300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

Wallis3

"BOJUJEŠ USILOVNĚJI NEŽ ŠUKÁŠ! " oproti příběhu o hrdinném Leonidovi tady toho bylo víc, víc, krve, usekaných končetin a více tlachání a ono to docela škodilo. Evička byla moc fajn, ta to prostě umí i s kozama venku a potvrzuje se rčení: za vším hledej ženskou... Takže Xerxés byl prostě taky jenom oběť. ()

FanKalEl

Čakal som viac, ale druhá tristovka bola aj tak dôstojné pokračovanie na ktoré sa oplatí ísť do kina. Rekordný film v počte slow motionov a výstrekov digitálnej krvi (miestami fakt prehnané, ale bola to fakt brutal řezba :D) Po skončení predpremiéry som odchádzal s tým že prvý film z Leonidom bol kvalitnejší, proste väčší kult. Akčné pasáže a bitky na mori boli úchvatnejšie ale hlavne dravšie než pri bitke v Thermopyle. Film začína viac než dobre, vtiahne do deja a prestavuje novú postavu Themistokla ktorý bol celkom obstojný i keď najlepšiu postavu zo vzostupu ríše zahrala Eva Green, bláznivá sexi Artemesia ktorá zobudí mužské hormóny :D 100 min neubehá až tak rýchlo, film má raz rýchle tempo a niekedy sa zase vlečie pomaly až je občas nuda. Na konci som len čakal na poriadnu vojnu ale zrazu sa len objavili záverečné titulky. Akčných scén tam bolo dosť, ale niektoré by som skôr nahradil dlhšou bitkou na mori so sparťanskou kráľovnou. Od filmu som jednoducho čakal viac ale miestami to malo fakt svoje grády čo sa týka aj hudby a krajšieho vizuálu. Po ďalšej projekcii ešte asi zdvihnem hodnotenie. (75%) ========== Po druhom zhliadnutí doma v podstate nemám čo vytknúť. Jediné čo tomuto filmu chýba je Leonidas, ale ináč som si vychutnával každé sústo z filmu a po druhom pozretí zvyšujem hodnotenie na 5* lebo tá ohromujúca hudba, skoro bezchybný scenár, vizuál a bitky nakoniec vytvorili fakt veľkú epičnosť :) (89%) ()

zliteonit

Chabé pokračování naprosto skvělého filmu. Kam se poděla všechna ta grandiózní filmařina? Ano, děj je pěkný, efekty taky, hudbě se zřejmě nedá nic vytknout, ale v celém filmu tam chybí to co dělá první film tak výjimečný. ()

Ivo

Že Xerxes je tam tentokrát spíš jen pasivní figurka, by se dalo přimhouřit oko, i že Themistokles charismatu moc nepobral. Ale že to je najednou useknuté v půlce filmu, v tom nejlepším a najednou je konec - to je blbé ... To jim došel filmový pás nebo peníze ? Celkově tomu trochu chybí atmosféra a originalita jedničky. ()

Fifipek

Pokud se vám líbila jednička a nebo seriál Spartacus, tak se vám pravděpodobně bude líbit i dvojka, i když možná o něco slabší. Více digitální, méně originální ale stále zábavná a to především díky Eva Green, která kromě krásného hrudníku i fantasticky hraje a záporné role jsou její jasnou doménou. Sullivana Stapletona mám rád jako Damiana ze Strike Back a bohužel v porovnání s Butlerovic synkem má o něco méně testosteronu. Lena Headey si svoje královské chvíle také umí prožít a to nejen díky Game of Thrones...ostatní jsou nepodstatní, kompars, minimálně ve dví rozseklí, po hektolitrech krvácející a to je oč tu běží :D ()

Whitebeard

Rozhodně vynikající počin. Zpomalený oddělování končetin, odstřiky krve na několik metrů, ekvilibristika, půlení hlav, všechno na vrcholný úrovni. Ztotožňuju se s hodnocením nepříliš výrazného hlavního hrdiny, ale Butler holt nasadil laťku tak vysoko, že už ho žádnej jinej Řek, ať už Athéňan nebo Sparťan asi nedá. Eva Green se tu našla, dobrej maniak Za mě jeden velkej palec nahoru. ()

Kadas97

Komentár píšem až deň po zhliadnutí filmu (jedno z mála 3D) aby som bol schopný vypotiť aj niečo viac a neopakoval sa len aké to bolo dokonalé. Film síce stratil na svojej komiksovosti, ale scény bitiek na mori boli vrcholom vizuálnej dokonalosti historických filmov. Pri prvom otočení lode a potopení perzskej lode mi prešli zimomriavky po celej chrbtici. Krvou a končatinami sa nešetrilo čo mi pomastilo moje srdce hororového fanúšika. Hlavný hrdina Themistokles je kapitola sama o sebe a myslím, že môže plnohodnotne konkurovať Gerardovi Butlerovi. Hlavná záporáčka Eva Green si to dávala ako pani herečka a ja som jej to, že je psychopatická mrcha bažiaca po pomste žral aj s navijákom. Tiež som si istý, že bude aj tretie pokračovanie, kde spojené Grécko rozbije Xerxesovu armádu ako flašku. Soundtrack dokonalý a trefný do každej scény. Po zhrnutí tu máme vizuálne a zvukovo dokonlý príbeh plný násilia a akčných scén. Navyše som fanúšikom prvého filmu 300 a puklo by mi srdce keby nedám plný počet. 10 z 10 ()

