Manželia Craig a Elise Landryoví dostanú od života ťažký úder. Ich jediný milovaný syn Benjamin je unesený a k smrti utýraný sériovým vrahom Johnom Kozlowskim. Kozlowkeho dolapí polícia a súd mu udelí trest 25 rokov odňatia slobody, čo sa skľúčenému páru zdá byť príliš málo. Rozhodnú sa preto zmocniť sa odsúdeného psychopata a vykonať na ňom spravodlivosť po svojom. (Karamanlis)

JASON_X

Nic tak neutuží zkomírající vztah, jako společně provedená vraždička. A nejlépe pěkně pomalá a sadistická... Příběh je prostý - dédymu a mamí jeden odporný psychouš unese jejich bejby a zamorduje ho. No a oni pak unesou jeho, zavřou ho do sklepa a tam se na něm vyřádí. Dédy je doktor medicíny a ví jak na to (ovšem fantazii má tedy poměrně chudou)... Ale všechno je trochu jinak než se zdá - scénárista nám totiž připravil jedno malé překvapení, jehož totální nevěrohodnost a vyumělkovanost tady nemůžu zkritizovat, protože bych musel spoilerovat. Tak se na to mrkněte sami a udělejte si svůj názor. Snad můžu aspoň napovědět, že pozorný (všímavý) divák to "překvapení" odhalí nebo aspoň vytuší poměrně brzy sám... Thriller je to slušný, stopáž tak akorát, moc se mi líbila Erika Christensen, a i když je zápletka hodně přitažená za vlasy a konec poněkud neuspokojivý, o to silnější pak ve vás film zanechá vzpomínku. Líbilo se mi to. ()

Morholt

Zdařilá kombinace explotationu a krimi-thrilleru, která se pyšnila opravdovými herci a závěrem, který nejednomu z diváku dokázal vyrazit dech. Tohle se povedlo. 70% ()

Litsarch

Upřímně jsem čekal něco daleko lepšího... Na Twisted Pictures vcelku slabé... Od snímku jménem The Tortured jsem prostě čekal něco víc.. Něco, co by bylo tak brutální, že bych se na to třeba ani nedokázal koukat... To se ale nestalo... Nicméně nemohu upřít thrillerovou část filmu, které mne dokázala vcelku dobře napnout... I tak ale se jedná pro mne o průměrný snímek a ta pointa... No, nic moc tedy... ()

Ten Druhy

Retard, ktorý týra a vraždí malé deti, by mal dostať trest smrti, nie 25 rokov s možnosťou podmienečného prepustenia už po desiatich. Asi to preblesne mysľou mladých manželov, ktorí uvedeným spôsobom prídu o syna. Psychopat, ktorý sa maľuje a zdobí ako ženská, tu odkazuje na jemu podobných psychošov, napr. toho z Mlčania jahniat. Únos takéto nebezpečného šialenca z väzenia, ako sa to stane v Tortured, si žiada odhodlanie, súhru a dobrý plán. Kanadsko-americký exploitation na tému zločin a trest však začína dojímavo, hrou na city. Pohľad na zmrzačené a mŕtve telíčko dieťaťa pohne citmi aj toho najväčšieho ignoranta. Navyše, ak sa naň dívame očami nešťastnej matky, ktorá si v tej istej chvíli spomína na pôrod syna, tak o silný emotívny zážitok je postarané. Fáza spomienok na dieťa a príprav na únos aj zlapanie vraha, na mňa zapôsobili lepšie než samotná tortúra, ktorú sprevádzali pochybnosti. Ale potom prišiel "sloník", stará sovietska finta mučenia, a príbeh dostal nový rozmer a spád. Plusom filmu boli tiež: jeho krátka minutáž, dobrý scenár (Marek Posival) a nečakaný obrat na konci. ()

