300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

speedy7929

Dej zaujímavý, akcia bola, bitky premyslené aj po strategických stránkach, jediné čo mi dosť vadilo bola prehnanosť krvi v tomto filme, došlom mi to dosť nereálne a musím povedať, že jednotka bola o to lepšia. ()

john.h

Dvě hvězdy za kozy Evy Green a pár vcelku dlouhých záběrů na ně a jedna za akční scény. Navštěvou tohoto výplachu v kině nic nezkazíte. ()

Majzlík

Chtěl jsem druhou třístovku pořádně rozpitvat (nevýrazný hlavní hrdina, některé nelogičnosti v ději, 3D vypadalo často jako 2D), ale díky Evě Green se zmůžu pouze na výkřik: "Kozyyyyy" :-D ()

Petus

No řekněme, že nakročeno bylo dobře. Bohužel mi tam chybělo trochu víc šťávy (a teď rozhodně nemyslím té tělesné, té bylo až až), ale bylo to trošku takové neslané nemastné. A nebýt Evy Green, tak možná i trošku nudné. Holt ne každý je Gerard Butler, ale pro příště by to, když už nic jiného, chtělo aspoň uvěřitelného hrdinu se špetkou toho charisma. ()

TSZ

Z prvního dílu si pamatuji jen neobvyklý vizuál a nudnou formu vyprávění (obojí je přítomno i zde). Tento styl mi příliš nesedí a nebýt zde pološílené Evy Green, asi bych se nudil stejně jako u jedničky. Teď je to tedy za slušné tři, ale víc ani ň. ()

Clark_Kent

Abych pravdu řekl není to žádná pecka teda. Jednička byla lepší ve všech směrech, nikdo nenahradí výborného Gerarda Butlera. Psychopatická Eva Green to malinko zachranuje. Zvlášt ta věta, když řekne, že bojuješ tvrději než šukáš. ()

J.e.r.e.c

Rýže impéria je kopírka předchozí Třístovky nejen po stránce vizuální, což bylo jasné, ale překvapivě i co se týče zápletky a průběhu děje. Peršané táhnou na Řecko a do cesty se jim staví další nezlomný führer, po sparťanovi Leonidasovi nastupuje slávista Themistoklés. Ten velí malé ale odhodlané skupině věrných, jejichž cílem je znovu spíš nepřítele zadržet a oslabit, než porazit; opakují se i nezdary perského vojska, které přes obrovskou „materiální“ převahu není schopno rychle zpacifikovat početně chabé řecké síly; stejně jako minule dochází k osobnímu setkání lídrů obou armád a marné snaze agresora přetáhnout řeckého reka na svou stranu; vrací se motiv otce a syna bojujících bok po boku; a hlavně - je tu opět přesně jedna píchačka! Novinek je poměrně málo, kromě toho, že místo skalní soutěsky byla za bojiště zvolena mořská hladina, je tou nejvýraznější nepřátelský vojvůdce (Xerxes je přítomen jako symbol a vládce říše, ale bitvám přihlíží jen jako divák) respektive vojevůdkyně Artemisia, kterou si Eva Green doslova vychutnala. Její protihráč, šéf athénské flotily Themistoklés ztvárněný Sullivanem Stapletonem, sice nemá obří charisma Gerarda Butlera, ale motivační proslovy i divokou řež zvládá ve stejné kvalitě. Působivé jsou rovněž flashbacky do minulosti, které dodávají otupujícímu vražednému šílenství trochu té hloubky a osudovosti. Překvapením pro mě bylo, že prvních 300 se odehrává de facto souběžně, takže jsme čas od času zásobování informacemi, jak si zrovna Leonidas a jeho sandálsledi vedou. Film je nejsilnější v momentech, kdy se obě strany čile masakrují a kamera poletuje po bitevním poli jako krvelačné oko šmíráka. Všem těm zpomalovačkám a eye candy momentům z válečné vřavy pumpuje krev do žil muzika od Junkieho XL, který kdysi dělal třeba remixy od Fear Factory. V kině jsem si tuhle historicky nádherně nekorektní nálož docela užil, ale po pár dnech od projekce mi z ní v hlavě nezůstalo prakticky nic. 70 % ()

.killer.