Yancl

Upřímně nevím, co si mám o pokračování nabouchaných válečníků myslet. Zřejmě jsem očekával kapánek jiný odvar, odlišné pojetí. Ale holt se mi dostalo mírně propleteného snímku, který nenaplnil mé očekávání ve všech ohledech. Co se týče válečné vřavy - po této stránce spokojenost, záběry kruté až brutální, krev cákala po litrech všude kam to šlo, nohy lítaly na všechny strany atd ... Dějově bych to také neodsuzoval, autoři to vzali po svém a vlastně se snažili navázat na první díl a dovysvětlovat některé detaily. Ale tím výčet maximálních pozitiv končí ... zásadní kámen úrazu byl hlavní hrdina - ať se snažil sebevíc, ať řval co mu hlasivky stačily .. nikdy se nedostal na úroveň G. Butlera .. rapidně mu chybělo charizma (i svalová hmota) pro tuto roli. Naopak E. Green byla úžasná .. její scény zřejmě hltal každý, dokázala vytvořit dokonalou mrchu se sexy křivkami a vražednými sklony. A co mě nejvíc nasralo - absence cool sehrané partičky bojovníků ze Sparty .. těch pár sekund na scéně nic nevytrhlo a já si přitom tak přál jejich krutě vypilované taktiky .. jako bylo v prvním díle. //// ---- //// ... II. PROJEKCE : Názor zůstává téměř totožný -> výraznější postava z celého filmu je pouze Eva Green a pokud bych hledal to správné slovo charakterizující celý film, bylo by to zřejmě "zmatené/chaotické", nýbrž samotné záběry nevypadají vůbec špatně, i když je polovina filmu zpomalená. [66%] ()

h4k

Ne, že bych se přímo nudil, ale..... Srovnávání s 1kou se skoro na 100% nevyhnete, až uvidíte, zjistíte proč :) slabší 3* ()

Ihuj

Choreografie super, hlavně ty bitvy na lodích, erotický náboj solidní,pojetí příběhu zajímavé. Toť ke kladům, teď zápory: 1) Když otrokáři neustále provolávají, že bojují za svobodu, tak je to kýč. A propaganda. A tak nějak tuším, že tuhle notu nežerou už ani Američani, tak komu to scénárista cpe a proč? 2) Ve filmu je spousta patetických proslovů, ale ten jediný, který má koule, už jsme slyšeli v traileru. 3) Samoúčelná digitální krev - všechny tyhle body jsme viděli ve Spartacovi a fungovalo to mnohem líp. 4) Hned po skončení filmu byly pocity víceméně nijaké. 5) Imho nudná, očekávatelná hudba. 6) Celé to působí vypočítavě a neupřímně. ()

Carthorias

Nelze než neporovnat s testosteronem a svaly nabitou jedničkou, nejenom proto že se to odehrává ve stejnou dobu. Jsou tu dva hlavní rozdíly, které mění charakter filmu, jeden k dobrému a jeden ke špatnému. Nejdřív to horší. Tam, kde Leonidas vypadá jako kdyby vykradl šatnu východoněmeckých koulařek, působí Themistokles jako sice namakaný, ale přece jenom normální chlápek. A moc tomu ani nepomáhají jeho demokratické projevy jako vystrizene z Mr. Smith goes to Washington. Což sice trochu pomáhá zcivilnit vyprávění, ale jako celek to nefunguje, hlavní hrdina je takovej měkkota. U 300 chci vidět akci, akci a zase akci, ne frajery v modrých plinkach co po sobě hazou pergamenem (a to mam jinak politický dramata moc rád, House of Cards FTW). Na druhou stranu se dostáváme na druhý břeh, a to jak doslovně, tak přeneseně. Ženská!! V 300! A co je na tom nejlepší, dává všem chlapům na prdel jako můj taťka, když jsem si jako malej spletl videorekordér a toustovač. Dvě slova: Eva Green. Vlastnoručně pro mě definovala pojem sexy bitch. Její Artemisia je prostě bohyně. Žena, která krvácí častěji než jednou za měsíc, s uhrančivým pohledem, dvěma velkýma šťavnatýma přednostma (myslím tím samozřejmě její duši a osobnost) a plamenným temperamentem, který by zahanbil i Hefaista. Prostě válečný vůdce s mečem i pochvou. Hlavně kvůli ní dávám čtyři hvězdy, Themistokles a jeho Blue man group by bez ní byli jako kachna bez piva. ()

