Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

charlie_ando

Sandra “vyklepaná otravná kukuřice“ Bullock nepatří k mým oblíbeným herečkám, ale musím se přiznat, že díky Blind Side a roli umíněné bílé paničky Leigh Anne Tuohy jsem si na ní trochu poupravil svůj názor. Tento film mě k sobě přitáhl i díky tomu jak zabodoval v amerických kinech (tržby se vyšplhaly takřka na číslo 256 milionů $) a i přes tento velký úspěch ho Warneři nepustili na česká stříbrná plátna. Vše se točí kolem Michaela Ohera, kterému nikdo neřekne jinak než Velký Mike. On, ale nemá rád, když se mu tak říká. Ač je vetší a vyšší než všichni v jeho okolí, je ztracený uprostřed světa z bílých stěn. Jeho pohnutý osud předurčilo mládí ve čtvrti ublížení v jižanském Mephisu. Postavu hromotluka s velkým srdcem povedeně ztvárnil Quinton Aaron. Na správnou cestu života mu pomůže tvrdohlavá Leigh Anne. Žena velkého srdce. V tomhle filmu mají totiž všichni do široka rozevřená srdce. Svým hereckým výkonem mě Sandra mile překvapila a všechny zastínila ve filmu i při předávání Oskarů. Chemie mezi ní a adoptivním synem Mikem velmi dobře funguje. Režisér John Lee Hancock natočil podle vlastního scénáře na motivy knihy "The Blind Side: Evolution of a Game" od Michaela Lewise kouzelnou pohádku o těch nejlepších hodnotách, které můžeme v člověku najít. Soundrack od Cartera Burwella skvěle doplňuje vyprávění filmu. Závěr nám přináší špetku napětí, ale opravdu jen trochu, protože tohle je film, který má zvednout náladu a vykouzlit úsměv na tváři. ()

iXtr3m3

Zaslúžený Oscar za odvahu, ktorú pri tomto filme všetci prítomní ukázali. Tento šport a uviesť ako jednu z hlavných úloh ženu? Nič v zlom, preboha, len ma neukameňujte, že neuznávam rovnoprávnosť. Myslím to v dobrom, že sa na to niekto vôbec dal, to si zasluhuje úctu. ()

preclajsz

Po delší době jsem se na to opět podíval a opět to stálo za to. Jsem asi zbytečnej cíťa na filmy založené na skutečné události, ale jednoduše je miluju. A tady fungovalo jednoduše všechno. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů svého druhu. Klobouk dolů - 81% má právem. ()

Loki_Six

"Courage is a hard thing to figure. You can have courage based on a dumb idea or mistake, but you're not supposed to question adults, or your coach or your teacher, because they make the rules. Maybe they know best, but maybe they don't. It all depends on who you are, where you come from. Didn't at least one of the six hundred guys think about giving up, and joining with the other side? I mean, valley of death that's pretty salty stuff. That's why courage it's tricky. Should you always do what others tell you to do? Sometimes you might not even know why you're doing something. I mean any fool can have courage. But honor, that's the real reason for you either do something or you don't. It's who you are and maybe who you want to be. If you die trying for something important, then you have both honor and courage, and that's pretty good. I think that's what the writer was saying, that you should hope for courage and try for honor. And maybe even pray that the people telling you what to do have some, too." ()

mutlovka

Film podle skutečné události přikrášlený typickými amerikanismy do filmové podoby. Ve chvílích, kdy si mě film už jakž takž získával, vždy přišla část, kdy se ve scénáři objevila nějaká přehnaná moudrost a to můj dojem z filmu zchladilo. Slabší pětku si ale tento film podle mě zaslouží. ()

Lewisek

Možná trochu reaguji na komentáře s méně jak třemi hvězdičkami, ale co se vám na tomto snímku nelíbí?? Ano je to amerikánské, ano je to kýčovité, ano je to křesťanské a ano je to pohádka s víceméně strukturovaným dějem, ale no a co? Pokud existuje více filmů s pohádkovým scénářem, tak tohle je číslo jedna mezi nima a na tom není nic špatného, ten film je příjemný, rychle utíká, hraje na emoce, dojímá a pokud neste z kamene, máte úsměv na tváři na konci filmu stejný jako S. Bullock, která hraje tuhle roli excelentně a ze srdce jsem jí tu sošku přál. Všechno co ve filmu udělá a řekne jí opravdu věřím ... Film, ketrý si opravdu rád pustím... A dostal jsem přesně to co jsem čekal a dostat od toho chtěl :) Jeden z mých nejoblíbenějších v poslední době ... ()

Ilhan

Avatar, jako můj osobní adept na Oskara, právě dostal ostrý zásah. Nikdy bych nečekal, že ho může něco ohrozit, ale stalo se a to myslím mluví za vše. The Blind Side je nádherný příběh podle skutečné události, který se do Vás zakousne a jen tak nepustí. A musím říct, že jestli někomu budu na Oskarech fandit, tak je to Sandra Bullock. ()

