Michael Oher (Quinton Aaron) toho o rodine veľa nevie. A o futbale ešte menej. Bláznivý teenager pozná predovšetkým ulice a sídliská Memphisu. Dobre situovaná Leigh Anne Tuohyová (Sandra Bullock) si svet, v ktorom sa Michael pohybuje, nevie predstaviť. Napriek tomu Michael nájde domov, keď sa stretne s Leigh. Celá jej rodina ho príjme ako milovaného syna a brata. Tento skutočný príbeh o rodine a Michaelovom vzostupe k pozícii futbalovej hviezdy vás očarí zmesou športu ale i dojemných emócií. Staňte sa svedkami pozoruhodnej cesty mladíka, ktorý bol vo výbere amerických univerzít v prvom kole posunutý do NFL a stal sa víťazom ešte skôr, než vôbec vstúpil na ihrisko. (TV Markíza)

_aandyy_

Film tohoto typu a mentality mě dokáže vždycky dostat. Velice dojemný snímek o sice ne nejchytřejším, ale zato talentovaném a ochranářském velkém černošském klukovi, který je v podstatě bez rodičů... Wow... a potom se objeví Sandra Bullock, která ho vezme pod svá "studená" ochranná křídla a celá rodina Big Mikea přijme úplně přirozeně za jednoho ze svých členů... Skvělá, taková sportovnější a dost dojemná pohádka v hlavních rolích s úžasně zapálenými a velice dobře hrajícími herci. Bohužel jen trošičku delší pohádka... proto ta 1 * dolů, jinak všechna čest, báječné drama, po zásluze potrestáno několika zcela oprávněnými Oscary. ()

Tatianistka

Az sa mi nechce verit ze sa tento pribeh skutocne stal, ale som rada ze existuju aj takyto ludia, aj ked si myslim, ze to bolo urcite trochu prikreslene reps prikraslene ako to uz v americkych filmoch byva, ale pacilo sa mi to. ()

RajCZitko

Na tento film jsem se chystal opravdu dlouhou dobu. Sice ho pořád máte, ale titul není zase tak atraktivní, abyste ho ihned shlédly. Nicméně mě ohromně překvapil. Způsob a vůbec ta surovost, čímž je příběh podán, musí chytnout za srdce i ty největší zarputilce... (ostatně jako jsem někdy i já). Film Vás úplně pohltí, prožíváte s postavami všechny scény, když se oni smějou, vy máte pusu od ucha k uchu. Toto je prostě příběh, který nemohl napsat nikdo jiný než ten nejsložitější spisovatel - sám velký Život. ()

datos

Tenhle film nenechá ani jedno oko suché. Dokáže Vás rozesmát, dokáže Vás rozplakat, ale hlavní co umí je Vás vtáhnout do děje a prožít celý příběh až do konce s krásným pocitem na srdci. Na film jsem se těšil už dlouhodobě a moje očekávání nezklamal,ale ba naopak ještě více překvapil. ()

TommyDiamond

Mám rád filmy ze sportovního prostředí. Americký fotbal mě příjde určitě jako sport hodně atraktivní. Rád bych někdy viděl náký zápas naživo. Film nás provází osudem sedmnácti-letého Big Michaela o kterého rodina nestojí, z každé další náhradní rodiny uteče a ve škole mu to zrovna taky dvakrát nejde. Ovšem jednu věc mu nelze upřít a to talent hrát fotbal. Jako opuštěného sirotka se Michaela ujme energická Leigh Anne (S.Bullock). Rodina Leigh Anne si Michaela zamiluje a chtějí ho dokonce adoptovat. Leigh Anne ovšem moc dobře ví,že v dnešním světě nestačí pouze talent a tak Michaelovi pomáhá se školou i na trenincích. Michael si nakonec vybojuje jak profi smlovu,tak i stipendium. Celkově 80% ()

dj_kure

Nikdy se mi Bullock tak nelíbila jako tady. Tu starostlivou a neuvěřitelně hodnou ženskou zahrála dokonale a já si skoro doopravdy myslim, že je taková ve skutečnosti. Třeba i jo :). Je to jak pohádka od Disneyho. Našlo se tam pár hluchých míst, ale zbytečné mi nepřišlo nic. Objevilo se i pár vtípku v pravou chvíli a celkově je to zábavnější i než leckteré komedie. Kurňa, já chci za mámu Leigh Anne !!! :). ()

carott

Jak toto mohlo dostat Oscara a na dalšího být v nominaci to absolutně nechápu nechápu, sentimentální blbost vidiny amerického snu.... ()

