Strážci - Watchmen: Příběhy Černé lodě

• USA Tales of the Black Freighter
všetky plagáty

Animovaný příběh podle fiktivního komixu "Marooned", který si čte chlapec v komixu Watchmen, o námořníkovi, jehož loď je přepadena Černým škunerem a on jediný přežije na opuštěném ostrově. Jeho jediným cílem se stane varování rodného města… (xxvasa)

corpsy

To čo sa nedá ( nechce ) sprostredkovať na plátne, na to sú tu animované príbehy plné krvi a strašidelnej atmosféry. Je naozaj škoda, že producenti celovečerákov stále myslia iba na mládež ( aj keď je jej len niečo okolo 30% celkovej populácie planéty ). Tomu sa hovorí spravodlivosť. ()

ConanVJ

Povedenej krátkej hororovej animák, kterej je součástí prodloužené verze watchmenů. Hlavní hrdina s hlasem G. Butlera přežije po útoku Černého škuneru na svoji loď a dělá vše pro to, aby se dostal do rodného města za svou rodinou a zachránil je před zlem, které se k nim blíží. Filmek má zajímavej konec. Za mě 80% :) ()

mysiak

Veľmi zaujímavý doplnok k Watchmenov ktorý je úplne odlišný od filmu a ako samostatný anime film je pekne nakreslený, dobre krvavý a Butlerov hlas ktorí tam presne pasuje...dobré spestrenie ()

PKD

Velké překvapení, neb pro mě osobně, byl tento comics v comicsu občas dosti obtěžující. Ale ta pointa, přátelé! Shrnuto...řekl bych, že jako animák, ještě lepší jak předloha. ()

ext_

Dal jsem 5 hvězd filmu, musím dát i tady. Je tady ale drobný rozdíl. Zatímco film Watchmen může stát samostatně více než dobře, tak s Příběhy Černé lodě (je to defacto fiktivní komiks, který si ve Watchmenech čte jedna z postav) už je to trochu jiná liga. ToBF ti, kdo nečetli komiks, těžko pochopí do všech důsledků, a tak pro ně trochu postrádá smysl, resp má smysl pouze jako hodně drsná podívaná. Obsahuje totiž mnoho paralel a protivah příběhu, jednotlivých epizod a detailů, které film nepobral a ani pobrat nemohl. Nosná myšlenka ToBF a její spojitost s filmem, potažmo komiksem, třeba hodně lidem dojde (mně na první přečtení nedošla :), ale hodně věcí zůstane jaksi za oponou. V kontextu s komiksem 5*/ samostatná věc 4*. ()

Colby Sawyer

Dlouho jsem nebyl tak znechucen, tohle bylo trochu moc i na mě. Příběh je nechutný a brutální, a když si vezmu jak brilantní je film Strážci od Snydera tak je toto ještě horší. 1* za animaci. ()

M.i.k.e

vynikající animace,spolus velmi dobrou hudbou a "dabingem" Gerarda Butlera.Sice na konci lehce předvídatelné,ovšem to příběhu neubíra nic na síle...škoda,že pro nezasvěcené to bude opravdu trošku vyznívat do prázdna...80% ()

selviskhed

Watchmeni v malém. Film jsem viděl na dvakrát (po desetiminutovkách, poprvé se mi z něj začala točit hlava a šel jsem spát) za okolností kdy jsem se cítil podobně jako kapitán. Po prohraném boji, rozlícený, na pokraji nervového zhroucení, plný velmi expresivních pocitů a sám. Všechny dialogy a monology jsou napsané výborným poetickým jazykem, myšlenka příběhu je výtečná a ten kapitánův vor mi bude ještě dlouho ležet v hlavě. ()

Rocky88

Viděl jsem jako součást Extended Cutu (= Director´s Cut + Black Freighter), a ač je příběh alegorií na to, co se děje ve filmu, přítomnost přímo ve filmu mi nepřišlo jako něco, bez čeho bych nemohl žít. Příběh je pochmurný, brutalitou se nešetří, a i přes předvídatelný konec je ten konec pro diváka (hlavně pro ty s rodinou) nepříjemný. Ale přednost dávám vidění jakožto samostatného kousku, než přímo ve filmu. ()

-Bomba-

Parádní jednohubka ze světa Watchmenů, která potěší především ty, kteří četli comics. Temný a drsný příběh je nekompromisní a tím, že je kreslený, se nebojí ukázat i nechutné scény. Závěr, kdy se Captain dostane do města, nemá chybu. Akorát se mi celkový konec zdál uspěchaný a narychlo ukončený, to se dá ale přežít. ()

C0r0ner

Watchmeny považuji za jeden z nejlepších filmů všech dob a to i (vlastně především) v ultimate verzi. Proto pro mě bylo povinností tuhle výplň filmu (psychický vývoj Rorschacha) vidět. Tak jako celý zbytek filmu je každý záběr dotažen do dokonalosti a příběh je celou dobu mrazivě brutální. V kontextu celého filmu je to ještě větší zážitek. 90% ()

WolfR

Super věrná adaptace Příběhů Černé lodě se vyvedla. Je dočista to stejné co v knize. Zdařilá animace, hororový nádech a účinný, avšak předvídatelný konec, 4 hvězdy. ()

SoolenJV

Animovaný film, ve kterém se nešetří krví a brutalitou a který zároveň vypráví drsný příběh zakončený existenciální, filozofickou tečkou. až tohle bude vloženo do režisérské verze Watchmen, tak to bude něco. ()