Hanys_

Splnění snu pěkně po americku s dobráckým černým méďou a šileně hot Sandrou (říkal jsem to už při Proposal - ta ženská vypadá stejně dobře jako v čase Speed-u). Celkově to na mně působilo až moc chladně - bez emocí - ty se prostě kromě závěru (draft) jaksi nedostavily...Možná by to i chtělo víc fotbalu a míň keců o rodině :) 6/10 ()

LucLucky

Ze začátku jsem se domníval, že se jedná o další průměrné ztvárnění filmu o americkém fotbalu, na který rychle zapomenu. Mýlil jsem se. Tento skutečný příběh o mladém Big Mikeovi a o rodině, která ho adoptuje, mě emocionálně vyždímal. Je pravda, že film je velmi americký, ale abych pravdu řekl, tak tady mi to vůbec nevadilo. V tomhle filmu jsem snad poprvé viděl Sandru Bullock opravdu hrát a upřímně musím říct, že jsem si před zhlédnutím tohoto snímku myslel, že tato herečka není schopna podat dobrý herecký výkon, leč spletl jsem se. Její výkon mi doslova vyrazil dech, a také byl právem oceněn oscarem. Její vcítění se do role pečující matky bez předsudků bylo doslova geniální. Dlouho jsem neviděl takový herecký koncert, jaký právě Sandra předvedla (z poslední doby mě ještě napadá Kate Winslet z Revolutionary Road). Z mého pohledu se jednalo o jeden z nejlepších filmů, které jsem za poslední rok viděl (ještě s Crazy Heart a Up in the Air). Tak neváhejte a určitě se na tento film vydejte a nebude litovat, i když vás třeba příběh o klukovi, který se stane profesionálním hráčem amerického fotbalu, tolik nezaujme, jedno vám garantovat můžu, a to že na výkon Sandry Bullock se budete dívat s otevřenou pusou. ()

thorewi

Taková pěkná pohádka, která se ale skutečně stala - nic víc, nic míň. Člověk občas potřebuje vidět takové filmy a vědět, že všechno dobře skončí, a že tedy nemusí čekat v každé chvíli zvrat, jež promění idylické okamžiky v hrůzostrašné drama. Navíc jsou blonďatá a křehká Sandra Bullock a přerostlej teenager dobrá dvojka ;) ()

cab

Film nepusobi az tak pateticky a nucene. Na druhou stranu musim souhlasit , ze se nejedna o zadne drama se silnymi momenty a uzasnymi herci (Sandra Bullock je snesitelna, ale ne oscarova). Normalni rodinny pribeh o rodince, ktera si prisvoji chlapce a da mu budoucnost. Takovych filmu bylo a bude spousty. 60% ()

I.AM.NOT

Dojemné sportovní drama, přesně jak to mám rád... Dlouho jsem se bál, hlavně toho, že to bude prvoplánové, ale byl jsem příjemně překvapen, občas jsem byl dojat a občas se i zasmál, kdyby všechno nebylo tak skvělé ve světě hlavní rodiny (až na pár málo dramatických výkyvů) tak je film dokonalý, trošku od půlky stopáže to občas zakulhalo, ale budiž. Jinak zasloužený Oscar pro Sandru! ()

Mičl

Čekal jsem drama točící se okolo mého oblíbeného amerického fotbalu. A dočkal jsem se slaďáčku už od uvodní písně, který měl s fotbalem (ten se objeví až po cca hodině) pramálo společného, ale je pravda, že se jedná spíš o pokus o drama, než o sportovní podívanou. Sentimentální, průhledné, slaboduché, průměrné 50%. Na druhou stranu fakt, že Michael Oher je slušnej Offensive tackler už mi nikdo nevezme. ()

kedl

Takových životních příběhů jako je ten Michaela Ohera je spousty, dají se najít i v našich končinách, nicméně The Blind Side mě velmi zaujal, ať už pro strastiplnou cestu kterou si musel Michael Oher projít, výkon Sandry Bullock( mimochodem blond jí vůbec nesluší), to, že někdo nechá 2 metrového, metrákového černocha u sebe doba jen tak, to už chce pořádnou odvahu a tu Leigh Anne Tuohy měla, zato jí patří velký dík. ()

