300: Vzostup impéria

• Česko 300: Vzestup říše (viac)

Pokračovanie epickej ságy podľa komiksového románu Franka Millera Xerxes, rozprávaného úchvatným vizuálnym štýlom úspešnej série 300, sa presúva na nové bojisko - na more, kde grécky generál Themistokles (Sulivan Stapleton), usilujúci sa o zjednotenie celého Grécka, vedie bitku, ktorá zvráti doterajší vývoj vojny. Vo filme 300: Vzostup ríše čelí Themistokles masívnej invázii perzskej armády vedenej božským Xerxesom a Artemesiou (Eva Green), pomstychtivou veliteľkou perzskej flotily. (TV Markíza)

kijifa

V hlavní roli zelené plátno, mrvítka z instagramu, tankery krve, armáda nazvaná bullet time a jediná scéna, kvůli které prostě musela perské flotile šéfovat Eva Green. Spousta akčních scén se postará o to, že se nebudete nudit, ale na druhou stranu si z filmu nic neodnesete. Až někdo za pár týdnů řekne 300: Vzestup říše, jediné co se vám vybaví bude "Jo, to bylo to s Evou Green", ale to moc nestačí. ()

El-Barto

Smysluplný pokračování. A dokonce lepší než jednička. Scénář už není jen o tom jednom, už jde o víc než jen hrdě padnout za Spartu a další nabubřelý kecy. Murro nepoužívá zpomalovačky tak debilně jako Snyder, film je v akčních scénách dynamičtější, ty jinak samozřejmě vypadají jako digitální mišmaš. Eva Green je naprosto božská a roli si dokonale vychutnává. Jedničce dává 300: Vzestup říše úplně jinej rozměr a i když mě tahle mytologie a heroický řezničení ve jménu vlasti tolik nebere, tak jsem se solidně bavil. A prokrista už dejte těm Řekům něco na sebe! ()

sebo9629

Žiadne sklamanie, žiadne prekvapenie, na jednotku sa jednoducho nechytá. Ale ja som spokojný, dostal som presne to čo som očakával... Hodnotenie: 7.1/10 ()

killpunker

Peršané se nepoučili z předchozího dílu a proto se opět staly potravou pro meče polonáhých řeckých gerojů. Ale bylo to historicky celkem správně: bitva u Marathonu, pontonový most přes úžiny, bitva u Salamíny, Eva Green (kvůli ní jsem celou dobu fandil Peršanům), atd. Themistokles, ve výsledku zápasil víc se dvěma ženskýma, než se perským vojskem. Ale co. Sek sek, cák cák, temná obloha... ()

heihatchi

Jednička byla svým způsobem jedinečná, dvojka bohužel už nepřináší nic nového a jede jen v zajetých kolejích. Ale i tak musím říci, že je to pořád dobrá akce se spoustou krve. Nemá cenu se tu o tom příliš rozepisovat, jediné co bych ještě zmínil by byla první "bojová" scéna mezi Artemesií a Themistoklesem, ta byla vskutku parádní :D ()

Chundys

Sakra ono se mi to snad líbilo víc než ta jednička! Parádní soundtrack, tak dlouho jsem nehltal film s hudbou zároveň! Škoda že se Eva víc neporvala a Lanisterová měla zůstat u truchlení :-) Boj jí moc neslušel, hlavně bych jí asi neposlouchal. Za to Themistokles byl bourák :-) i na koni to dával s přehledem. A jak zmiňuje můj kolega Okara, nechápu proč je to v modrém hodnocení! Některé filmy jsou úplně dementní a jsou červené, ty ostatní, co jsou celkem super jsou modré! Neříkám, že se tento má brát vážně, ale červené si zaslouží!!!! A zase aslepoň nějaký Happy Ending ;-) ()

simon84

Horsi nez jednicka, hlavne proto, ze Butler mel teda daleko ale daleko vetsi charizma. Tady to zachranuje bozska Eva Green, ktera tu psychopatku hraje fakt paradne. ()

TaanStari

Sparťanský gay pride se těší velkému úspěchu, takže zatímco Leonidas a třístovka brání penetraci jejich teplých bran, další skupina patologických svalohoničů vyráží na moře. A někomu moc dobře došlo, že tyhle homohrátky jsou potřeba něčím naředit, což Eva Green a její výstavní kozy dělají naprosto dokonale. Řekl bych, že to, spolu s uklidňující mořskou modří, vyhrálo vzestupu říše o hvězdičku víc, než jsem dal jedničce. ()

malypivo

Samozřejmě se film nemůže původní Třístovce rovnat, i tak to ale není špatné. Očekával jsem pokračování, dostalo se mi však paralerní příběh s "prvním" dílem, což je určitě zajímavé řešení. Bohužel bojové scény na vodě nejsou tak dobré, jako ty u Thermopyl. Eva Green je za to daleko lepší záporák než samotný Xerxes. ()

Platom

I přes snahu Murroa vytvořit dílo, kráčející ve stopách původní 300, se podařilo zachovat spíše jen vizuální stránku filmu a svalnatá těla herců. Zbytek je spíše určitým paskvilem, který ale nenudí, ba naopak zabaví vcelku obstojně. ()

