Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

Romanko99

Konecne vyborny film zo sportoveho prostredia. Budem velmi sklamany, ak aspon skvela a ocarujuca Sandra Bullock neziska za tento snimok ocenenie americkej filmovej akademia. Pre mna osobne zatial najpozitivnejsie prekvapenie roka ! ()

Thrakan

Film se mi opravdu líbil a vychutnal jsem si ho. Výkony všech herců byli velmi dobré a přesvedčivé. Jediný problém jsem měl chvilkama s přehnanou "americkostí", všudypřítomná a nezměrná ochota, láska a pochopení... Každopádně 4 hvězdy si bez diskuse zaslouží! ()

Dusan-Be

Nebýt to podle skutečné události, tak možná uberu jednu hvězdu za přehánění, nicméně čas od času nezaškodí zkouknout čistej doják. Navíc pokud je proložen velmi dobrým a také hodně vtipným výkonem Sandry "Bulldog". Myslím, že hlavně v dnešní době bychom se měli podívat, jakže to dobro vůbec vypadá... ()

SteeveN

Toto nenápadné drama obsahuje bohatý příběh a přesvědčivé herecké výkony(zvláště Sandra Bullock v hlavní roli). Nebyl by to americký film bez fotbalu na pozadí a happy-endu, ale i tak 80%. ()

Lukyn_CZ

Dlouho jsem nevidel tak uzasnej film :) proste super... osobne bych si ho dokazal predstavit i mezi trema nejlepsima filmama v zebricku CSFD! ;) ()

Umělec

Neměl jsem Sandru Bullock rád, ve všech filmech mi dost vadila... Ale tady se mi hodně líbila. Je to taková velká pohádka, no a co? Příjemnej film a to jsem až na konci zjistil, že je to podle skutečné události. Laskavý film - 95% ()

Anstoss

Pokud nemate radi American Football anebo nejste fanouskem Sandry Bullockove, film nedoporucuju jelikoz je trochu utahanej a jako Drama do te uplne spicky rozhodne nepatri. V opacnem pripade je pribeh Michaela Ohera ktery letos mel svuj debut v NFL (a to docela slusny) dost zajimavi a Bullockova si Oscara za hlavni roli fakt zaslouzila. A si kazdej vibere sam. 7/10 ()

LíškaEliša

Komu sa tento film páčil, bude hľadať spôsoby, ktorými to obhájiť a komu sa nepáčil, bude hľadať dôvody, ktorými odôvodniť nízke hodnotenie. Mne sa film páčil. Čo na tom, že to bolo miestami príliš americké, miestami príliš sladké, miestami rozprávkové, miestami málo dramatické,...Nie je príjemné zistiť, že v tomto dnešnom bláznivom svete existujú skutočné ľudské príbehy, ktoré končia sladko a rozprávkovo? BTW: Neviem ako to tá Sandra robí, ale vo svojich 46-tich rokoch vyzerá úchvatne!!! :-)) ()

pleva

Za co je Oskar pro Sandru jsem pochopil záhy. Sandra je v roli reálná a konečně jí někdo pomohl udělat krok ze škatulky pěkné herečky ven (ošklivky to mají snadné, tam se talent předpokládá, i když není). Přesto mám pocit, že Sandra hrála podobně jako jindy, výrazově to bylo stejné, ale dostala jiný typ role a asi lepší vedení režisérem. Navíc ji příběh zbytečně neshazoval. FIlm je sice "slaďák" a americký sen, ale pokud je podle skutečnosti, tak mně to nevadí. Dojmout se u dojáku není ostuda a zatracovat film kvůli klišovitému příběhu, ani jiným podtextům nechci. Tvůrci si možná vybrali "levné" téma, ale vždycky bude dost těch, co řeknou, že je to povrchní a útočí to na city. Existenciální dramata a závažné filmy točí jiní, pro jiný okruh diváků (většinou těch pár, kterým tenhle film nic neříká) ()