J.Bourne

Moc pěknej film. Na to jakej je to american dream, tak to neni přepláskaný kýčem. Naopak hrozně fajn to působí. Ten příběh je hrozně silnej, ale taky zábavnej. Ten malej klučina byl světovej. Vážně mě to chytlo. K hereckejm výkonum - Sandra byla skvělá, v podstatě jí ostatní postavy dělaly křoví. Quinton taky fajn, ale těch pár složitějších scén sem mu nevěřil, tak jako Sandře. Další věc, kterou chci ocenit a hrozně mě potěšila je ta, že to nekončí nějakym mega sportovnim nečekanym úspěchem v poslední vteřině. Naopak celej film se spíš než na sport zaměřuje na Oherův životní příběh, kterej je velmi silnej. Moc dobrej film. Pět hvězd ()

dopita

Film je sice podle skutečných událostí, ale natočenej je tak, že se nedá brát vážně. Režisér film pojal hodně líbivě, ale naštěstí né vyloženě vlezprdelně, což je v pořádku a vlastně se to dá pokládat za klad. Sandra Bullocková mě poprvé zaujala svým hereckým projevem. Sice bych ji Oscara necpal, ale na druhou stranu když mohla Julia Robertsová dostat Oscara za Erin Brockowich, tak proč ne. Ostatní herci nestojej za řeč, včetně titulního Quintona Aarona. Možná i díky tomu, že vedle nich Bullocková tak vynikla, nakonec toho Oscara dostala. ()

Merkin

Snímky s podobnou tématikou ,,zrození šampiónů" lze řadit do několika podtypů. Mezi ty základní, ničím neokrášlené, řadím třeba http://www.csfd.cz/film/16487-kickboxer/. Scénář provází postupné pokroky hlavního hrdiny v cestě za úspěchem, nabízí nám pohled na jeho nešťastné rodinné či nedostatečné materiální zázemí, nabídne nám záběry z jeho výcviku a samozřejmě vítězný závěrečný souboj, který jej vydzvihne ke hvězdám. Vše předem nalinkované, nic nepředstírající. Další ukázkou je >http://www.csfd.cz/film/182363-million-dollar-baby/,, kde tradiční trnitá pěšinka budoucího šampiona slouží autorům jen jako zástěrka k řešení jiných, hlubších a divácky daleko zajímavějších problémů. Třetí skupinkou jsou výpravné filmy jako http://www.csfd.cz/film/223271-10-000-pr-n-l/, kde vyděděnec společnosti (většinou na základě nějakého podivného znamení, falešné sudičky) získá svou slávu přes všechny nastražené překážky, jelikož mu to bylo předurčeno. Nakonec, kým jiným jsou Harry Potter nebo snad Frodo Pytlík, než malými neviditelnými bytostmi, které okolnosti ( a díky bohu za ně) přerodily v šampióny. Ale potom je tady ještě jeden styl, poslední skupina snímků, do nichž spadá právě Blind Side. Jenže tady nejde ani o duševní sílu hrdiny, který si jde za svým vysněným cílem, ani o drsnější podtext( byť se o něj scénáristé snaží sebevíc, přemírou prázdných zbožných řečí z úst ženy, která kdyby Big Mikea málem nepřejela, tak o něm dodnes neví, neukáží na dobrosrdečnost věřících a opravdu matným nastíněním velikánova životního příběhu, tak mlhavým až běda, mu spíš na důvěryhodnosti ubírají, skutečně by to chtělo víc realismu, možná až naturalismu do téhle plitké romantiky, aby o něčem vypovídala) a nelze mluvit ani o osudu, vždyť jasně vidíme, kdo tahá za nitky, kdo Michaela hněte v profesionálního hráče, a jestli si to přál i on se divák nikdy nedozví. Film je třeba popsat jako loutkové divadlo o dvou figurkách, kde kupodivu ta menší tahá za nitky své mohutné společnice a nepotřebuje k tomu ani vyšší než průmrné IQ, pouze peníze a pěkný zadeček. 123 minut potom můžeme sledovat, jak se hlavní hrdina stává šampionem, v podstatě náhodou, jako by o to ani nešlo( což je jediná osvěžující novinka) a po zbytek času se nudíme. Nejde-li totiž o jeho nový život, tak o co? Starý život nepoznáváme( asi byl tvrdý, proč ho vytahovat!), jeho však také ne( směje se, mračí, mlčí, děkuje, potom zase ne, umí, neumí, baví ho fotbal nebo ne?), jde tedy o dobrotu jeho nové matky?( jestli je poselstvím její láska k bližnímu, tak proč manžel nemá žádné slovo, není naštavná, když Mike málem zabije jejího syna, nezajímá se o názory své dcery, komanduje trenéra, vydírá učitele a doslova manipuluje každým, kdo s ní nesouhlasí?), jde snad o boha? (promiňte, tomu ateista nemůže věřit, vždyť, proč by to ten hodný pán tomu ubohému chlapci všechno udělal? Aby si mohla Sandra zahrát hlavní roli?)...ne, jde jen o typický americký doják plný planých řečí, ale kdo se dobře dívá i přes ten utahaný kýč, který se naturalismus snaží zahalit do romantické záclonky, vidí pravdu- nikdo neudělá nic z lásky. () (menej) (viac)

Scevola

Typicky americky pribeh ako sa dostat na vrchol z uplneho dna. Tentoraz vsak na zaklade skutocneho pribehu, co som ocenil. Velmi dobry vykon Sandry Bullock. 7/10 ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)