Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

liquido26

Americký fotbal je sport, který asi do smrti nepochopím a stejně tak posedlost Američánů touto strkanou. Nicméně toto drama podle skutečné události bylo poměrně zdařilé a dobré, i když nijak zvlášť výjimečné nebo silné, jak bych od podobného dramatu čekal. Ale koukalo se na to dobře. ()

curunir

,,KTO BY SI POMYSLEL, ŽE BUDEME MAŤ ČIERNEHO SYNA, NEŽ SME SPOZNALI DEMOKRATKU." __ Raz mi kamarátka vravela, že videla najlepší film svojho života pri ktorom sa nemohla zdržať sĺz. K jej filmovým odporúčaniam sa staviam skôr zdržanlivo, no keď som tu videl hodnotenie 86% a a množstvo chvály hlavne na Sandru, povedal som si, že na tom možno niečo pravdy bude a za stiahnutie predsa nič nedám. The Blind Side je priemerný film. Bodaj by sa veľkému negrovi nesplnil american dream, keď natrafil na famíliu v slušnom balíku, ktorej nerobí problém kúpiť mu káru za 22 litrov. Keby som sa aspoň dozvedel, prečo to tá Bullocková spravila, no počas filmu to nie je vlastne ani raz poriadne vysvetlené. Pokiaľ ide o Sandru, tá v 45-ke vyzerá stále exkluzívne, no rád som pohľadom spočinul aj ja jej dcére (Lily Collins). Jej opevovaný výkon ma však nijako mimoriadne nenadchol, hrá asi dve veľmi podobné polohy a síce nie zle, no len ľahko nadpriemerne. Okrem toho som niekedy len krútil hlavou ako taká povýšenecká a tvrdohlavá osoba mohla na seba zobrať to bremeno o polovičnej váhe dobre vykŕmeného prasaťa a tiež aj ako sa do všetkého pchá a vyzná sa. Nie som síce zástancom teórie ,,žene do ruky len dve veci: varechu a to druhé...", no tu to bolo občas až príliš. Celkom ma zato zaujala postava dámy vedľajších úloh Kathy Bates. Film nemá žiaden poriadny zvrat, je zabalený v takom sladučkom rodinnom balení, ja si však zuby šetrím... ()

F.man

V tomhle případě by mě opravdu zajímalo, jestli "podle skutečné údalosti" opravdu znamená takhle sladké rodinné drama, s takhle svatou Martkou Terezou alias Leigh Anne. Kupodivu, přestože jsem spíše cynik a podobné věci mě spíše rozesmějou než rozpláčou, rozhodl jsem se, že budu Johnu Hancockovi věřit a přistoupím na jeho hru. Někdy to bylo těžké akceptovat tu americky křesťanskou svatost, ale přeci jen - Amerika je největší filmový trh a chápu, že tohle prostě na jejich společnost funguje (stejně jako "komedie s přívlastkem" na čechy). Fajn, za tohle strhávám jednu hvězdu. Ke zbytku ale už nemám moc co vytýkat. Za prvé - 128 minut uběhne jako voda. Blind Side chytne a většinu času ani na kousek nepustí. Ať už to je uvěřitelným výkonem jednotlivých herců, až neuvěřitelným příběhem (viz. prvních pár vět), svižnou režií Hancocka... Za druhé - zmiňovaným výborným výkonem herců. Přeskočíme vedlejšáky a dostaneme se k Quintonovi Aaronovi alias Michaelu Oherovi a Sandře Bullock. První zmiňovaný hraje sice vlastně hlavně pohledem, protože toho moc nenamluví, ale jeho neohrabanost a pohled v očích mi skvělo vyhovoval. O druhé jmenované se toho napsalo až dost. Herečka, která toho s herectví měla společného asi tolik jako kečup k rajčatům (až snad na povedený Crash), totiž opravdu Zahrála s velkým Z. Těžko říct zda jí to sedlo, protože role asertivní a sarkastické čtyřicátníce ji je blízko, ale věřil jsem jí vše. Mám s jednou takovou docela častou zkušenost a vystihla přesně všechno co v téhle roli bylo třeba. Vážně klobouk dolů. Za třetí - ale co, dost bylo psaní. Koukněte na to a uvidíte - buď pŕežijete tu přeslazenost a určitě hodně za vlasy utažené "podle skutečného příběhu" a prožijete příjemné dvě hoďky, nebo se naopak pobavíte jak jsou ti lidé naivní... Každopádně já se bavil a to tak že hodně. Who would've thought we'd have a black son before we met a Democrat? ()

