300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

danny_21

Víceméně bych další třístovku hodnotil stejně jako Thermopylského předchůdce, což u pokračování nebývá zvykem. Podobný vizuál a slow motion ( kvituju ), velkorysejší rubačky ( jásám ), víc plků ( škoda ) a hlavně Sully není Gerard ( velká škoda ), mrška Evička ( líbezná ), málo prostoru pro postavu Xerxse ( trestuhodné ). Kluci s buchtama 2 dostávají 65 % ()

vikino1

Vím, že s bitvou u Thermopil byla ve stejnej čas i námořní bitva vedena Themistoklesem, která byla pro výsledek války důležitější než u Pekelných bran. Bylo o tom i pár dokumentů. Jenže já se kurva těšil na nejdrsnější chlápky, co kdy chodili po zemi v surové řezbě, jejíž věhlas prvního dílu zaručil dostatečnej rozpočet pro druhej díl. Bohužel jsem dostal jen jakš takš charizmatického generála a bandu sedláků, který na plátně porcují peršany jen proto, že to mají napsaný ve scénáři. Eva Green se snaží jak může, avšak charizma Butlerovýho Leonida nesahá ani po kotníky. Prostě z filmu jsou nejlepší poslední dvě minuty kdy se na scéně konečně objeví Sparťani. To je hned o tři levely výššš. A to je pro mě prostě zklamání.... ()

Kotsour

Velmi slabá dvojka Bitvy u Thermopyl. Historické nepřesnosti především ohledně postavy samotného Themistokla a naprosto vymyšlené Artemisie pominu, přece jen tohle není dějepisný dokument, co mi ale vadilo vyloženě, je ta plochost hlavních postav, které nejsou ani zajímavé, ani cokoli jiného. Themistokles je panáček, který vypadá jak když si spletl povolání, Artemisia je vyloženě trapná (a Eva Green se vůbec nepředvedla, až na ty kozy a já vůbec nechápu, na co tady všichni pějou ódy) a celé je to tak nudné, nepřehledné a navíc zbytečné, že mi přijde škoda času k tomu něco víc psát. No a co mě dorazilo úplně byla ta ubohá snaha navázat na jedničku a v dějové linii tak dochází dost často k velmi trapným situacím, např. když Themistokles dorazí do Sparty a Leonidas je zrovna náhodou v Orákulu... Párkrát se tam projde jednooký generál z Thermopyl, aby lidi zaplácali nad tím, že vidí toho drsňáka z jedničky. No hnus. Přemýšlel jsem i nad jednou hvězdičkou, ale tam patří ještě lepší "skvosty"... ()

bono22vox

Já jsem spokojený, velice. Výborné pokračování, které je ve všem o krok lepší než předchozí díl... ale na plný počet to ještě není... Z Evy Green se stala v poslední době taková soft pornoherečka koukám... ()

Karmin

Hezké bojové choreografie....a pak už nic, co by nebylo variací na první Třístovku, akorát že v modré barvě. S výjimkou scén s Evou Zelenou, která tam ale hraje tak protěžovanou úlohu, že je ke konci až otravná. A český dabing dokonává dílo zkázy. Střez se, ó střez sevidět to v češtině!!! ()

Mouchal

Pokračování řeckých utlačovaných vazeb si jede ve stejném stylu jako první třístovka. S tím rozdílem, že tentokrát sledujeme jinou stranu bojiště a tou je zde vodní prostranství. Červené pláště jsme vyměnili za modrou (která nám jde hezky k očím), bombastického Butlera za zarostlého Colbyho Donaldsona (bohužel na Leonidase prostě nemá...), na postu záporáka holátko Xerxa nahradila mladá pomstychtivá kurvička Eva Green (ano, svlékne se, že se vůbec ptáte...) a celou vymakanou třístovku nahradí banda polekaných farmářů, kteří se ale z tahání mrkve dokonale vypracovali a z dojení krav se naučili plachtit na lodi (můj odhad). Co ale zůstalo a za co můžeme být velmi (ne)radi je otravná Cersei, která už mi leze krkem a sledování jí se v otravnosti vyrovná i všudypřítomným reklamám na kvasinkové infekce vagín či na monstrózně pohodlné a bezkonkurenční tampóny. Každopádně akce je zde znovu skvělá a ikdyž už to není taková novinka, jaká to byla v případě jedničky, stále to má své momenty (asi pro většinu z (v/n)ás je to ten moment s prsama venku, prasáci). Jen tomu to vodní prostředí moc nepomohlo a pro mnoho lidí se akce mohla ohrát příliš rychle. Ale kde jinde seženete hektolitry falešné krve z všudylétajících odsekaných údů a takováto obnažená těla než právě ve třístovce? Krom opravdu hodně (!!!) sado maso pornáče nikde a proto film musím hodnotit pozitivně. O něco slabší než jednička, ale i tak hezký nadprůměr. 70% ()