Marsik

Z počátku to vypadalo na drama o manželském páru, který se vyrovnává se smrtí svého syna. Poté následovaly prvky thrilleru a nakonec mučení vraha s trochu chaotickým závěrem. Nicméně to nebyl zas tak špatný film, první polovina byla hodně emočně silná a člověk manžele opravdu litoval. Druhá polovina už mi tak dobrá nepřišla. Bylo to už malinko překombinované a samotné mučení...co k tomu dodat? Prostě mu dali co proto a nakonec z toho vyvázli. 60% ()

ledzepfan

Herci jsou moc"známé xichty"a tuhle těžkou polohu moc nezvládají..Závěrečná pointa je naprosto debilní a zbytečná...Mučení je hezké ale krátké a nepochopitelné=Chcou mučit úchyla,který jim brutálně zavraždil dítě a ani je nenapadne pohrát si s jeho koulema?hmmm blbost...Určitě by tomu pomohl menší rozpočet a trošku undergroundový look aby ten pokus o reálnost vyzněl naplno..................Nadruhou stranu se to opírá o alespoň nějákou myšlenkovou struktůru a nějáký ten morální otazník při sledování napadne leckoho...Takže úplně hloupé to není -jen forma a zbytečný zvrat na závěr vyznívají trošku na prázdno. ()

draggo

Celkem zdařilé. Jen škoda první poloviny, která by mohla být trochu kratší. Bylo vidět že se tvůrci snažili diváka dojmout tragikou osudu toho kluka, ale na mě to nějak nefungovalo. Když ale dojde na únos vězně a mučeníčko, tak nemohu než chválit. Únos je sice krapet mimo realitu, ale je napínavý a výborně natočený. Mučení samotné poměrně originální - oproti jiným filmům nesází na samotné zobrazení utrpení (tím nechci říct že by to nebylo krvavý, jenom to podle mě nehraje prim), ale hodně dokáže i pomocí slov. Jako nejdrsnější mi přišel ten moment kdy mu řekli, že dostane křeč do všech svalů v těle - prostě jsem si představil že by se to stalo mě a... áááu :) Stejně tak ten jejich úvodní proslov o tom že mu nedaj nic na utišení bolesti, že ho budou držet dlouho naživu a při vědomí, aby si to vychutnal... no úplně mi běhal mráz po zádech. Ale samozřejmě nechybí ani pár celkem slušných krváren, zmínil bych hlavně drcení nohy a kuchání břicha (škoda že se mu to jen zdálo) a pár dalších. No a ric pic, je tu konec, který je opravdu hodně zdařilý. Dlouho se mi nestalo, že by mě konec zase pořádně šokoval a donutil zapnout i na chvilku mozek. (ale né moc :)) Pokud nejste slabší povahy, tak vřele doporučuji. /viděno na PC(DVDrip): 80% a 4*/ ()

fremy

Přestože jsem ze serie Saw zvyklý na krvavé záběry, nebylo mi po chuti sledovat mučení. Zapomenu-li tuto část filmu, má příběh nějakou pointu. Námět mohl být pojat trochu jinak, z pohledu osamocených rodičů, jak se srovnávají se ztrátou dítěte. Otázkou však zůstává, měl by takový příběh napínavý konec? ()

Maq

Tohle je klasický příklad zbytečného filmu. Námět napadne každého pitomce. Patrný je pokus o psychologické drama, ale to by scenárista musel umět jinak psát, režisér jinak režírovat a herci jinak hrát. Hudba slabá, a navíc nešikovně používaná. ()

Petroff

Sadističtí vrazi malejch dětí se běžně převážej autama spolu s týpkama podezřelejma z daňovýho podvodu - jasně!! .-) Z rádobyšokujícího konce vylezlo přesně to, co jsme všichni čekali, akorát že eště dvakrát naruby a začerstva vyzvracený. NENÍ to horor a není to děsivý! Není to ani chytrý, ani poutavý... Je to tak na hvězdičku. ()

kagemush

V první půlhodince jsem si říkal,že pan Lieberman je jeden z nejvhodnějších adeptů na obsazení rejži v případných rýmejcích Ocelových magnolií,nebo Ceny za něžnost. Za následujících 45min. bych mu dohodil rýmejkování Srpskiho filmu,nebo Grotesque.Hm a pro posledních pět minut,bych si přál aby ho jednou napadlo,že by z Ocelových magnolií a Srpskiho filmu šlo udělat jeden opus. ()