Zatímco první třístovka měla charismatického hrdinu (Butlera) a byla prakticky o ničem, dvojka je na tom přesně naopak. Příběhově zajímavější, brutálnější a krvavější. V podstatě něco, co jsem nečekal. Po vizuální stránce se konají opět orgie, které umocňují povedený střih a dynamické akční scény. Za mě určitě palec nahoru. A tečka v podobě Black Sabbath vždycky potěší! :-) ()

DjangoDoe

Kvalitné pokračovanie zasadené do zhruba rovnakého času, v ktorom sa odohráva prvá časť. Je vidieť, že filmu chýba Snyderova réžia, keďže súboje a neustále opakujúce sa spomalené zábery sú po pol hodine otravné. Zato po vizuálnej stránke, si nová tristovka získa každého fanúšika novodobého komiksového prevedenia a rozhodne sa vyrovná svojmu predchádzateľovi. Taktiež je jasné, že tvorcovia si nechali otvorené zadné vrátka, takže nás v budúcnosti určite čaká pokračovanie. ()

Eleron

Asi že jsem celou cestu až do Brna řídila s cholerickým otcem na sedadle spolujezdce, asi že jsem jej prostě jen chtěla někam vytáhnout. Nevím. Upřímně řečeno, na zadek jsem si z filmu nesedla a první díl mě u srdce zasáhl rozhodně o ždibec znatelněji. Filmům s podobnou tématikou se nebráním, na druhou stranu je ani vyloženě nevyhledávám. Jak jsem psala, spíše jsem se podřídila vkusu blízkého rodinného příslušníka. Ale výběru úplně litovat nemohu. Za což hluboce děkuji postavě emočně nevyvážené Artemesie, která mě bavila v každém okamžiku, až mi jí bylo v závěru neskutečně líto. Eva prostě psychicky vyšinuté ženštiny zvládá ztvárnit bravurně. Jinak mi celý snímek připadal příliš zaměřený na promítání ve 3D (Zhlédnuto ve 2D)a občas se mi zdálo, že si přehnaně hraje na "epický" kousek. Asi na mě banda polonahých namakaných chlapů ve zbroji zase tolik nezabrala. :) ()

DaweForeman

Tenhle film si drží i přes pokračování stejnou laťku jako ten předchozí. I když chybí tu doslova ony ultra nabité momenty, kdy třeba v předchozím filmu zařve Leonidas "Tohle je Sparta". Ty si ale nahrazuje spoustou akce a mnohými hrdinskými proslovy. Každopádně krví a efekty se tu nešetřilo. Člověk si tak může užívat doslova každý pohyb díky částému používání slow motion. Efekty a napínavost jsou v pořádku, soundtrack je také znatelný, ale jedinou věc, která tomu brání do pěti je prostě overkill všeho, přece jenom menší střídmost by tomu neuškodila. Co se týče příběhu, tak samozřejmě je vždy vítané, když navazující film se odehrává ve stejném čase jako první, ale na jiném místě s tím, že jsou tu samozřejmě zmíněné ony události, co se tam děly. ()

BUBO26

Murro sa úporne snaží podobať sa Snyderovi, ale nevyrovná sa mu v akcii, ani v atmosfére. Film je kratší ako 300, no napriek tomu som sa dosť nudil. Navyše stopáž je umelo naťahovaná zbytočnými flashbackmi a spomaľovačkami. Vadila mi značná dávka fyzikálnych aj historických nelogickostí, otrepané výroky, neúčinné a nudné preslovy, a najmä zbytočne veľa neúčelnej krvi. Film taktiež trpel zlou kamerou, najmä pri lodných stretoch boli scény neprehľadné a zmätočné. Herci a postavy... ach. Žiadna charizma, okrem Artemis žiadna výrazná postava. Xerxes už nie je boh-kráľ obklopený bázňou, len chlapec túžiaci po pomste a krčiaci sa v Artemisinom tieni. Themistokles zastával akosi priveľa postojov a s jeho postavou som sa vôbec nestotožnil. A Grogo na konci filmu? OMG, kedy sa z nej stala Xena, kráľovná bojovníčka?! Herci väčšinou nič moc, Eva ale svoju rolu zvládla dobre. Obzvlášť vtedy, keď vytiahla ženské zbrane :D Čo ale musím pochváliť, tak to sú kostýmy a dekorácie, tie sa naozaj vydarili. ()