jardel24

Dojemné drama o černošském klukovi, který se narodil svobodné feťačce a povedlo se mu jít po jiné cestě než je u dětí ulice běžné. Divák sleduje jak Michaela pro jeho atletický potenciál přijímají na soukromou křesťanskou školu, jak se ho ujímá sportovně založená "bílá" rodina a jak poznává co je to americký fotbal. Pro sílu příběhu hraje fakt, že jde o film na motivy skutečné události a navíc doplněn o autentické fotografie v závěrečných titulcích. Já oceňuji především to, že je použito více méně skromných výrazových prostředků, moc se nemluví, nikdo se nesnaží diváka prvoplánovitě rozbrečet, k vidění je hodně úsporné herectví. Co mě rozčilovalo a filmu škodilo, byly schůzky a tlachy bohatých paniček u kafíčka. ()

Jeckyl

Sladké, až z toho bolí zuby. Pravá, nefalšovaná kampaň na americké hodnoty - dej lidem šanci a oni se dokáží změnit, ať už pocházejí odkudkoliv. Sportu pomálo, zajímavých scén bohužel také, Bullock ve své roli velice přesvědčivá. ()

Trupo

Výborná dráma pri ktorej máte si chuť aj poplakať a zamyslieť sa nad týmto svetom. Skvelý herecký výkon prekrásnej herečky Sandry Bullock. Je to podla skutočného príbehu a diváka to jednoducho chytá za srdce ako je to dobre spravené . ()

KOLMI

Dodíval jsem se, film to není veskrze špatný, ale že bych ho někdy chtěl vidět třeba podruhé? Hmm ani ne, takže 3 hvězdy je tak akorát. Nic převratného, ale dívat se na to dá a docela to utíká. ()

Maya.Angel

No nevím, nějak se mi tenhle film do morku kosti nedostal. Je fakt, že herecké obsazení bylo skvělé, když se Big Mike smutně podíval, pomalu se vám nahrnuly slzy do očí, a taktéž výkon Sandry Bullock byl skvělý. Ale na mě tohle byla až moc velká ukázka skoro utopického amerického snu, který se jen tak nestává. Jen tak si vezmu černocha s ne moc valnou pověstí do drahého domu, koupím mu luxusní auto, které další den roztříská, ale to přece nevadí, o tom už se bavit nebudeme ;) Samozřejmé je zlepšení se ve fotbale a způsob, jakým se vyhecoval Mike k tomu být lepší ve fotbale, ty formulky které z něho zázrakem udělaly hvězdu. No nevím, znova bych se na film nepodívala. 50% ()

ghostwo

Špatné to nebylo, ale nějak extra dobré nebo vyjímečné také ne. Vizuálně hezky natočené, hezká kamera po celou dobu. Obsahově nevýrazné. Výkon S.Bullock mi nijak vyjímečný nepřišel. Solidní výkon,ale na Oskara? No to je jedno.... Několik docela milých okamžiků,několik pasáží které se trochu táhnou (v podstatě se dost táhne celý film), takže nula od nuly pojde, no prostě za 3*. ()

lumi1

Konečne film ktorý ma skutočne chytil za srdce. Je mi však ľúto že som toto dielo nevidela v kine a nevychutnala si ho naplno so všetkým čo k dokonalosti patrí. Sandra Bullock a Quinton Aaron zahrali svoju rolu úplne dokonale, veľmi presvedčivé...krásne. ...zaslúžených 5 hviezdičiek... bolo by pekné keby si viac ľudí z tohoto veľkého diela bralo príklad ()

bibik

Priznám sa,milujem filmy zo športového prostredia.Aj ked v tomto filme nehrá šport zasadnú rolu,moje hodnotenie to do istej miery určite ovplyvní.Ale čo ho ovplyvní v zásadnej miere,je fakt,že to bolo natočené podla skutočného príbehu.Sandra Bullock na môj vkus nehrá síce oscarovo,ale tú sošku jej z celého srdca želám.A samotný film vo mne vzbudzuje nádej,že na svete stále existujú dobrí ludia,ktorý sú nezištne ochotní pomáhať druhým. ()

Matthecius

Úžasné drama. Poukaz na různé poměry ve společnosti, kde se prolíná v jednom osudu chudoba s bohatstvím. Důkaz, že solidarita a láska ve společnosti mají svůj význam. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)