honajz2

Docela zklamání. Celý film jsem nadával, že The Tortured vykradlo Daddy´s Little Girl, ale až teď jsem zjistil, že to bylo naopak. A nemyslím samotný nápad, ale jednotlivé scény. Každopádně ale Daddy´s Little Girl funguje mnohem líp a má strašně silnou atmosféru (asi protože je z Austrálie a tam atmosféru umí vytvořit), zatímco tenhle film je dost odlehčený, gore zde ani není a atmosféru většinu času dost postrádá. Jenže on to není jediný problém tohohle filmu, ono je v něm i dost nelogičností. Třeba už jenom ten únos probíhá dost divně - Policista veze do vězení nebezpečného zločince, pedofila, co dostane 25 let vězení a pak ho nechá bez dozoru v dodávce a jde si na benzínku koupit kafe a něco na zub? Jako by se nic nedělo? A když se manželům povedlo ukrást tu dodávku, proč s ní ten chlap nezpomalil a vyboural se? Navíc tuhle bouračku by nepřežil ani ten chlap, ani ten pedofil. Taky v závěru je dost divný zvrat, ve kterém se dozvíme, SPOILER že současně s tím pedofilem vezli do vězení ještě jednoho chlapa, který nějakou divnou náhodou vypadal úplně stejně jak ten pedofil, manžel si ho evidentně nevšiml (i když za sebou musel vidět všechno) a co se nestane - samozřejmě si ho pak spletou KONEC SPOILERU. Já chápu, co ten film chtěl říct, pomsta k ničemu nevede, ale tak sakra aspoň ten scénář nějak promyslím, aby tam těch nelogičností bylo minimum. A takových blbostí je tady dost. Sice ten film má dobrý nápad, od určité chvíle začne mít nějaké napětí a ani mi tolik nevadí, že tam nebylo gore, vadí mi, že to má nenaplněný potenciál, scénář je děravý a dost dlouho trvá, než se tam začne dít něco napínavého. Fakt jsem čekal víc. Slabé 3* a to ta třetí hvězda jen jenom za to, že se na to dá dívat. ()

Martin741

Reziser Lieberman /pamatam si od neho jedine Dexter/ natocil kvalitny horor. Spoiler! Seriovy vrah xmrti utyra ich jedineho syna, a tak sa rozhodnu pomstit. Koniec Spoileru! Strasidelna atmosfera funguje dobre, mucenie je na urovni, ale zdalo sa mi obcas samoucelne, aby bola natiahnuta minutaz. Herecke vykony sice mizerne/ziadne, ale Lieberman ukazal, ze ked sa chce, dokaze byt schopny filmar. Zaver, tak to je uz cisty masaker, a dej filmu poriadne zmixuje. 81 % ()

Mefistofelle

Vcelku ucházející exploitation popisující situaci, která by v reálu sice těžko nastala, ale zato nutí k přemýšlení. Hned úvodní část příběhu, kde úchyl ukradne a nakonec umučí šestileté děcko, je docela dechberoucí. Škoda je, že v části, kde se na něm mstí rodiče, už se takové psycho nerozjíždí a to nejen díky nepřesvědčivým představitelům rolí matky a otce zavražděného dítěte. Ono to celkově není kdovíjak brilantně natočené a ani brutalita, se kterou zacházejí se svým zajatcem, vás kdovíjak nevykolejí. Závěr pak sice může být překvapivý a vcelku i originální, ale pořád se nejedná o film, který by mi zůstal v hlavě kdovíjak dlouho. ()

Rodriguez

Touha po pomstě je silnější než právnický systém státu. A tak, když se manželům ztratí jejich milovaný syn a policie najde viníka, nejsou spokojeni s výsledkem soudu. Spravedlnost berou do vlastních rukou, jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá! 55% ()