DominikCZE

Pokračování, které dodává původní řežbě širší kontext a velmi povedeně ji doplňuje o související události. Vůbec nevadí, že to málo, co je z historie známé, je zde klasicky zkrášleno téměř k nepoznání. Dvojka je rozhodně dějovější a na různé scény pestřejší, než film z roku 2006, přesto zde dominují akční scény, a ty samotné cenu vstupného alespoň u mě opodstatnily. Za opravdu povedené považuji námořní bitvy, které zde tvořily většinu akce a přesto nenudily. ()

misbos

Ještě že tu Evu máme, co? Pořád se pohybujeme v ranku obrazově přestylizovaného výplachu, ale Murro nechává Snydera daleko za sebou, taky (nejen) díky krátkým a názorným vysvětlivkám, kterak se ti dva nej parchanti toho příběhu staly ... těmi parchanty. Nic naplat, jakmile je na plátně plnokrevná "bitch", hned je to jiný film, než předcházející homoonanie. ()

glumka

300 jsem viděla několikrát a musím říct, že miluju tu slavnou větu This is Spartaaaaaa, jenže mi tak trochu vadila ta grafika. Vím, že film je oceňovaný právě za tu grafiku, ale to prostě nebylo nic pro mě. Takže, když jsem viděla ten druhý díl tak mě potěšilo právě to, že od té grafiky trochu upustili :) Je fakt, že mě taky ve filmu mátlo, kdy se teda ten boj odehrává, jestli před prvním dílem, po prvním dílu nebo jak? Nakonec to je během prvního dílu a následně po prvním díle. Jo ví jak člověka zmást. Mě trochu vadilo, že to bylo na vodě. Já moc vodní bitvy nemusím (ok pokud to nejsou Piráti z Karibiku) a taky některé věci byly naprosto nesmyslné. To, že ten Perský král nějakou dobu přežil se šípem v srdci, to bych ještě odpustila. Ale toho nesmrtelného koně, který vyběhl z lodi, přeběhl hořící loď, skočil do vody a vyskočil na loď přímo do bitvy, tak to bylo už vážně moc. Každopádně Eva Green byla výborná a o Leně Headey ani nemluvě. Taky mě potěšilo, že se tam v pár scénách objevil David Wehnam:) Vlastně celý film bych popsala, že to není válka mezi Persii a Řeckem, ale mezi jednou nasranou ženskou proti druhé nasrané ženské. Ano ano za vše může žena:D Každopádně si konec nechali dobře otevřený, a tak jsem zvědava jestli natočí i pokračování:) ()

Paulusek

Důkaz toho jak Hollywood prezentuje svým krajanům a posléze celému světu jedno z nejúžasnějších období lidské civilizace. A zase mu to projde, protože historické znalosti diváků pro které jsou tyhle snímky určeny končí u Bostonského pití čaje a co se stalo předtím pro ně neexistuje. Celkově se mi to sice líbilo i když ne tak jak prvních 300 s Gerardem. Možná tomu dopomáhá i barevná stylizace do modrého nádechu či utnutí v místě kdy čekáte to největší krveprolití. Celkově pokračování prvních 300 je jen jakýsi chudší příbuzný snažící se zuby nehty držet tempo se svým starším kolegou. Není to zklamání, ty jsou v podobě jiných děl. Je to další snímek, u kterého se nemusí přemýšlet a jen se díváte na tu akci a násilí. ()

pa3ce

Fuck logic, tie spomaľovačky by som dokázal sledovať od rána do večera. Charizma Leonida síce chýba, ale tú skvelo nahrádza svojou zápornou postavou Eva Green. Vo výsledku som sa bavil minimálne rovnako dobre ako pri Sparťanskej prvej časti. ()

michald99

Problém nové 300 je v tom, že se až příliš snaží kopírovat tu starou, kde zřejmě fungovalo to, že se na dvě hodiny seběhla parta polonahých křupanů, aby v epickém Slow-Motion (!!!) porubali neustále nabíhající masu zakuklených imbecilů. A tak Murro, vítězoslavně uchopující svůj nový brilantní nápad, stáhl scénář Thermopyl v PéDéeFku, editoval ho a pak mu čirou náhodou spadly do textu slova jako: lodě, moře, nesympatický hrdina atd... A měl vystaráno. Vytvořil akční blbost, kde jsou stopy děje poznal je po použití jakéhosi silného přivolávacího kouzla, s hromadou až moc digitální krve a hrdinou, který má nejdříve siláckou řeč a pak jde do bitvy... a to se opakuje dokud film neskončí. ()

ortoncz

Skvělá akční podívaná. Sice historicky lehce nepřesné. Eva Green boží. Stapleton zvádá roli bravůrně. 90% inT by se měl na film podívat. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)

PF 2014

PF 2014