viviak

Rozčarovanosť po zhlidnutí filmu. Vela som od neho necakal, a veru vela som ani nedostal. Na jednej strane ma velmi milo prekvapilo, ako skvelo zakomponovali resp spojili toto pokracovanie s prvym dielom, naozaj klobuk dole. Pociatocne objasnovanie deja bolo tiež stravitelne. Len problem mam ten, ze sa tam dokopy nič neudialo. Ok evička a jeden hlavny grecky hrdina proti sebe(ktory inak posobil az moc dobracky :DD). Dejovo to teda za moc nestalo, zhrnut sa to da asi tak, ze tri bitky s lodičkami na mori, občas nejaky ten figel, inak to iste dokola. Krv sa fakt nepodarila, otrepane a cakala viac, ako ked pridem o 3/4 HP v CS-ku :D. Taktiez boje boli len take naoko, hlavne to ako mec sa ledva niekoho dotkol a uz opat cakala krv. Meče prerazali ludske tela takym komickym stylom, ze som si cely cas predstavoval ako si natieram nozom maslo :P. Hudba nebola zla, ale ani nijak extra vyrazna, kecy o moralke, statocnosti a podobne, o5 nic nove resp. otrepane. Plus bola samozrejme QUICKIE scena Evička(Artemisia) vs Themistocles v podpalubi(kto predsa nema rad rough sex :o) Koniec bol naozaj dost lame a cisto otvoreny pre dalsie pokracovanie. 300(2) nie je zly film, ale nic prevratne nepriniesol. ()

syphoon

Pokud Vás neuchvátí 102 minut efektů, pak si řeknete, že tento film je vlastně úplně o h***. Komerčně vymyšlený scénář, který se dá shrnout do dvou vět, dělá vizitku dnešním rádoby filmům založných pouze na vizuální a zvukové tvorbě! Kam se poděl děj boha, lidi vzpamatujte, za chvíli budeme chodit do kina na počítačové hry! 50% ()

Hisnuklusi

Čekal jsem přesně to, co to bylo. Já jsem spokojený. Jasně, že Snyderovský hype už to mít nemůže, protože ten film Snyder nedělal. Ale Murra ukázal, že by při troše snahy mohl mít své místo (stokrát lepší film než Die Hard 5). Ony ty bitky, kvůli kterým se na to většina z nás koukala, byly prostě v pohodě. Když jsem se na to podíval, nepřišel jsem si, že bych byl o něco VYLOŽENĚ připraven. Naopak, byl jsem spokojený. A na konci, kdy se ukázaly Sparťanské lodě, jsem plakal. Škoda, že to tím vlastně skončilo. Škoda, že z Xerxese udělali to, co z něj udělali, protože v prvním díle byl i on to, co udržovalo film na takové urovni, jakou měl. Škoda nevýrazných Peršanů. V prvním díle měl člověk pocit, že to jsou prostě jako oni jo. Víš, co myslím. Ale tady už tak oni moc ani nebyli, to už prostě byli jen laciní herci v maskách. A chyběly mi příšery a nejrůznější bizarnosti, které doprovázely celý první díl. Ať už to bylo pojetí nám normálních zvířat jakožto kreatur z neznámého světa, nebo kat co měl místo ruk obří kráječe, nebo týpek co byl netvor a měřil tak 3 metry, tohle mi chybělo asi uplně nejvíc. Ale přes to všechno jsem byl schopen se pobavit. A když si přiznáme, že toho zde bylo oproti prvnímu filmu málo, musíme si i ferově přiznat, že s tím málem ale bylo dobře naloženo. Takže tak. ()

Shredder

V uvode to vyzeralo tak, ze nas caka hodina a pol slowmo CGI. Akcnych scen je viac ako v jednotke, ale niektore su vyslovene prepalene (kon) a navyse, aj ked su zaujimavo spracovane ,v tej bleskovo rychlej smrsti poznacej dazdom a tmou si ich nema clovek sancu vychutnat. Vzostup imperia prebral urcite prvky z jednotky, hrdinovia smelo bojuju, fatalne pohlady sa hadzu kazdym smerom a ostentativny gyc je vsadepritomny. Nebudem vycitat filmu jeho simplicitu, nikto od druheho 300 neocaval ziadne akademicky ambicie, ale su dve slabiny, ktore musim vytknut. Sullivan Stapleton nie je Gerard Butler, ano je muzny a velitelsky, ale nema ani stipku z Leonidasovej charizmy. S tym suvisi aj druhy problem, jeho prejavy uz nestartuju prudy terosteronu u muzskych divakov, lebo posobia jednak teatralne a jednak ich nedokaze predat. S prizmurenymi ocami velmi slabe 3*. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014