Astaroth12

Presne toto je jeden s tých filmov ktoré vás vedia zaujať hneď od začiatku a držia vás až do konca.Krásne natočený,parádne spracovaný príbeh a so skvelými hercami na čele s bravúrnou S.Bullock.Ako životopisná dráma je jedná s najlepších aké som kedy videl. ()

Kryton

Jednoznačně náběh na ceny. Téma, které se dá jedině zkazit. V tomto případě tomu tak není. Sandra naprosto suverenně dokazuje, že není jen ta ze slečny drsňák. Jen ta pachuť patosu a "ameriky" je cítít až moc. ()

Anchi

Nejdřív jsem se vůbec nechtěla dívat. Ale na konci? Jsem se usmívala. Líbí se mi příběh "how from nobody make somebody" aneb blbounek šikulou. První role Sandry Bullock, u které jsem se nechytala za hlavu a jako blondýna vypadala neskutečně žensky. A mrňous SJ - geniální postavička. Jediné (moje) mínus bylo, že jsem se absolutně ztrácela v am. fotbalu... Scéně s "posláním soupeře na autobus" jsem však rozumněla perfektně. ()

FFilipCZ

Výborný snímek, který se zas až tak nezabývá americkým fotbalem, jako takovým, ale spíš vývojem jednoho černošského mladíka, který přišel k am. fotbalu vlastně skoro jak slepej k houslím. ()

EastWicka

Velmi povedený rodinný film a křesťanská agitka. Osvěžujícně necynický a plný pozitivního ladění beze stopy trapnosti. Sandra B. JE hvězda. ()

Defaultovna

Pre mňa jeden z najhorších filmov, aké som mala v poslednom čase možnosť zhliadnuť. Mám rada snímky, ktoré "útočia na city", ale čo je veľa, to je moc. Blind side v sebe totiž spája všetky prvky amerického filmu, ktoré ma tak iritujú - od klišé rôzneho druhu, cez umelo pôsobiacu bohabojnosť, ktorá nás všetkých spasí (God bless America), rasizmus tvrdého kalibru a mnohé iné. Jednu hviezdičku dávam za výkon Sandry Bullock, ktorý tiež nebol nejako extra oslnivý, ale aspoň sčasti napravil škody, napáchané na scenári. 1/10 ()

LINKIN

Sice sem u toho brečel, ale to není žádná devíza, protože to já u všeho. Takže se naprosto ztotožňuju s Civalovym komentářem a hvězdičku dávám za definitivní zjištění, že akademie bere drogy. ()

Ozo

Pro mne jednoznačně (zatím, psáno 12. prosince, he) nejlepší film roku 2009!!! Že je to podle skutečného příběhu mi došlo až při závěrečných titulcích, kde byly fotky skutečného Michaela - a je to fakt obr. Výběr herců je fakt sympatickej, především Sandra Bullock ve své - troufám si říct - životní roli, ve které ji to neuvěřitelnym způsobem sluší. "Michaele, co se ti stalo s rukou?" "Zastavil jsem ho." A na konci jsem už přes slzy pořádně neviděl na titulky ;-) (btw. díky za ně, larelay!!!) ()

phoebess

konečně jsem zase zhlídla nějaký film podle skutečné události a můžu říct, že po dlouhé době mě opravdu nějaký film bavil po celý čas jeho děje... Sandra Bullock hrála výborně, takže si oscara pěkně zasloužila, a klučina, co hrál jejího syna byl ve svých hláškách nepřekonatelný... nemůžu tedy jinak, než přihodit 5* ()

Paxxx.cz

Pěkný film podle skutečné události plný nezapomenutelných situací. Za tento film si Sandra Bullock oscara bezpochyby zaslouží... ()

frashmaker

Nadprůměrný film s nadprůměrnou Sandrou Bullock. Asi to není záležitost, kterou bych stůj co stůj musel vidět podruhé, na druhou stranu asi má něco do sebe. Mám rád Ameriku a mám rád americký fotbal. Ta show okolo je taky něco, co by měl člověk zažít na vlastní kůži. Sport se tam bere trošku jinak. Takže pokud si chcete trošku pobrečet, užít trošku americké atmosféry a nebo třeba jen oddychnout od svých problémů, tento snímek je dobrým pomocníkem. ()

