. Náš narostlý hošan toho sice moc neřekne, ale i tak to působí dojemně. Sandra je pořád kus, no ten malý zrzounek mě tam docela vytáčel. Adaptace do rodiny mi přišla taky dost psychologicky nepropracovaná. A jak řekl kamarád: "Tolik hodných lidí jsem snad v žádném jiném filmu neviděl." I když to na mě působilo moc prvoplánově, uvědomoval jsem si, že je to v podstatě jen ždímačka citů, tak jsem prostě neodolal. ()

guri

Po Navrhu dalsi vynikajuci vykon Sandry Bullock v roku 2009. I ked v tomto pripade sa da zrejme hovorit o jej zivotnom vykone. Pribeh je predvidatelny, no je ukazovany tak, ze sa divak velmi nezamysla nad tym, ze vedel, co sa stane v najblizsom case. Neviem nakolko sa scenar odlisuje od skutocnosti, no aj napriek tomu mozem vdaka tomuto filmu povedat, ze dobri ludia este ziju. ()

ZsuZska

Tak sladký!!! Všichni se maj tak rádi, všechno funguje, všichni si pomáhaj, jsou na sebe hodný.... nevim proč kolonka "drama" .. po takovymhle výčtu, bych rozhodně nečekala, že bych byla ochotná dát 4 hvězdy... ale ten film mě dostal, sandra výborná... "don't know..?" ()

Jeand´Boa

Jsou filmy, které to prostě umějí...umějí vykládat příběhy...lidské příběhy o lidech...ne o scénáristy stvořených postavách a o uměle vystavěných vztazích a citech...nikdy bych nevěřil, že se toho dočkám a dočkám-li se, že to schválím, ale Sandra si toho zlatého plešouna věru zaslouží... ()

NormadSoul

Sandra za tu roli zasloužila a přímo excelovala. Oscar jí právem patří. Příběh starostlivé matky o nevlastního syna, která zabezpečila jeho budoucnost a ten černoch bude nadosmrti jí vděčný. Děj tohoto filmu je napínavý, prostě typický americký film. ()

cogi

Takový film už celkem i chyběl ... dlouho nic podobného nenatočili ... nádherně zpracovaný příběh (a to ještě skutečný), hezky vyvážená vážnost, komedie ... sandra bullock si za tuhle roli opravdu zasloužila oscara ()

maaan

Naprosto mě to překvapilo. Spokojenost. Moje pocity byly jistě umocněné tím, že jsem seděl uprostřed amerického kina, kde všichni fotbal žrali, ale každopádně i tak musím říct, že to bylo moc pěkné...a hlavně žádná obrovská cliché, kterých jsem se malinko obával. Thumbs up. A Sandra si Oscara opravdu zasloužila. ()

kuces

Už pěkně dlouho mi takhle nečekaně nezvedl naladu žádný film. Nevím proč, ale mám z toho filmu ještě pořád přiblble usmívající se "kxicht" :-). Sandru Bullock jsem nikdy nevyhledával, tak až teď si na ni budu dávat větší pozor. Kdo má příležitost a ne a ne se na to kouknout, tak směle do toho. 9/10 ()

Verner

Chudáček černoušek. Nemá kde bydlet, nikdo ho nemá rád, je trochu zaostalej ale má velké srdce. Sandra Bullock se ho jako dobrá křesťanka ujme a najednou už černoušek má kde bydlet, všichni ho maji rádi a už neni zaostalej. Haleluja. Ale natočený je to celkem slušně a Sandra Bullock je kočka. ()

shereen

Parádní feel-good movie. Sandra konečně dostala pořádnou roli, využila ji na maximum a hned je z toho Oscar. Tenhle film není ale jen film o popelce amerického fotbalu, je to i věrohodně zpracovaná sonda do americké společnosti. Chápu, že se nemůže tenhle film líbit lidem, kteří a priori bojkotují dojemné filmy, proč se ale nenechat dojmout, když se jedná o tak dobrý film, jakým je The Blind side. ()

Carthorias

Pro někoho možná moc americké, nebo sladkobolné, ale moc dobře se na to kouká. Jeden z těch filmů po kterém vám svět přijde jako lepší místo, i kdyby jenom na chviličku. ()

siloalampa

Super americký film, v ktorom aj keď sa síce narodíte ako zaostalý sociálny prípad, všetci vám s tou najväčšou láskou a odhodlaním pomôžu a vy sa musíte stať a stanete sa hrdinom a príkladným vzorom. Sci-fi nepatrí medzi moje silné žánre, inak by to boli určite hviezdičky štyri... ()

mi-ib

S odstupem pul dne, kdy teprve píšu tento komentář bych asi dal jen 3*, jenže já hrozně slyším na to, když je nějaký příběh podle skutečnosti. I když docela by mě zajímalo, jak je to třeba s těmi ochranářskými reflexy, nebo jak dokázal zachytit kluka před airbagem, to bych řekl, že úplně tak nebylo. Nebo Sandra Bullock jako novodobá Matka Tereza mi na dnešní dobu taky moc neseděla. Oscara neumím posoudit, ale pro mě Sandru ještě o něco zastínil Quinton. Slabší 4*. ()

Gabretta

Nemám ráda filmy se sportovní tématikou a ty o americkém fotbalu obzvlášť. Tento sport je pro mě nezajímavý, příliš tvrdý a nudný. Na začátku jsem tak nahlížela i na tento film. Nezajímalo mě blíž, o čem by měl být - stačilo, že je spojen s americkým fotbalem. Dlouho jsem váhala, jestli se na něj podívám. Nakonec jsem se k tomu po dlouhé době odhodlala. A? Jsem naprosto překvapená, unešená. Ano, samozřejmě je přítomna hra na city. Ale na tomto filmu je vidět, že i snímky se sportovní tématikou (ačkoliv tady nehraje ústřední roli!), lze točit neotřelým způsobem a vtisknout jim i určité poselství. O bravurním výkonu Sandry Bullock a psích očích Quintona Aarona je zbytečné se zmiňovat.:o) Byla by škoda nechat si tento filmový počin ujít jen kvůli zaujatosti vůči americkému fotbalu! Teď už to vím a nelituji. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)