neo93

Druhé pokračování epické 300: Bitvy u Thermopyl. Docela jsem se těšil na tento snímek, ale zároveň jsem se také bál, aby se alespoň vyrovnal minulému filmu. Rozhodně vyrovnal a nezklamal. Sice je slabší, ale stále je to neskutečná zábava, plná digitálního krveprolití, natřískané akce a výpravné hudby. Není tu bohužel Leonidas a oddaná třístovka, místo něho je tu jaký si Themistokles v podání nudného Sullivan Stapleton, který prostě nemá na Gerarda Butlera ani v nejmenším, za to tu je Artemesie v podání skvělé Evy Green. A ta pro změnu nemá nejmenší chybu a jasně vévodí celému tomuto uskupení. Potěšila mě také dějová linka s bitvou u Marathon nebo zrod krále Xerxesa, který jinak stojí bokem a vše přenechává své velitelce perského loďstva. Co mi kazilo sledování, bylo až příliš zbytečných a nudných dialogů. Jinak se jedná, znovu o pořádnou dávku válečné vřavy plného surového zabíjení a brutality. ()

ZnalecH

No je znát, že to bylo o Athéňanech. Když tam nastoupili Sparťané, tak to bylo rychle vyřízené. A je to právě jejich nástup, který mě nakonec přesvědčil, abych nebyl v hodnocení tak přísný. Je tam slabší děj než v Thermopylech, ale jsou tam více propracované detaily. Není to špatné pokračování, ale pokud bych si měl vybrat, tak si pustím "jedničku". 65% ()

Wyrdas

Neuvěřitelné, že generálem loďstva mocného Xerxese je psychopatka Artemisia, bez špetky taktického umu, bez špetky smyslu pro strategii či alespoň trochy pokory ke zkušenějším. Děvka vhodná jako nájemný zabiják, ale rozhodně ne jako velitel loďstva! Nesympatická role jen podtrhla levný příběh a utahanost scén. Bez zpomalených záběrů by film netrval ani třetinu času a možná by si zasloužil o hvězdu více. Co je ale naprosto nejhorší - když se zamyslím teď zpětně nad prvním dílem, dojde mi spojitost ukázat Sparťany jako namyšlená hovada, kteří vraždí nebo týrají své děti pro jejich psychopatní víru v krásnou smrt. Nezajímá je nic než oni sami. A v poslední řadě... mnozí z Řeků nakonec dle tohoto filmu bojovali i lépe, než Sparťané. V prvním filmu je podcení a v druhém zas přecení - dle potřeby filmu. ()

rublik05

To, co fungovalo u první třístovky, zde vyznělo úplně do prázdna, Vzestup říše je daleko více laděn do fantasy žánru, emoce fungují jen minimálně, vše je podřízeno nespočtům bojových scén, které jsou dobře natočené, přesto díky přemíře digitálních efektů vše působilo dost uměle a vadila mi také ta šílená digitální krev a ta spousta digitálních efektů. Věřím, že ve 3D to musí vypadat docela cool, ale takhle normálně ve 2D to vytvářelo maximálně velký digitální bordel, navíc mimořádně otravný. Z hlavních postav mě nejvíc bavila Eva Green, role šílené generálky jí perfektně sedla a působila dost drsně. Příběh ujde, nemá však takovou sílu a styl, jako Bitva u Thermopyl. Jako takové drsné akční fantasy s historickými prvky dobrý, nicméně jsem očekával mnohem víc. 6/10. ()

dwbmb

Bavil jsem se královsky. Výměna režiséra filmu nijak výrazně neublížila, absenci Butlera zcela převážila přítomnost Evy Green a nepřítomnost jejího oblečení. Akční scény akční, klidnější pasáže tak kýčovité, jak jen to jde. Perfektní muzika a jedny z nejlepších závěrečných titulků :) Vhodné pro heterosexuálního muže: ano, moc! ()

DD

Nápaditější, údernější, velkolepější než Snyderův originál a milfka Eva super. Plus byl nahrazen i patlal Bates. Jinak ale nejsem velkej fanoušek té stylizace, která se prostě s lokacema a kulisama z Tróji nebo Alexandera nemůže měřit. ()