MartinezZ

12.2.2011 ~ Teda jak mě se do tohohle filmu nechtělo... Leží tu už takových měsíců a tolik proti němu mluvilo. Sandra Bullock, kterou nijak zvlášť nemusím, film ze sportovního prostředí, navíc americký fotbal, k tomu příběh ála "americký sen", citová ždímačka od pohledu a prvního zjištění obsahu děje atd. atd. ~ O to víc jsem sám překvapen, jak jsem překvapen. A to přesto, že všechny ty mínusy, napsané výše, platí. ~ Je to typicky americký snímek. Outsider, kterého každý odepisoval a jenž byl předurčen umřít někde ve špinavé stoce, za pomoci lidí, kteří ho neznali, ale věřili mu a chtěli pomoci, dosáhl toho, o čem se ostatním může jen zdát. ~ Michael Oher, mrštný obřík, to neměl jako dítě moc lehké. Máma fetovala a tak jí ho odebrali. Vyrostl, ale stále byl bezprizorním dítětem, ač věkem možná už ne. IQ neměl proti vrstevníkům nijak velké a prostě jen žil. Až si ho jednou na jedné křesťanské škole všiml trenér, kterému se zalíbila mrštnost hromotluka, a podařilo se mu jej na školu dostat. Zprvu vše ovšem vypadalo jako tragédie. Michael se neuměl učit, přespával v tělocvičně nebo ve veřejné prádelně. A takhle jednou v dešti a zimě si ho z auta všimla Sandra Bullock, bohatá designérka, panička s rodinou, vlastním nemalým domem, širokým srdcem a prořízlou hubou. ~ Pomáhala Michaelovi získat znovu důvěru v lidi a když konečně vstoupil s fotbalovým týmem na trávník, byla mu í víc než trenér. A protože Amerika je světem neomezených možností a když si Američané, nehledě na barvu pleti pomáhají, může se podařit mnohé. Michael se stal fotbalovou hvězdou a americký sen skutečností. ~ A tak se znovu dostávám k tomu, že jsem sám překvapen. Ano, je to typický americký snímek o lásce k bližnímu, důvěře a odhodlání, tak nereálný, až se těžko věří tomu, že je natočen na základě skutečnosti, Michael je tak prostý, až je to celé prvoplánově slzopudné, přesto se nedivím Oscaru Sandře za hlavní roli a nominaci filmu na nejlepší snímek roku 2009. Michael je ťulpas a lidi si jej zamilují, Sandra mě překvapila, protože tady měla páru, roli skvěle zahrála a dokonce jí to tu i seklo (pšt, tohle jsem jako neřekl, jasný?), nebrala si servítky a hláškovala o sto šest. Během filmu se nenudíte, příběh má spád, nic tu není navíc, nic nechybí, vše je precizně vycizelované, natočené, napsané, zahrané, ozvučené (i hudby z titulků k filmu padnou jak prdel na nočník). A kdyby ta prvoplánovost tak nebila do očí a snímek byl prost i toho ukecanýho cvrčka, Sandřína syna, tak bych tomu snad dal i víc. ~ Šmankote, já se nepoznávám... ()

LV.Helter

Mimochodom, nádherný úkaz typického holywoodského brainwashingu. Síce je to pekne natočené, ale je strášne rozvlačené a nezažívne. Bolo mi jedno, čo sa bude diať dalej, alebo ako to skončí. Navyše je to strašne gyčovité a tuctové ako večšinu veci, od Sandry Bullock. Ale nieje to zlá akademióvka, i keď viacmenej povrchná zbytočne citovo vydierá diváka, stále je to "dramatické" remeslo, ktoré si drží svoje ustalené pravidla a keď človek vypne mozog, alebo ho pri filmoch vobec nepoužíva dostane miešaný sládačik, pre ktorého odtlačok "životopisný" hovorí za všetko!60% ()

Tayen

Ať si tohle někteří označují za kýčovité ztvárnění amerického snu nebo ukázku falešné dobročinnosti. Ať si plivou na Sandru (moje sympatie si taky získala až loni Návrhem). Je mi to jedno. Mi se tenhle film líbil, a to moc. Velký Mike je sympaťák a toho chudého kluka, který štěstí a inteligence moc nepobral, jsem mu věřila, stejně jako jsem Sandře Bullock věřila její řízný jazyk a bezprostřednost, s jakou každého kolem sebe dokázala usadit. Sice to není typ filmů, jaké pravidelně vyhledávám, ale takové rodinné osvěžení, bez rýpání do každého úsměvu, je příjemné zpestření filmového jídelníčku. ()

mysiak

Zo začiatku som si myslel, že je to jasný emočný cieľ s Oscarom..ale nakoniec som bol prekvapený...citovo ma to chytilo, aj príbeh...nepodliehaj typickej linke športovo-dramatických filmov...čo je fajn, žiadne horšie odchýlky, vynikajúce herecké výnomky..a zaslúžene vynikajúci film ()

ArsenalEagle

Opravdový příběh, a opravdový film. Dobré herecké výkony, několikrát jsem se zasmál. Děti Tuohyové byli boží (ukecánek a kráska).. :) Výborný film, doporučuju ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)