Saur.us

Podruhé už to opravdu není ono. S. Staplaton se G. Butlerovi a jeho charismatu nemůže rovnat, patosu a omáčky už bylo až příliš a ani ty audiovizuální orgie už nejsou tak cool jako když to na nás Z. Snyder vybalil v jedničce. A ani ty přednosti E. Green a její postava krvelačné kapitánce to nezachrání. Slabší. ()

Wawer

Napodruhé už to není ono. Vizuál je okoukaný, explicitní násilí přepálené, děj nezajímavý, hlavní hrdina nudný a ani té Evičce Zelené to moc nežeru, rozhodně ne tak jako v Sin City. Přesto ona je hlavní devizou filmu a asi jen kvůli ní stojí opravdu za to film vidět. ()

pend

Téměř vše jako u prvního dílu: vizuálně fantastické, velkolepé bojové scény, dialogy jak z příručky. K tomu přibyly hektolitry digitální krve, Eva Green je jako záporačka skvělá. Ale Stapleton není Butler, logika dostává na frak a mezi bojovými scénami je pusto. ()

Narciska

Historie podaná jako sci-fi znamená, že je to buď fantasie, která si hraje na pravdu, nebo je skutečnost podaná tak, že zcela křiví naši představu o ní. Budu to tedy radši považovat za filmový komiks historií inspirovaný, který zůstal ve vizuální rovině a používal k tomu velmi laciné triky, měsíc velký přes půl obrazovky, třpytivá světýlka ve dne v noci, spousta krve a chorobná ctižádost. ()

peetrejr

Máme tu dvojku. Presne ten nudný druhý diel, ktorý sa snaží byť rovnako dobrý ako jej predchodca. Teraz sa jej to nepodarilo. Najprv, Aténčania boli takí istí v boji ako Sparťania? Ehm, no to teda neviem. Nehovorím že by byť nemohli ale Peloponézsku vojnu vyhrala Sparta. Takže asi kto je tak silnejší? Dobre, toto je dajme tomu malá chybička. Eva Green. To ma po*er. Toto je jej najhorší výkon a najhoršia rola akú mohla kedy zobrať. Veď predsa v Casino Royale bola pekná, šarmantná,  okúzľujúca. V Sirotinec Slečny Perregrinovej bola tiež tajomná, šarmantná, pecková. Ale tu? Tu vytiahla kozy a porobila Themistoklesa takým divným spôsobom že iba  v tom zvrátenom p*rne by ste to čakali. Akcia je oproti jednotke suchšia. Prečo? No, krv nabrala na hustote a už nestrieka ale padá dole. Počkať ale toto mi vadí? Hej, v jednotke to boli len také výstreky a tu vytekajú z tela galóny krvy. Aj tak počítačová krv je tak či tak v obidvoch dieloch hustá. Príbeh je trochu kameň úrazu, ale to bol aj v jednotke. Takže tak isto s dialógmy to teda nie je. Tu sú dialógy dlhšie, nudnejšie. A prečo, lebo v jednotke neboli moc dialógy a tým to bolo lepšie. Herecké obsadenie je také priemerné. Herci zvládli svoju úlohu priemerne. Dali mi to čo som chcel a aj to čo som zrovna nechcel. Vrátim sa ku Eve. Neviem prečo mi tu neprišla taká príťažlivá ako napríklad v Bondovi. Čím to bude ? Jaj, možno preto že v Bondovi bola krehké dievča a tu je sexistická zabijácka mašina. Ach, sci-fi prvky nájdeme a sú také.....divné. Nie že by mi prekážalo že peržania na nich (Atéňanov) idú s veľkými kovovými loďami. Len je to také zvláštne. A tak ako pokračovanie to je určite horšie ako prvý diel. Ale pre tých, ktorý videli iba druhý diel, tak to môže byť dobrá "podívaná". ()

Gediman

Drsné, jako jednička. Líbí se mi, jak to pěkně doplňuje její děj a taky návrat některých (vedlejších) postav. Jasně, krev je digitálnější než předtím, ale beru to jako stylizaci. Námořní bitvy udělány opravdu velkolepě. ()

Jocker94

Celkově vše pojaté trochu jinak než u jedničky. Především vše připomíná daleko více komiks (ať už atmosféra nebo kamera) a to rozhodně není na škodu. Navíc obdivuji tvůrce, jak bravůrně se vypořádali s tím, že se v podstatě vše podstatné odehrává na moři. Samozřejmě, že Butlerovo charisma chybí, ale Stapleton také není úplně k zahození :) ()

Puol

Taký príchľapok ku pôvodnej 300, ktorý sa ešte dá celkom zniesť. Butler chýba, postava Artermis je síce zaujímavá, ale v podaní Evy Green som jej teda neporaziteľnú bojovníčku príliš neveril. O CGI krvavých cákancoch je škoda písať. ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (viac)

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

29.07.2014

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

O2 přináší legální filmovou zábavu pro všechny

19.06.2014

Patříte-li mezi velké filmové fanoušky, zpozorněte. Jak jste již na ČSFD.cz jistě všimli, operátor O2 nově provozuje O2 Videotéku, která nabízí až tisíc snímků k legálnímu zapůjčení z internetu.… (viac)

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

V roce 2012 to byl G. I. Joe 2: Odveta, loni 300: Vzestup říše a letos Jupiter vychází. O co přesně jde? O velké blockbustery, které byly na poslední chvíli odsunuty z nabitého léta. Rockova parta… (viac)