Marfab

Herečku Sandru Bullock opravdu nemusím, ma takový zvláštní styl který mi prostě nesedí. Ale tenhle snímek se opravdu povedl a i Sandra se mi tam jako herečka líbila ()

alldo.raine

Velmi emotivní film, umocněný tím, že se jedná o skutečnou událost. Je to až k neuvěření, co jsou schopni ldé udělat pro ostatní. Nemyslel sem si, že to někdy napíšu či řeknu, ale zde mi Sandra Bullock vůbec nevadila a snad dokonce i hrála:) ()

sWONDER

Biela rodina je tak dobrosrdečná že si osvoja černoška z ulice a zachránia ho od všetkého zlého. Mne to však pripadalo, ako by bol ich domáce zvieratko. Silný príbeh, ale priemerný film. ()

Jakub

Typický film z Ameriky ,kde super hodná a bohatá rodinka pomůže ,pro mě osobně nepochopitelně tomu tlustému chudáčkovi. Hodnocení ovlivnil taky český dabing. ()

windows

Bezkonkurenčních *****, hlavně proto, že je film inspirován skutečným příběhem a o tom, že bohatá rodina dokáže přijmout a vychovat téměř odepsaného černošského chlapce, který chutí a vůli žít ukáže světu, jak se stát hvězdou NFL... ()

DavidWebb

Ak budem hodnotiť tento film ako dielo určené pre TV produkciu, tak to bolo relatívne slušné a celkom ma to bavilo. Do kina by som ale nato nešiel. Takže, vlastne tu máme dojímavý príbeh s happyendom, slušne natočený a priznávam, že takéto snímky vo mne vyvolávajú pocit určitej nádeje, že by to mohlo byť s ľudstvom lepšie - keby sa chcelo (každému). Hoci film je film a realita bolí, aspoň na chvíľu som mohol pookriať a nechať pásť svoje oči na Sandre Bullock, ktorá mi príde ako víno. Myslím, že v tomto snímku prerástla viac než o hlavu všetkých ostatných ako herecky tak (hlavne) charizmaticky. Všetci ostatní sa síce snažili, ale Sandra hrala bezpochyby prvé husle. Jednoduché, odpočinkové, príjemne pôsobivé. Za seba 3 a pol, ktoré zaokrúhlim hore, keďže mám chuť si to niekedy pozrieť znova. ()

subconscious

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. No a co, že je to prototyp americkýho snu, no a co, že je to jak pohádka o popelce, kde se místo toho z chudého kluka stane nakonec slavný americký fotbalista. Anne Tuohy měla velké srdce, že si Mikea vzala k sobě…samozřejmě měla taky asi pěkný balík peněz, aby si to mohla dovolit. Ale i přes to, kolik lidí by to udělalo? Tenhle film má pro mě v sobě neskutečný kouzlo a emoce. Jsou tam scény, který se mi navždycky vrejou do paměti…především ta s postelí a pak ta, kdy Anne jede hledat Mikea do Hurt Village. Sandra Bullock předvedla úžasný výkon, za který by se ani Meryl Streep nemusela stydět. Jsem rád, že si za to odnesla Oscara a ukázala, že není dobré ji podceňovat. Vedle ní byla skvěle ztvárněna postava malého Seana Juniora, ten kluk byl vážně cool. Plnej počet! ()

Bounded

Učesané, lehce stravitelné americké drama, jehož klady a zápory budete vyzdvihovat pouze podle momentálního rozpoložení. Cynik si smočí a optimista také. Pravdou ale zůstává, že Sandra Bullock hraje lépe než kdekoliv jinde, což je taky důvod, proč jsem si film konečně pustil, a nebál se tu výslednou známku lehce zaokrouhlit nahoru. ()

Mr.Baboon

Někdo může říct 'klasický přeslazený americký film', já říkám 'úžasný a dojemný příběh plný silných emocí, který vám něco dá'. Postava BigMikea mi byla neskutečně blízká a sympatická, ať to zapříčinilo cokoliv. Nestydím se říct, jsem měl často slzy na krajíčku a chuť si některé scény přehrávat stále dokola... A jak už jsem řekl, je to skvělý film, ze kterého si určitě něco odnesete. - 100% ()

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)