Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

JB001

Kdybych rozuměl pravidlům amerického fotbalu, asi bych dal plný počet. Sandra jako blondýna neměla chybu a Oskara si zasloužila. Nejlepší na tom je, že to je podle pravdy... ()

Teen.AGE.r

To je tak děsně proamerický! Ale je to krásný... Myslím že v americe to splnilo svůj účel: "i z toho toho nejhoršího a nejblbějšího a nejsmolnějšího člověka se může stát naprostá hvězda" ...určitě tím zase trošku oddálili tu lidskou nespokojenost. Jinak k filnu musím říct, že byl velmi pěkně natočený, herecké výkony byli svělé a vlastně mi tam ani nic moc nevadilo, až na tu do očí bijící myšlenku toho "Amerického snu" 4* ...80% ()

dennuska

Tenká linie silného příběhu se hravě ztratila pod kýčovitými motivy, které komerčnímu amerckému dojáku nemůžou chybět. Od "dramatické" autonehody po samotnou hrdinku Sandru Bullock, která za tuto roli - kdo ví proč - získala Oscara. ()

Epco

Nerozumiem prečo je tento film tak vysoko hodnotený, daný príbeh už bol sfilmovaný milión krát. Veď na prvý pohľad ide o do pozlátka obalená moralitu, ktorá celý čas kĺže po povrchu. A nálepka podľa skutočného príbehu len zvyšuje jeho umelo hmotnosť k čomu prispieva aj neskutočne plastový výzor Sandry Bulock. Sandra síce hrá ako o život a podáva ucti hodný výkon, Oskara jej však zabezpečil námet a nie to ako hrala. ()

HonziKaja

Z Amerického snu se stal trade mark největšího rozměru a právě proto se na něj lidé začínali koukat mezi prsty. A tvůrci postupně taky. Hodnocení i kvalita snímků šla dolů a pak přišel Michael Oher který si na pódiu a už v barvách Baltimoru třese rukou s generálním manažerem. Typická scéna kteří sportovní fanoušci amerických sportů zažívají při každoročních draftech. Na Michaelovi je však něco zvláštního, lidé okolo něho vzhledem nepřipomínají jeho příbuzné. Taky nejsou. Jsou jeho rodina. Rodina v pravém smyslu. Silný snímek který na mě z plakátů působil jako typický film o vzestupu z 90. let s Kevinem Costnerem vrací z pravém smyslu silné příběhy o tom pravém snu, o strádáních, o lidech kteří vám věří, o tom že se snahou se dají dokázat velké věci. Z filmového hlediska všechny přebijí Sandra Bullock, která se snad už konečně našla a ten její lehce nakřáplý a průbojný hlas v kombinaci s téměř hláskem, ikdyž pořádně hlubokým, Quintona Aarona tvoří úžasný kontrast. Velká spokojenost! ()

sashator

Pro mě jedno z nejpříjemnějších překvapení posledních let. Americký fotbal mám rád, sleduji ho a o to víc si člověk takový film vychutná. Ano, pro většinu možná až trochu přitažené za vlasy, hold v Americe je možné všechno. Každopádně je to skvělé sportovní drama, které vlastně není až tak o tom sportu samotném. Sandra Bullock se mi velice líbila (sice nevím jestli to bylo až na Oscara) a to ji zas tak moc nemusím. Celkově hodnotím 80% ()

pp

Během sledování filmu jsem s hodnocením klesal ze čtyřech hvězdiček až k jedné a uvažoval jsem o odpadu, když při závěrečných titulcích ukázali, že v reálu talentovaný fotbalista vypadal jako hráč amerického fotbalu a ne jako rozkydlá hromada sádla, na kterou jsem dvě hodiny koukal. Jinak by to byl fajn film nebýt strašlivé dojemnosti a nyvých pohledů prostoupených sourozenecko-rodičovsko-křesťanskou láskou. Snad jen výkon Sandry Bullock si zaslouží pochvalu. ()

Knotovka

Sandra Bullock hraje jako o život a kromě toho je neuvěřitelným způsobem „k sežrání“ (tenhle výraz teda jinak nepoužívám, ale tady mě nanapadlo nic výstižnějšího.) Film je takový pěkný, milý, nic drsného nebo šokujícího a chápu, že někoho může dráždit, snad i nudit a někdo jej může označit za hollywoodskej čajíček, já osobně ale nepotřebuju mít z každé sociální drámy nervy na dranc a noční můry. Takže tohle se mi hodně líbilo, za filmový zážitek dávám jasné 4 * a jednu přihazuju za to, že jde o true story, což na působivosti snímku hodně přidává. ()

Raggnar odpad!

Nepochopitelná klasická US hovadina. Trapný ohraný děj, jak u ostatních US odrhávaček...Rodí se negerská neskutečná hvězda, která se tváří jak na pohřbu v doprovodu CJ, SJ, johnyho, jackieho, naigela,....Nic,nic, nic a nakonec se promluví velkému Majklovi do duše, a on si na to v té hlavní chvílu vzpomene, nečekaně všechno rozdrtí a klasický Americký happy end, kdy se zrodila ta největší US hvězda v doprovodu rozplývajícího ušaškovaného US davu. Nuda, ostuda, komedie. Fuj. Jestli si z tohodle filmu vezme někdo nějaké ponaučení, tak sním vlastní košili. ()

Lucka07

Opravdu velmi hezký film, který by si i pět hvězdiček zasloužil, ale to by nesměl být tolik "přeamerizovaný". Sandře Bullock tleskám, podala zde svůj snad nejlepší herecký výkon. ()

Bosvin

Kdyby scénář tohoto filmu byl made in Hollywood, asi bych nedokoukal úvodní titulky. O filmu jsem nemel poneti do Superbowlu 2013 - Sandru Bullock nemusim ostatní herce/neherce neznam - ale sila pribehu jednoznacne spociva v tom, ze se skutecne stal (scenar se od života Ohera odchyluje nevyznamne) a ze život M Ohera by vydal i na druhy dil (viz vitezstvi v Superbowl 2013). Vrele doporucuji! ()

dave91

Typicky americký film druhé kategorie.Mírně problémový týpek a snaha dostat ho z těch jeho problémů.Celé je to zasazené do dění kolem amerického fotbalu,což drtivé většině evropanů nic neříká.Hra mi přijde stejně stupidní,jako závodění na oválech,ze kterého jsou amíci unešení.Neznám větší nudu.A s tímto koresponduje i tento film.Nedal mi nic,snad jenom to,že Sandra Bullock je stále krásná. ()

bjehna

Vynikající film z prostředí amerického fotbalu. Kdyby to nebylo podle skutečné události tak řeknu, že je to trochu přeslazený. Ale jinak skvělý. ()

flouny8

Nejprve bych asi řekl, že Cival je retardovaný imbecil, který nepochopil, že tenhle byl natočený podle skutečné události. Asi není moc věcí, co by tu šlo udělat lépe. Spousta emocí, dobré herecké výkony (Sandra dostala sošku a Cival, T2 se můžou posrat) a ty dvě hodiny stopáže rychle utečou. Celé to je sice Americký sen a co jako? Stalo se to. Má se to měnit, aby byli někteří tupci spokojení? Příjemný nenudný zajímavý příběh, bez přehnané dramatičnosti. ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)