Sophia Loren jako prostitutka Pupa, Marcello Mastroianni jako gangster Charlie a Pierre Brice jako zamilovaný komisař jsou největšími magnety svěží komedie. Charlie přinutí Pupu, aby mu byla po vůli. Svérázné ženě však jde gangster brzy na nervy, a tak přemýšlí, jak ho dostat za mříže. Díky komisaři se to může zdařit, avšak ani pouliční kráska nemusí vyváznout bez šrámů... (oficiálny text distribútora)

Pink.Panther

• Italská turbulentní groteska podle novely Cornella Woolricha. Sophia Loren tu funguje jako liskací panna pasáka Límečka Čárlího (Mastroianni) , Pierre Brice je bez náčelnické čelenky nevýrazný a vedle italských hvězd jen průměrný, ve své tradiční vedlejší roli vyniká Aldo Maccione. Komentovat ústřední duo Loren & Mastroianni je jako nosit dříví do lesa. Snad jen dvě poznámky – jejich charisma přidává jednu až dvě hvězdy a Loren hraje 29 letou lehkou děvu, ve skutečnosti byla starší. Divákovi tento věkový rozpor však zůstane dokonale utajen (aneb sexbombou i ve 40 jako včera dnes a zítra). Tak možná ještě jedna replika Mastroianni-Maccione, když je stále tak aktuální: „Mohli ten telefon napíchnout? Ale ne, proč, jsme jenom zločinci a ne úředníci, novináři nebo poslanci!“ 👍 Produkce: Compagnia Cinematografica Champion ()

Jara.Cimrman.jr

Fackující mafián "Límeček" Charlie, v poklidu otloukaná "Rita Hayworth" alias Pupa i bezfantazijní gangster Chopin sice měli své zábavné chvilky, ale já bych jich potřeboval mnohem víc. Tento snímek bych tedy za čistokrevnou komedii rozhodně neoznačoval, protože humorné okamžiky byly poněkud násilně šroubovány do předvídatelného děje a celkově bych pro komedii asi našel lepší téma, než je vražda, organizovaná prostituce a uplácení detektivů. Nicméně chemie mezi Mastroiannim a Lorenovou tradičně funguje, ale to je jediné, co směle vykukuje nad hranici průměru. ()

honajz

Pro mne velké zklamání - Mastroianni nemá co hrát, jako gangsterka je to nuda k uzoufání, milostné to taky není, Sophie Loren zde vypadá už hodně za zenitem, nemůžu si pomoct, a jediný, na koho se dá koukat, je sice Pierre Brice, ale ten taky nemá moc co hrát a hodil by se spíše do vážnější role. To fackování by jinak dnes přes různé feministické spolky neprošlo, ale tady mi skutečně také přišlo hodně samoúčelné. A žel ani vtipné to není. ()

Vančura

Zpočátku mi to přišlo přiblblé až hrůza, ale postupně mě to svým způsobem dostalo. Některé dialogy a situace jsou vážně vtipné a herectví dvou legend Loren & Mastroianniho je natolik samo o sobě zážitkem, že povýší i sledování takové kraviny na dosti příjemných 90 minut. Nebýt těch dvou, dávno by se na tehle film nejspíš zapomnělo (i když soudě dle minimálního počtu zdejších hodnocení u nás stejně není moc známý). ()

evapetra

Příjemný bonbónek s krásnou Sophií Loren. Zábavnější než M.Mastroianni v roli mafiánského bose tady byl jeho poskok Aldo Maccione. A Pierre Brice, tomu to tady slušelo možná víc než v čelence a s dlouhými vlasy, leč v té roli policajta působil tak nějak mdle. Docela dobře jsem se bavila, až do toho úprku v autě, který mi přišel trochu na hraně trapnosti. ()