Expertt

Viděno ve 3D: přiznávám že ve 3D je to asi mnohem větší zábava než v klasickym 2D. Můžu říct, že efekty byly fakt supeer..naopak příběh byl trochu horší. Prakticky hlavním bojištěm jsou lodě na moři, což asi nebylo uplně lehký připravit, a možná největším mínusem, ale že by se tam neudály i zajímavější akce se říct taky nedá. ()

hero_bk

Jak už to tak u druhých dílů bývá, Vzestup říše je megalomanštější, se širším záběrem a... horší. Vizuálně orgie z Thermopyl se neopakují, naopak, vizuální stránka byla to, co mi ve Vzestupu říše nejvíc vadilo - zejména práce se světlem, které bylo mnohdy příliš ostré a tím rozmazávalo obraz a kamera potřísněná krví a slanou vodou, která sice přidávala na autentičnosti, ale opět rozmazávala obraz, dělala 3D chvílemi úplně nesnesitelné... Na druhou stranu, dějově to bylo o dost lepší než první díl, odvyprávěné to bylo solidně (i když u zničení Athén jsem si vůbec nebyl jistý, jestli jsou vážně ničeny, nebo je to zase představa orákula /věštkyně, jak bylo v českých titulcích/, co nastane, pokud Peršané nebudou poraženi) a některé scény byly vyloženě precizní (zrození Xerxa, final fight Themistokles v. Artemisia, podvodní scéna), jiné zase zbytečně tvůrcovsky onanistické (jo, tohle mi dokážem natočit - kůň v námořní bitvě, řecký oheň). Celkově ale solidní 4*. Bude třetí díl? ()

RAFT

Dobré pokračování 300 sice na moři ale i tak se dá, u jedné scény bitvy na moři sem málem usnul ,moc pěkné pokračování ,a hlavně pěkná mrcha Eva Green .Těším se na pokračování ,jestli někdy bude .80% ()

oldy

Tak jsem přišel z kina a mužu říct,že to nebylo zas tak špatne :) První díl je lepší,ale dvojka taky za to stojí. Zkončilo to v tom nejlepším,takže musí být pokračováni :) 75% ()

Yohnass

Podstatně horší než 300: Bitva u Thermopyl. Nadměrné využívání slow-motion efektů mi přijde hodně nevkusné. Kdyby se od nich upustilo, snímek by byl daleko kratší. Skoro žádná hlavní postava se nemůže vyrovnat vyobrazení a charisma Leonidase (Gerard Butler) z předchozího dílu. Asi nejblíže je tomu Eva Green, která se své role zhostila nadmíru uspokojivě. Takže pokud prominu nevýraznost hlavních postav (kromě Evy Green a Leny Headey) a zdlouhavé (ale pěkné!) bojové scény, dělá to lehce nadprůměrný akční film. ()

sWONDER

Trailer vyzeral štavnatejšie, ale „pokoukaníčko“ to bolo vynikajúce. Druhá 300vka je poriadna rúbanica s mega porciou krvy, odseknutych hláv a údov, dibolskou-sexicou Evou Green, motivačne vyzerajucimi grékmi a vela dalšieho. Trochu škoda že Xerxes je iba postavička v pozadí a všetko podstatné rieši Artemisia (Green), a jej armáda je vykreslená ako horda amatérov. Themistokles (Stapleton) sice nemá charizma Leonidasa, ale súboj jeden na jedneho by bol iste zaujímavý. Vydarený vizuál, slušné efekty (aj keď masové scény, už tak vymazlené niesú) a perfektné súboje v jednom kuse. Za zmienku stoji určite aj trefná hudba. Už sa teším na druhý kuk. 80% ()

Jamajdzan

Dalo by se toho napsat hodně, čím tento film byl a čím nebyl, ale pro mě byl především nevyvážený. Nevyvážená byla už má očekávání, kdy jsem na něj šel po přelomové a skvělé 300 plný očekávání a zároveň obav, z nedůvěry v nového režiséra i v to, že si to celé bude na jedničku jenom tak okatě hrát, což se mi bohužel nakonec i částečně potvrdilo. Nevyvážená byla stopáž, kdy hodně nanicovatý konec zastínil, nadějný začátek. Mezi scénami se nevyváženě střídali výborné komixové kousky s jejich skoro až trapně lacinými napodobeninami. Hodně nevyvážené bylo charisma hlavních hrdinů, kdy jeden výrazně zastiňoval toho druhého dokonce tak zřetelně, že považuju za zbytečné psát které postavy mám na mysli. Z těchto důvodů jsem měl při odchodu z kina takové nevyvážené pocity proto i ten film také hodnotím tak trochu nevyváženě ..něco mezi. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014